Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Punkty karne sprawdzimy przez Internet [© whitelook - Fotolia.com]

  2017-04-23

  Punkty karne sprawdzimy przez Internet

  Od 24 kwietnia Ministerstwo Cyfryzacji udostępni nową usługę, która umożliwi kierowcom sprawdzenie liczby punktów karnych bez potrzeby udawania się na komendę policji. Jedyne, co będzie wymagane, to założenie Profilu Zaufanego (eGO), ale i to w przypadku większości użytkowników da się to załatwić przez internet.

  Senior.pl » Styl życia

 • Jak zmniejszyć ilość śmieci w domu? [© monticellllo - Fotolia.com]

  2017-04-23

  Jak zmniejszyć ilość śmieci w domu?

  Zalegające śmieci to problem, na który skarżą się przede wszystkim mieszkańcy bloków. Wraz z rozwojem gospodarczym powstaje ich coraz więcej, co stanowi realne zagrożenie nie tylko dla środowiska, ale i dla naszego zdrowia. Poza segregacją i recyklingiem na szeroką skalę, warto zacząć od własnego domu i skutecznie ograniczać ilość wytwarzanych śmieci. W jaki sposób możemy to robić samodzielnie?

  Senior.pl » Styl życia

 • Odcisk palca zamiast numeru PIN. Nowa karta płatnicza [© maxsim - Fotolia.com]

  2017-04-23

  Odcisk palca zamiast numeru PIN. Nowa karta płatnicza

  Firma Mastercard zaprezentowała biometryczną kartę płatniczą nowej generacji, która łączy w sobie mikroprocesor i technologię rozpoznawania odcisku palca. Karta umozliwia weryfikację tożsamości jej posiadacza w czasie zakupów w sklepach stacjonarnych.

  Senior.pl » Finanse

 • Zaćma. Kto jest na nią narażony? [© Dezay - Fotolia.com]

  2017-04-23

  Zaćma. Kto jest na nią narażony?

  Szacuje się, że w Polsce na zaćmę choruje około 800 tysięcy osób, z czego częściej występuje ona u kobiet. Wiele z nich nie zdaje sobie jednak sprawy, że początkowo „niewinne” problemy ze wzrokiem mogą być objawem poważnego schorzenia. Czym tak naprawdę jest zaćma, jak rozpoznać jej pierwsze symptomy i czy da się ją skutecznie wyleczyć?

  Senior.pl » Choroby

 • Szczęśliwy związek z długim stażem? Zobacz, jak to osiągnąć [© didesign - Fotolia.com]

  2017-04-23

  Szczęśliwy związek z długim stażem? Zobacz, jak to osiągnąć

  Tempus fugit (łac. czas ucieka) i szkoda go na życie w kiepskim związku. Rzecz jednak nie w tym, że gdy tylko coś się psuje, należy poszukać nowego partnera, ale w tym, by relację od początku dobrze formować. Istnieje kilka niezbywalnych zasad zgranego, satysfakcjonującego związku także z dłuższym stażem.

  Senior.pl » Związki

 • 5 sposobów na długotrwałe szczęście [© Hadafee - Fotolia.com]

  2017-04-22

  5 sposobów na długotrwałe szczęście

  Szczęście nie jest czymś ultonym, da się je zdobyć na całe życie, ponieważ to stan, który daje się wypracować. Oczywiście stan zdrowia, majątek, rodzina, rodzaj pracy nie pozostają bez znaczenia, ale w dużej mierze to od nas samych zależy, na ile radośni i usatysfakcjonowani się czujemy. Nie ma na co czekać, trzeba zastosować tych pięć sposobów i zapewnić sobie poczucie szczęścia.

  Senior.pl » Styl życia

 • Jack Nicholson skończył 80 lat [Jack Nicholson, fot. Franz Richter, CC BY-SA 2.5-2.0-1.0, Wikimedia Commons]

  2017-04-22

  Jack Nicholson skończył 80 lat

  Jack Nicholson jest jednym z najpopularniejszych aktorów w historii, był dwunastokrotnie nominowany do Oscara, trzykrotnie zdobył statuetkę (to rekord, w którym zrównał się z Walterem Brennanem). Stworzył postacie, które stały ikoną kultury popularnej. Właśnie skończył 80 lat.

  Senior.pl » Ludzie

 • Kradzież tożsamości. Internetowa plaga [© alphaspirit - Fotolia.com]

  2017-04-22

  Kradzież tożsamości. Internetowa plaga

  W 2016 r. ponad dwukrotnie wzrosła liczba tzw. kradzieży tożsamości. Najczęściej jesteśmy atakowani poprzez phishing, czyli maile podszywające się pod różnego rodzaju firmy czy instytucje wyłudzające od nas loginy, hasła czy numery kart płatniczych. Nierzadko zawierają one również załączniki powodujące zawirusowanie komputerów. Jak możemy się przed tym zabezpieczyć i co zrobić, jeśli zawierzyliśmy już oszustom w sieci?

  Senior.pl » Internet

 • Witold Pyrkosz nie żyje [Witold Pyrkosz, fot. PD]

  2017-04-22

  Witold Pyrkosz nie żyje

  W wieku 90 lat zmarł polski aktor teatralny i filmowy Witold Pyrkosz, od wielu lat znany widzom choćby z ról Jędrusia Pyzdry w "Janosiku" czy Lucjana Mostowiaka z "M jak Miłość".

  Senior.pl » Ludzie

 • Sok jabłkowy. Zdrowie w szklance [© Igor Normann - Fotolia.com]

  2017-04-21

  Sok jabłkowy. Zdrowie w szklance

  Sok jabłkowy jest jednym z najczęściej wybieranych rodzajów soku w Polsce. W 2015 roku aż 23% konsumentów wybrało ten smak jako ich zdaniem najlepszy. Oprócz walorów smakowych, za który jest ceniony, sok jabłkowy jest też źródłem składników mineralnych i antyoksydantów. Warto poznać dokładniej wybrane właściwości tego soku i pić go na zdrowie.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X