Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Lek na zaburzenia erekcji przedłuży życie? [Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.com]

  2018-04-23

  Lek na zaburzenia erekcji przedłuży życie?

  Mężczyźni, którzy przeszli zawał serca i stosują leki na zaburzenia erekcji, mają większe szanse na ochronę serca i dłuższe życie, mówią szwedzcy badacze.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Czy warto wymieniać plomby amalgamatowe? [Fot. Alexander Ruiz - Fotolia.com]

  2018-04-23

  Czy warto wymieniać plomby amalgamatowe?

  Amalgamatowe wypełnienia dentystyczne od lat cieszyły się złą sławą, mimo tego wielu pacjentów nosi w zębach właśnie plomby z dodatkiem rtęci. O ciemnej stronie amalgamatu rozmawiamy ze stomatologiem oraz pytamy - jakie alternatywne rodzaje wypełnień mamy do dyspozycji?

  Senior.pl » Zdrowie

 • Promieniowaniem w nadczynność tarczycy: terapia bezpieczna, nieinwazyjna i skuteczna [Fot. Aliaksei Smalenski - Fotolia.com]

  2018-04-23

  Promieniowaniem w nadczynność tarczycy: terapia bezpieczna, nieinwazyjna i skuteczna

  Tarczyca jest organem odpowiedzialnym za produkowanie hormonów regulujących proces przemiany materii we wszystkich narządach i tkankach organizmu. – Kiedy tarczyca choruje na nadczynność, można zastosować leczenie farmakologiczne lub chirurgiczne, ale warto pamiętać także o leczeniu z wykorzystaniem radioaktywnego jodu 131. Ta terapia jest precyzyjna, bezpieczna i możliwie najbardziej komfortowa dla pacjenta, bo nie wiąże się z inwazyjną operacją, ani długotrwałą hospitalizacją – mówią eksperci Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej. Terapia jodem promieniotwórczym I-131 w nadczynności tarczycy jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowa (NFZ).

  Senior.pl » Choroby

 • Wiosna: ciężki czas dla chorych na POChP [Fot. ashtproductions - Fotolia.com]

  2018-04-23

  Wiosna: ciężki czas dla chorych na POChP

  Wiosna w pełni, piękna pogoda i dużo słońca – istny raj, ale niestety nie dla każdego. Zmiany temperatury z ciepłej na zimną są bardzo istotnym elementem, które pogarszają jakość funkcjonowania chorych na POChP. Pacjenci mogą czuć się gorzej, gdy dochodzi do gwałtownych zmian pogody. W takich warunkach atmosferycznych wzrasta ryzyko zakażenia, a w niektórych przypadkach ryzyko zgonu. Co mogą zrobić chorzy na POChP, aby czuć się lepiej wiosną?

  Senior.pl » Choroby

 • Demencja powstrzymana przez... dietę [Fot. Kamila Cyganek - Fotolia.com]

  2018-04-22

  Demencja powstrzymana przez... dietę

  Sposób odżywiania się ma przemożny wpływ na nasze zdrowie, oto niezwykły przykład z Wielkiej Brytanii: 82-letnia kobieta cierpiąca na zaawansowaną formę demencji odzyskała część zdolności poznawczych dzięki zmianie diety.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Marihuana środkiem na stres i depresję? [Fot. Capjah - Fotolia.com]

  2018-04-22

  Marihuana środkiem na stres i depresję?

  Z nowych badań przeprowadzonych przez uczonych z Washington State University wynika, że palenie marihuany może dać pewne efekty w postaci osłabienia lęku i objawów depresji.

  Senior.pl » Choroby

 • Już jedno wstrząśnienie mózgu zwiększa ryzyko choroby Parkinsona [Fot. Naeblys - Fotolia.com]

  2018-04-22

  Już jedno wstrząśnienie mózgu zwiększa ryzyko choroby Parkinsona

  Zaledwie jeden uraz głowy skutkujący wstrząśnieniem mózgu może zwiększyć ryzyko choroby Parkinsona, mówią badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego.

  Senior.pl » Choroby

 • Dzień Ziemi 2018. Chroń środowisko przez świadome zakupy [fot. Nestle]

  2018-04-22

  Dzień Ziemi 2018. Chroń środowisko przez świadome zakupy

  Nadmiar odpadów, zasoby wody, zrównoważony przemysł – to tylko niektóre aktualne tematy ekologiczne. 22 kwietnia, czyli Dzień Ziemi, jest okazją do przypomnienia sobie o ekologii. Co my sami możemy zrobić dla dobra i piękna naszej planety oraz czego powinniśmy w tym zakresie oczekiwać od instytucji publicznych i podmiotów prywatnych, takich jak producenci dóbr i usług?

  Senior.pl » Styl życia

 • Otyłość brzuszna zwiększa ryzyko chorób serca [Fot. Gina Sanders - Fotolia.com]

  2018-04-21

  Otyłość brzuszna zwiększa ryzyko chorób serca

  Nawet jeśli twój wskaźnik masy ciała jest na odpowiednim poziomie, możesz doświadczyć większego ryzyka chorób serca. Wszystko zależy od ilości tkanki tłuszczowej zgromadzonej wokół brzucha.

  Senior.pl » Zdrowie

 • 6 sposobów na walkę z chrapaniem [© WavebreakmediaMicro - Fotolia.com]

  2018-04-21

  6 sposobów na walkę z chrapaniem

  Chrapanie to nie tylko uciążliwość i nieprzespane noce bliskich. Bywa również groźne dla osoby, cierpiącej na tę przypadłość. W trosce o zdrowy sen oraz zminimalizowanie ryzyka bezdechu sennego najlepiej uporać się z nim jak najszybciej.Oto metody, który pomogą w walce z tą przypadłością.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X