Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Zadbaj o włosy po zimie. Pielęgnacja krok po kroku [Włosy, © Picture-Factory - Fotolia.com]

  2017-03-22

  Zadbaj o włosy po zimie. Pielęgnacja krok po kroku

  Zima to czas, kiedy jesteśmy narażeni na duże zmiany temperatur i wilgotności powietrza. To sprawia, że włosy elektryzują się i przesuszają, dlatego z nadejściem wiosny warto pomyśleć o ich regeneracji. Co zrobić, aby wzmocnić kosmyki i poprawić ich wygląd?

  Senior.pl » Uroda

 • Rozlicz PIT-a w centrum handlowym [© anna - Fotolia.com]

  2017-03-22

  Rozlicz PIT-a w centrum handlowym

  W piątek i sobotę ( 24 i 25 marca) w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT-a i wysłać go elektronicznie. Akcja odbędzie się w 93 centrach w 72 miastach w Polsce. Zeznania podatkowe PIT w formie papierowej nie będą przyjmowane.

  Senior.pl » Finanse

 • Wypadek sprzed lat. Jak ubiegać się o odszkodowanie? [© Deyan Georgiev - Fotolia.com]

  2017-03-22

  Wypadek sprzed lat. Jak ubiegać się o odszkodowanie?

  Osoby poszkodowane często nie wiedzą, że mogą starać się o odszkodowanie za zdarzenie sprzed lat. Bywa bowiem tak, że skutki wypadku ujawniają się dopiero po latach lub dopiero po czasie dowiadujemy się, jakie świadczenia nam się należą. Właśnie dlatego warto sprawdzić, jak ubiegać się o wypłatę pieniędzy z obowiązkowego ubezpieczenia OC sprawcy wypadku.

  Senior.pl » Finanse

 • Gruźlica. Zagrożenie ciągle aktualne [© 7activestudio - Fotolia.com]

  2017-03-22

  Gruźlica. Zagrożenie ciągle aktualne

  Zapadalność na gruźlicę w naszym kraju wynosi 16,7 przypadków na 100 000 ludności. Zgodnie z definicją Europejskiego Centrum do Spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) taką zapadalność, czyli niższą niż 20 zachorowań na 100 tysięcy ludności, określa się jako niską. Jednak dopiero przy zapadalności poniżej 10 osób na 100 000 można mówić o zbliżaniu się do fazy eliminacji choroby. Taka sytuacja występuje w 22 krajach Europy, a najniższa zapadalność jest w Islandii- tylko 2,1 osoby na 100 000. Rezygnacja z powszechnych szczepień przeciwko gruźlicy w Polsce mogłaby mieć groźne konsekwencje dla zdrowia publicznego.

  Senior.pl » Choroby

 • Łazienka. Siedlisko zagrożeń dla skóry [© nikodash - Fotolia.com]

  2017-03-22

  Łazienka. Siedlisko zagrożeń dla skóry

  Podczas codziennej toalety nie zastanawiamy się nad tym, że łazienka, w której dbamy o higienę naszego ciała może być jednocześnie obszarem, w którym łatwo o infekcję skórną. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

  Senior.pl » Zdrowie

 • Chcesz obniżyć ciśnienie krwi? Wystarczy zmienić styl życia [© Sergey Khamidulin - Fotolia.com]

  2017-03-22

  Chcesz obniżyć ciśnienie krwi? Wystarczy zmienić styl życia

  Leki znacznie pomagają obniżyć poziom ciśnienia (jeśli nie jest alarmujący), ale odpowiednie zmiany w codziennym stylu życia poprawia efektywność terapii.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Ten związek chroni płuca. Sięgnij po niego już dziś [© makaule - Fotolia.com]

  2017-03-22

  Ten związek chroni płuca. Sięgnij po niego już dziś

  Jeśli chcesz spowolnić starzenie się płuc, dostarczaj sobie resweratrolu - związek ten osłabia ryzyko ryzyko zachorowania na przewlekłą chorobę płuc, bo może spowolnić ich fizjologiczne starzenie się.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Herbata (różnego typu) chroni przed demencją [© dream79 - Fotolia.com]

  2017-03-22

  Herbata (różnego typu) chroni przed demencją

  Codzienne picie herbaty parzonej z liści może zmniejszyć ryzyko demencji, mówią uczeni National University of Singapore.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Jak ograniczyć mięso w diecie? 7 sposobów na fleksitarianizm [fot. collage Senior.pl]

  2017-03-22

  Jak ograniczyć mięso w diecie? 7 sposobów na fleksitarianizm

  Kolejne badania potwierdzają, że w naszej diecie jest za dużo mięsa i produktów przetworzonych, a to zabiera nam zdrowie. Obecnie triumfy świętuje fleksitarianizm, czyli stosowanie diety w znacznej mierze bezmięsnej i jedynie okazjonalne jedzenie mięsa. Zobacz, jak zmieniać jadłospis, by zmniejszyć jego spożycie.

  Senior.pl » Styl życia

 • Herbata. Burzliwe losy naparu na polskich stołach [© marrfa - Fotolia.com]

  2017-03-21

  Herbata. Burzliwe losy naparu na polskich stołach

  Najpierw pokochano ją na królewskim dworze, potem wzgardzono. Kiedy zwrócił na nią uwagę Józef Piłsudski, na nowo wróciła do łask. Dzisiaj ma ją każdy. O kim mowa? Oczywiście o jednej z najpopularniejszych dam polskich spotkań towarzyskich, czyli herbacie.

  Senior.pl » Styl życia

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X