Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Co Polacy wiedzą o starości? [Fot. bilderstoeckchen - Fotolia.com]

  2018-10-19

  Co Polacy wiedzą o starości?

  Kontakt z seniorami uwrażliwia i pomaga zrozumieć ich potrzeby. Prawie 75% respondentów badania „Polacy o starości” wskazuje, że udział w opiece nad seniorem powinna mieć rodzina, ale przy udziale profesjonalnych opiekunów w miejscu zamieszkania osoby starszej. Ponad połowa badanych Polaków postrzega swoją starość bardzo idyllicznie – planują rozwijać pasje i zainteresowania, podróżować, spacerować i czytać książki. Jak często Polacy myślą o starości, czy opiekują się osobami starszymi oraz czy pomagają swoim sąsiadom – to pokazują wyniki badania przeprowadzonego w ramach kampanii Zrozumieć starość.

  Senior.pl » Opieka

 • Niezawodna metoda na choroby serca [Fot. thodonal - Fotolia.com]

  2018-10-18

  Niezawodna metoda na choroby serca

  Choroby serca pozostają główną przyczyną przedwczesnej śmierci na całym świecie. I pomimo tego, że na ich rozwój istotny wpływ mają czynniki genetyczne, równie silnie na ich powstrzymanie oddziałuje określony styl życia - aby zmniejszyć prawdopodobieństwo tych dolegliwości, niezbędna jest aktywność fizyczna.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Dieta bezglutenowa - nieuzasadniona moda czy nowatorskie podejście do żywienia? [Fot. beats_ - Fotolia.com]

  2018-10-18

  Dieta bezglutenowa - nieuzasadniona moda czy nowatorskie podejście do żywienia?

  Bezglutenowy sposób odżywiania się jest coraz powszechniejszy i nie chodzi jedynie o to, że coraz częstsze są diagnozy celiakii: nastała prawdziwa moda na jedzenie bezglutenowe jako metoda zachowania odpowiedniej wagi i zadbania o zdrowie. Okazuje się jednak, że unikanie artykułów zawierających gluten przez ludzi zdrowych nie daje im żadnych specjalnych korzyści.

  Senior.pl » Styl życia

 • Maile: uważaj w co klikasz [Fot. peshkov - Fotolia.com]

  2018-10-18

  Maile: uważaj w co klikasz

  W październiku Polacy są zasypywani mailami i smsami od przestępców. Niektóre z nich próbują zainfekować komputer czy smartfona wirusem wykradającym hasła do bankowości. Często też oszuści podszywają się pod różnego rodzaju firmy czy instytucje i próbują wyłudzić dane osobowe, hasła lub numery kart płatniczych. Podpowiada jak rozpoznawać podejrzane wiadomości oraz co zrobić jeśli daliśmy się podejść.

  Senior.pl » Internet

 • Jak pies z kotem w Kinie Pod Baranami [Fot. materiały prasowe]

  2018-10-18

  Jak pies z kotem w Kinie Pod Baranami

  W środę, 24 października, krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na pokaz filmu Jak pies z kotem - wzruszającej, autobiograficznej opowieści Janusza Kondratiuka o jego relacji z bratem Andrzejem. Na ekranie Robert Więckiewicz i nagrodzony na festiwalu w Gdyni Olgierd Łukasiewicz.

  Senior.pl » Kultura

 • Polscy seniorzy tracą słuch [Fot. Marija - Fotolia.com]

  2018-10-18

  Polscy seniorzy tracą słuch

  Ponad 8 milionów miliona Polek i Polaków to ludzie po sześćdziesiątce i z każdym rokiem będzie ich przybywać. Według demografów w 2035 ich liczba zbliży się do 10 milionów. Tymczasem już dziś szacuje się, że ponad 70% osób powyżej 60 roku życia ma problem ze słuchem – co gorsza zdecydowana większość z nich niezdiagnozowany. Po cichu, nieco na marginesie rośnie ogromy problem społeczny. Niedosłuch seniorów powoli staje się plagą.

  Senior.pl » Choroby

 • 2018-10-18

  Liczba Ukraińców legalnie pracujących w Polsce wzrosła o połowę w ciągu roku

  Z najnowszych danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za drugi kwartał 2018 roku wynika, że już ponad 403 tys. Ukraińców płaci składki w Polsce na ubezpieczenia społeczne. To o 49% więcej, niż w podobnym okresie ubiegłego roku. To efekt wprowadzenia nowego typu zezwolenia na pracę sezonową. Dzięki niemu ograniczone zostało wydawanie fikcyjnych oświadczeń i coraz więcej Ukraińców pracuje w Polsce legalnie.

  Senior.pl » Praca

 • Prof. Tomasz Paszkowski: objawy menopauzy możemy leczyć wcześnie, skutecznie, bezpiecznie i precyzyjnie [Fot. bnorbert3 - Fotolia.com]

  2018-10-18

  Prof. Tomasz Paszkowski: objawy menopauzy możemy leczyć wcześnie, skutecznie, bezpiecznie i precyzyjnie

  W Polsce zaledwie cztery procent kobiet w okresie menopauzy stosuje Hormonalną Terapię Menopauzy (HTM). To zdecydowanie nie odpowiada rzeczywistym potrzebom zdrowotnym. Jako środowisko klinicystów powinniśmy rzetelnie informować nasze pacjentki, że współczesne możliwości HTM pozwalają leczyć objawy menopauzy już na najwcześniejszym etapie, a zastosowane dawki terapeutyczne precyzyjnie dobrać do indywidualnych potrzeb pacjentek. Dzięki temu Hormonalna Terapia Menopauzy jest skuteczna i jednocześnie bezpieczna dla organizmu – mówi prof. Tomasz Paszkowski, Kierownik III Katedry I Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

  Senior.pl » Choroby

 • Długowieczność zagrożona? Gdzie będzie się żyło dłużej, a gdzie krócej [Fot. Sondem - Fotolia.com]

  2018-10-18

  Długowieczność zagrożona? Gdzie będzie się żyło dłużej, a gdzie krócej

  Dane zebrane w ramach ogólnoświatowego badania Global Burden of Disease wskazują, że przeciętny czas życia w wymiarze globalnym wzrośnie o kilka lat, ale jednocześnie w połowie badanych krajów okres ten ulegnie zmniejszeniu.

  Senior.pl » Styl życia

 • Jak rozpoznać niedobór witaminy A [Fot. photka - Fotolia.com]

  2018-10-18

  Jak rozpoznać niedobór witaminy A

  Witamina A, czyli retinol, pełni wiele ważnych funkcji w organizmie, więc jej objawów nie da się przeoczyć, niemniej nie wszystkie w oczywisty sposób wskazują na niedobory tej właśnie susbstancji. Sprawdź, jakie symptomy mogą świadczyć o niedostatecznej dawce witaminy A.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X