Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Czy lojalność wobec pracodawcy popłaca? [Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.com]

  2018-04-18

  Czy lojalność wobec pracodawcy popłaca?

  Polscy pracownicy są podzieleni. Zdaniem 48,6 proc. lojalność przekłada się na finansowe i pozafinansowe korzyści. Pozostali nie mają zdania lub uważają, że nowi pracownicy otrzymują podobne warunki.

  Senior.pl » Praca

 • e-Pity: sprawdź czy to bezpieczne [© bzyxx - Fotolia.com]

  2018-04-18

  e-Pity: sprawdź czy to bezpieczne

  Zbliża się termin składania corocznych zeznań podatkowych. Warto jednak zrobić to wcześniej, zwłaszcza że dokumenty potrzebne do wypełnienia deklaracji, powinniśmy otrzymać od pracodawców już w lutym. Pamiętajmy, że im szybciej się rozliczymy, tym szybciej możemy liczyć na zwrot nadpłaconego podatku. Polacy coraz chętniej korzystają z możliwości składania swoich zeznań przez Internet (jak podaje Ministerstwo Finansów do końca 2017 roku w formie elektronicznej złożonych zostało ponad 68 mln dokumentów). Dzięki e-Pitom można zaoszczędzić czas rezygnując z kalkulatora i żmudnych wyliczeń. Jednak czy wszystkie dostępne aplikacje są bezpieczne?

  Senior.pl » Finanse

 • Kleszcze: jak się przed nimi skutecznie chronić [Fot. Tomasz - Fotolia.com]

  2018-04-18

  Kleszcze: jak się przed nimi skutecznie chronić

  Słońce, wyższe temperatury, lekkie ubrania i aktywność fizyczna na łonie natury... W taki sposób możemy scharakteryzować nadejście wiosny – ulubionej pory roku wielu Polaków. Większe możliwości spędzenia wolnego czasu, niosą jednak ze sobą dodatkowe zagrożenia, wśród których szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na kleszcze. W jaki sposób skutecznie chronić nasze zdrowie? Dlaczego ukąszenie kleszcza jest dla nas niebezpieczne i kiedy warto zwrócić się o pomoc do specjalisty?

  Senior.pl » Zdrowie

 • Jak uniknąć upadku? Trzeba być aktywnym fizycznie [Fot. zinkevych - Fotolia.com]

  2018-04-18

  Jak uniknąć upadku? Trzeba być aktywnym fizycznie

  Upadek to jedno z powszechnych zagrożeń dla ludzi w sędziwym wieku. Mniejsza tkanka mięśniowa i słabsze kości ułatwiają utratę równowagi, co z kolei może się wiązać z różnymi, także bardzo poważnymi urazami. Najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka upadku są ćwiczenia, mówią lekarze.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Samotność a uzależnienie od cyfrowych technologii [Fot. Thomas Mucha - Fotolia.com]

  2018-04-18

  Samotność a uzależnienie od cyfrowych technologii

  Większość z nas obecnie nie potrafi się już obyć bez podłączonego do Internetu telefonu i zainstalowanych w nim komunikatorów. Za ich pomocą jesteśmy ciągle na bieżąco z tym, co dzieje się u rodziny i znajomych. Do tego stopnia jednak jesteśmy zaangażowani w aktywność online, że nierzadko prowadzi to do uzależnienia. Okazuje się też, że ma ono związek z poczuciem samotności, lęku i zagrożenia.

  Senior.pl » Internet

 • Steven Spielberg zarobił 10 miliardów dolarów [Steven Spielberg fot. Dream Works]

  2018-04-17

  Steven Spielberg zarobił 10 miliardów dolarów

  Steven Spielberg jest pierwszym reżyserem w historii, którego filmy przekroczyły dochód 10 miliardów dolarów.

  Senior.pl » Ludzie

 • Karotenoidy: cenny element diety [Fot. Natalija Sirokova - Fotolia.com]

  2018-04-17

  Karotenoidy: cenny element diety

  Regularne uzupełnianie diety o produkty, które są źródłem karotenoidów, korzystnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu i pomaga w walce z wolnymi rodnikami. Może także przyczyniać się do zmniejszenia ryzyka rozwoju wybranych chorób na przykład miażdżycy, a nawet niektórych rodzajów nowotworów. Czym są karotenoidy, gdzie ich szukać i dlaczego są cenne w codziennej diecie?

  Senior.pl » Styl życia

 • Mariah Carey chora na ChAD [Mariah Carey fot. Universal Music Polska]

  2018-04-17

  Mariah Carey chora na ChAD

  Mariah Carey wyznała, że do długiego czasu cierpi na chorobę afektywną dwubiegunową. Pierwsza diagnoza pojawiła się w 2001 roku po tym jak wokalistka dziwnie zachowywała się w programie MTV, w wyniku czego trafiła do szpitala.

  Senior.pl » Ludzie

 • Diagnostyka: jak zbadać wiosenne alergie? [Fot. illustrissima - Fotolia.com]

  2018-04-17

  Diagnostyka: jak zbadać wiosenne alergie?

  Do wysokiej częstości występowania alergii, z jednej strony przyczynia się większa higiena i sterylność, a z drugiej duże zanieczyszczenie powietrza i narażenie na dym tytoniowy. Choć w diagnostyce alergii, punktowe testy skórne pozostają „złotym standardem”, to wiele zalet ma badanie przeciwciał we krwi. Z kolei stosunkowo nowym trendem jest tzw. molekularna diagnostyka alergii.

  Senior.pl » Choroby

 • Kawa lekiem na zaburzenia pracy serca? [Fot. dimakp - Fotolia.com]

  2018-04-17

  Kawa lekiem na zaburzenia pracy serca?

  Kawa może pomóc ludziom mającym kłopoty sercowo-naczyniowe. Lecznicze efekty może dać wersja napoju z kofeiną.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X