Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • 5 problemów ze skórą, które zwalczysz laserem [Fot. kustvideo - Fotolia.com]

  2017-06-22

  5 problemów ze skórą, które zwalczysz laserem

  Nie wyobrażamy sobie współczesnej medycyny bez laserów. Znalazły zastosowanie w laryngologii, gastrologii, okulistyce i dermatologii, wielu innych dziedzinach medycyny, także w medycynie estetycznej. Wiele problemów skórnych, które odnoszą się do szeroko pojętej urody, można dzisiaj wyleczyć laserem. Zmarszczki, przebarwienia, zmiany skórne, blizny, a nawet grzybicę paznokci.

  Senior.pl » Uroda

 • Nowa "Dynastia" jesienią w telewizji. Jest już data premiery [fot. Dynastia]

  2017-06-22

  Nowa "Dynastia" jesienią w telewizji. Jest już data premiery

  Już jesienią w USA zadebiutuje nowa "Dynastia". Telewizja The CW wyznaczyła datę premiery na 11 października.

  Senior.pl » Kultura

 • Co Polacy wiedzą o cukrzycy? [Fot. evgenyb - Fotolia.com]

  2017-06-21

  Co Polacy wiedzą o cukrzycy?

  Niemal co 10. dorosły Polak nigdy nie sprawdzał poziomu cukru we krwi – wynika z badania opinii przeprowadzonego przez Koalicję na Rzecz Walki z Cukrzycą w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Ścigamy się z cukrzycą”. Tymczasem, na cukrzycę cierpi już niemal 3 mln z nas, a według ekspertów liczba ta będzie wzrastać. Aby przeciwdziałać temu zjawisku, a także uświadamiać czym grozi nieleczona lub niewłaściwie leczona cukrzyca organizatorzy kampanii zamierzają kontynuować działania także w tym roku.

  Senior.pl » Zdrowie

 • NIK pozytywnie o dziennych domach opieki. Jest ich jednak za mało [Fot. fotopfeifer - Fotolia.com]

  2017-06-21

  NIK pozytywnie o dziennych domach opieki. Jest ich jednak za mało

  Prowadzone przez samorządy dzienne domy pomocy skutecznie zapewniają seniorom tak potrzebne wsparcie – twierdzi Najwyższa Izba Kontroli. Pomimo tego, że jest to rozwiązanie korzystne dla dwóch stron: dla seniorów, którym pozwalają dłużej funkcjonować w dotychczasowym środowisku nawet jeśli nie są już w pełni samodzielni i dla samorządów, bo kosztują mniej niż tradycyjne, całodobowe domy opieki, to na ich uruchomienie decyduje się zaledwie 10 proc. gmin. Część paradoksalnie – z braku środków, a część dlatego, że niewystarczająco rozpoznaje potrzeby osób starszych na własnym terenie.

  Senior.pl » Styl życia

 • Uciążliwe bóle kręgosłupa: dlaczego nie można ich ignorować [Fot. Alexander Raths - Fotolia.com]

  2017-06-21

  Uciążliwe bóle kręgosłupa: dlaczego nie można ich ignorować

  Dolegliwości bólowe kręgosłupa są epidemią XXI wieku. Szacuje się, że w ciągu swojego życia około 80 proc. społeczeństwa cierpi lub będzie cierpiało z ich powodu. Standardowo pacjent zgłaszający się z takimi dolegliwościami do lekarza pierwszego kontaktu otrzymuje typowe leczenie farmakologiczne oraz fizykalne, a także zwolnienie lekarskie - zazwyczaj do 14 dni. Po ustąpieniu ostrej fazy bólowej wdrażana jest rehabilitacja, która bardzo często przynosi jedynie chwilowe złagodzenie objawów, które po pewnym czasie powracają.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Zmiana banku łatwiejsza niż przypuszczasz. Jak przenieść konto do innego banku? [Fot. Pavel Losevsky - Fotolia.com]

  2017-06-21

  Zmiana banku łatwiejsza niż przypuszczasz. Jak przenieść konto do innego banku?

  Gdy nasz bank postanawia wprowadzić opłaty za prowadzenie rachunku lub wypłaty z bankomatów, często uznajemy, że konto, które otworzyliśmy kilka lat temu, nie spełnia już naszych potrzeb. W takim przypadku możemy przenieść środki do innego banku, który zaproponuje lepsze warunki. Proces ten nie jest skomplikowany, w dodatku „nowa” instytucja pomoże w dopełnieniu niezbędnych formalności.

  Senior.pl » Finanse

 • Depresja i stres zaczynają się w jelitach? [Fot. doroguzenda - Fotolia.com]

  2017-06-21

  Depresja i stres zaczynają się w jelitach?

  Stres, depresja, stany lękowe... Coraz więcej osób borykających się z obniżonym nastrojem ląduje na przysłowiowych „kozetkach” u psychologów. Tymczasem w niektórych przypadkach lepszy efekt od psychoterapii może nam dać zwykła zmiana diety. Nie ulega więc już żadnym wątpliwościom, że od tego, co jemy zależy nasz nastrój.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Wiek nie może różnicować pacjentów [Fot. bilderstoeckchen - Fotolia.com]

  2017-06-21

  Wiek nie może różnicować pacjentów

  Wszystkim pacjentom należy się równy dostęp do leczenia. To zjawisko określa się jako medycynę równych szans. Czy w Polsce dostęp do medycyny jest na wyrównanym poziomie we wszystkich grupach wiekowych?

  Senior.pl » Zdrowie

 • Nadeszło lato! [© K.-U. Häßler - Fotolia.com]

  2017-06-21

  Nadeszło lato!

  Słońce, świeże owoce i warzywa, długie dni i noce pełne gwiazd. Zapach siana, kwitnących lip i ziół. Czas żniw, ale także odpoczynku na urlopach i wakacjach. Lato niesie ze sobą wiele radości, a dziś właśnie się zaczyna - najdłuższym dniem w roku.

  Senior.pl » Styl życia

 • Upały: 10 porad jak uniknąć problemów zdrowotnych [© Jenny Sturm - Fotolia.com]

  2017-06-21

  Upały: 10 porad jak uniknąć problemów zdrowotnych

  Zaczyna się lato, nadciągnęły już pierwsze w tym roku fale upałów. I choć większość z nas spragniona jest wakacji, słońca i odpoczynku na świeżym powietrzu, to wysokie temperatury mogą dać się poważnie we znaki. Jak uniknąć poważnych komplikacji ze zdrowiem, związanych z upałami?

  Senior.pl » Zdrowie

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X