Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Dieta ketogeniczna osłabia ryzyko demencji? [Fot. vaaseenaa - Fotolia.com]

  2018-10-17

  Dieta ketogeniczna osłabia ryzyko demencji?

  Dieta „keto", czyli ketogeniczny sposób odżywiania się, zyskał ostatnio popularność jako skuteczny, jeśli chodzi o odchudzanie. Z nowych badań na myszach wynika też, że taka dieta może również ograniczyć ryzyko demencji.

  Senior.pl » Choroby

 • 5 sprawdzonych sposobów na jesienną chandrę [Fot. Chlorophylle - Fotolia.com]

  2018-10-16

  5 sprawdzonych sposobów na jesienną chandrę

  Choć do końca kalendarzowej jesieni pozostało jeszcze trochę czasu, to już dziś warto sprawdzić, jak stawić czoła jesiennej chandrze. Schyłek sezonu nie musi oznaczać dla nas spędzania długich wieczorów pod wełnianym kocem z tabliczką słodkiej czekolady w ręku. Jak zatem, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zachować pogodę ducha i energię na chłodniejsze dni? Oto kilka wskazówek.

  Senior.pl » Styl życia

 • Dołącz do diety ser. Zmniejszysz ryzyko cukrzycy [Fot. Philipimage - Fotolia.com]

  2018-10-16

  Dołącz do diety ser. Zmniejszysz ryzyko cukrzycy

  Nie unikaj nabiału, potrzebny jest organizmowi z różnych powodów, m. in. pomaga uchronić przed cukrzycą typu 2.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Warto się zdrzemnąć. Dzięki temu mózg lepiej pracuje. [Fot. britta60 - Fotolia.com]

  2018-10-15

  Warto się zdrzemnąć. Dzięki temu mózg lepiej pracuje.

  Jeśli chcesz mieć wyższe możliwości intelektualne, zapewnij sobie drzemkę w ciągu dnia, to pozwoli się odprężyć i poprawić zdolności podejmowania dobrych decyzji.

  Senior.pl » Styl życia

 • Polacy bardziej dumni z Polski za rządów PO-PSL niż za PiS [Fot. Rudie - Fotolia.com]

  2018-10-15

  Polacy bardziej dumni z Polski za rządów PO-PSL niż za PiS

  Więcej Polaków było dumnych z Polski za rządów PO-PSL (37%) niż jest teraz za rządów PiS (25%) i więcej uważa, że pozycja międzynarodowa Polski była wtedy lepsza (42%) niż obecnie (31%). Polacy czują się dużo bardziej podzieleni za obecnych rządów PiS (42%) niż za PO-PSL (11%), a Kościół według badanych jest teraz bardziej zaangażowany w politykę (53%) niż w przeszłości (10%) – tak wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl na panelu Ariadna.

  Senior.pl » Styl życia

 • Kuchnia orientu - idealna dla wegetarian [Fot. Yulia Furman - Fotolia.com]

  2018-10-15

  Kuchnia orientu - idealna dla wegetarian

  Orientalna kuchnia obfituje w dania oparte na warzywach i aromatycznych przyprawach. To doskonała wiadomość dla wszystkich, którzy nie jedzą mięsa, lub z różnych przyczyn starają się ograniczyć jego spożycie. Na szczęście nie musi się to odbywać ani kosztem smaku, ani zdrowia – bliskowschodnie smakołyki pełne są nie tylko charakterystycznych przypraw, ale i wartości odżywczych. Przekonaj się, dlaczego kuchnia Bliskiego Wschodu jest idealna dla wegan i wegetarian.

  Senior.pl » Styl życia

 • Kraków: młodzi bez względu na wiek [Fot. materiały prasowe]

  2018-10-15

  Kraków: młodzi bez względu na wiek

  Pierwszy raz jestem na Targach Seniora w Krakowie i muszę powiedzieć, że będę pamiętać to spotkanie jako jedno z bardziej ciepłych, serdecznych, miłych spotkań i oby takie jak najczęściej zdarzały mi się w życiu - mówiła piosenkarka Halina Kunicka po koncercie kończącym drugą edycję Targów Seniora, które odbyły się w dniach 5-6 października w Expo Kraków. Jej występ zgromadził pod sceną ponad pół tysiąca fanów.

  Senior.pl » Styl życia

 • Czy wciąż da się tanio latać? Nowe zasady przewozu bagażu w popularnych tanich liniach lotniczych [Fot. asawinklabma - Fotolia.com]

  2018-10-15

  Czy wciąż da się tanio latać? Nowe zasady przewozu bagażu w popularnych tanich liniach lotniczych

  1 listopada zmienia się polityka bagażowa w liniach Ryanair i Wizz Air. To kolejne zmiany ogłoszone przez tych przewoźników w przeciągu kilku ostatnich miesięcy. Czy objęcie podstawowych usług dodatkowymi kosztami to jedyna opcja, która pozwoli tanim liniom utrzymać atrakcyjne ceny biletów?

  Senior.pl » Styl życia

 • 5 zasad higieny z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk [Fot. jayzynism - Fotolia.com]

  2018-10-15

  5 zasad higieny z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk

  Światowy Dzień Mycia Rąk, przypadający 15 października, został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych, a jego celem jest edukacja w zakresie prawidłowej higieny. Ta prosta czynność, wykonywana w odpowiedni sposób, może nas uchronić przed wieloma infekcjami oraz chorobami.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Migotanie przedsionków sprzyja demencji [Fot. olga355 - Fotolia.com]

  2018-10-15

  Migotanie przedsionków sprzyja demencji

  Migotanie przedsionków oznacza wyższe ryzyko otępienia i przyspieszenie procesu osłabienia poznawczego, wynika z nowych szwedzkich badań.

  Senior.pl » Choroby

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X