Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Jak myć ręce, by uchronić się przed zakażeniem [Fot. Volodymyr Shevchuk - Fotolia.com]

  2017-10-12

  Jak myć ręce, by uchronić się przed zakażeniem

  Sezon grypowy coraz bliżej i przy obecnej pogodzie bardzo łatwo jest się przeziębić. Żeby lepiej uchronić się przed chorobą, trzeba szczególnie zadabać o higienę, w tym o dostatecznie częste mycie rąk.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Wygląd moczu a choroby - co o zdrowiu można wyczytać z uryny [Fot. Chamaiporn - Fotolia.com]

  2017-10-12

  Wygląd moczu a choroby - co o zdrowiu można wyczytać z uryny

  Mocz - jego kolor i zapach - daje określone informacje o stanie naszego organizmu. Dzięki takiej prostej obserwacji możesz szybko zaradzić problemom, z jakimi zmaga się organizm lub uchronić się przed dalszym rozwojem jakiejś poważnej choroby.

  Senior.pl » Zdrowie

 • 10 nieświadomych błędów, jakie popełniamy myjąc zęby [Fot. Andrey Popov - Fotolia.com]

  2017-10-11

  10 nieświadomych błędów, jakie popełniamy myjąc zęby

  Z pozoru mycie zębów to prosta czynność. Bierzemy szczoteczkę, nakładamy pastę, władamy szczoteczkę z pastą do ust, myjemy, wypluwamy, płuczemy wodą. Niestety w tych kilku czynnościach, które mają nas uchronić przed próchnicą i nieświeżym oddechem, często popełniamy dziesiątki błędów, które czynią mycie zębów nieskutecznym. Co najczęściej robimy źle?

  Senior.pl » Zdrowie

 • Miód skuteczny na zapalenie zatok? [Fot. sriba3 - Fotolia.com]

  2017-10-11

  Miód skuteczny na zapalenie zatok?

  Kanadyjscy uczeni odkryli, że miód może być pomocny w walce z zapaleniem zatok. Odkryli, że miód jest bardziej efektywny niż konwencjonalne leki w ich niszczeniu.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Jak muzyka łagodzi niepokój i stres - ten utwór jest niezawodny, posłuchaj koniecznie [Fot. agrus - Fotolia.com]

  2017-10-11

  Jak muzyka łagodzi niepokój i stres - ten utwór jest niezawodny, posłuchaj koniecznie

  Odczuwanie niepokoju jest naturalne, ale we współczesnym świecie wielu ludzi zmaga się z nim nieustannie do tego stopnia, że doświadczają zaburzeń lękowych i z trudem prowadzą normalne życie. Psycholodzy alarmują, że umiejętność wypoczywania jest coraz rzadsza, a nawet postponowana, jako nieproduktywna czy oznaczająca lenistwo. Tymczasem warto nauczyć się relaksować, by lepiej się poczuć i osłabić napięcie, mówią eksperci. Może do tego służyć np. muzyka.

  Senior.pl » Styl życia

 • Co czwarty Polak cierpi na zaburzenia psychiczne [Fot. marcovarro - Fotolia.com]

  2017-10-10

  Co czwarty Polak cierpi na zaburzenia psychiczne

  Pracownicy coraz częściej przynoszą zwolnienia od psychiatrów, a do depresji i spadków nastroju przyznaje się co czwarty Polak. Jedna czwarta społeczeństwa cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Mimo to choroby psychiczne wciąż są w Polsce tematem tabu, pomijanym w dyskusji o służbie zdrowia. Większość Polaków unika wizyty w gabinecie psychiatry. Tymczasem nowoczesna medycyna stwarza szansę na normalne życie nawet w przypadku stygmatyzujących, cięższych chorób psychicznych jak schizofrenia.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Fałszowane leki: pomoże edukacja i informatyka [Fot. cineberg - Fotolia.com]

  2017-10-10

  Fałszowane leki: pomoże edukacja i informatyka

  Jeżeli uszczelnimy legalną sieć dystrybucji leków, pacjenci będą mieć dostęp do bezpiecznych leków – mówi wiceminister zdrowia Marcin Czech. Dodaje, że pacjenci muszą wykazać szczególną ostrożność związaną z nielegalnym obrotem lekami. Do tego potrzebne są działania edukacyjne. Co trzeci sfałszowany lek w ogóle nie zawiera substancji czynnej. Pacjent przyjmuje taki lek, ale nie jest leczony. To może być bardzo niebezpieczne dla jego zdrowia, a nawet życia. W 2019 roku wdrożony zostanie system informatyczny, dzięki któremu przestępcy nie będą mieli szans na wprowadzenie fałszywych leków do legalnego obrotu.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Przewlekłe zaparcia - winna jest dieta i siedzący styl życia [Fot. vchalup - Fotolia.com]

  2017-10-10

  Przewlekłe zaparcia - winna jest dieta i siedzący styl życia

  Jeśli stosujesz nieprawidłową dietę i spędzasz wiele godzin dziennie siedząc, to masz znacznie większe ryzyko przewlekłego zaparcia.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Jesień: bezpieczna jazda po zmroku [Fot. pav1007 - Fotolia.com]

  2017-10-10

  Jesień: bezpieczna jazda po zmroku

  Jesienią dni stają się coraz krótsze, dlatego kierowcy częściej prowadzą auto już po zmroku. Jazda w takich warunkach jest o wiele trudniejsza niż przy świetle dziennym, zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych latarniami ulicznymi. Co więcej, w ubiegłym roku aż w co czwartym wypadku, który wydarzył się w porze nocnej na nieoświetlonej drodze, zginął człowiek. Jak bezpiecznie poruszać się samochodem w nocy.

  Senior.pl » Styl życia

 • Chleb: zrób to sam [Fot. arinahabich - Fotolia.com]

  2017-10-10

  Chleb: zrób to sam

  Moda na pieczenie chleba w domu opanowała Polskę. Do eksperymentów we własnej kuchni zachęcają szefowie kuchni i blogerzy. Mnogość przepisów i porad sprawia, że ciężko wybrać te najlepsze, zwłaszcza gdy dopiero zaczynamy naszą przygodę z samodzielnymi wypiekami. Jak upiec dobry chleb, skąd wziąć zakwas, wreszcie co zrobić, aby uzyskać tak lubianą chrupiącą skórkę?

  Senior.pl » Styl życia

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X