Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Seks - skuteczny „środek nasenny” [Fot. thiago - Fotolia.com]

  2017-12-04

  Seks - skuteczny „środek nasenny”

  Jak wynika z nowych badań, seks może pomóc podnieść jakość snu. Seks powoduje wydzielanie różnych pomocnych w odprężaniu się substancji biochemicznych, m. in. oksytocyny i prolaktyny.

  Senior.pl » Styl życia

 • Jak soki owocowe reagują z lekami [Fot. whitestorm - Fotolia.com]

  2017-12-04

  Jak soki owocowe reagują z lekami

  Sok owocowy, o ile nie jest sztucznie dosładzany, stanowi zdrowy element diety i może być uważany za jedną z pięciu zalecanych porcji owoców lub warzyw. Jeśli jednak zażywasz jakieś leki, taki napój może poważnie zaburzać ich działanie...

  Senior.pl » Zdrowie

 • 5 objawów cukrzycy - nie ignoruj ich, zbadaj się natychmiast [© Kwangmoo - Fotolia.com]

  2017-12-03

  5 objawów cukrzycy - nie ignoruj ich, zbadaj się natychmiast

  Cukrzyca staje się coraz powszechniejszą chorobą. Jej rozwojowi sprzyja współczesny styl życia - niewłaściwa dieta i brak aktywnosci fizycznej. Wielu pacjentów przez całe lata nie zdaje sobie sprawy z obecności choroby, bo jej objawy mogą wskazywać na bardzo różne dolegliwosci. Tymczasem niezdiagnozowana cukrzyca powoli wyniszcza organizm prowadząc do bardzo pwoażnych konsekwencji dla zdrowia. Obserwuj swój organizm, tych pięć objawów powinno być alarmujących.

  Senior.pl » Choroby

 • Adwent 2017 - znaczenie, symbole pieśni [© Gina Sanders - Fotolia.com]

  2017-12-03

  Adwent 2017 - znaczenie, symbole pieśni

  Słowo "adwent" oznacza przyjście i wywodzi się od łacińskiego "adventus". W tym roku pierwsza niedziela okresu przygotowującego chrześcijan do świąt Bożego Narodzenia przypada 3 grudnia.

  Senior.pl » Styl życia

 • Natura w służbie zdrowiu: alkanna (czerwienica) barwierska na reumatyzm i rany [© UMB-O - Fotolia.com]

  2017-12-03

  Natura w służbie zdrowiu: alkanna (czerwienica) barwierska na reumatyzm i rany

  Alkanna należy do rodziny ogórecznikowatych i rośnie w południowej Europie oraz na wschodnich brzegach Morza Śródziemnego. Korzeń nadaje delikatne czerwone zabarwienie, pzrez co jest wykorzystywany jako barwnik do tkanin, a także dla wzmocnienia koloru nalewek, win i lakierów. Ogólnie rzecz biorąc, jest barwnikiem spożywczym, ale ma także medyczne zastosowania - może wspomagać leczenie ran i działa przeciwzapalnie.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Uprawiaj seks, żeby poprawić stan zdrowia i samopoczucie [© Giulio_Fornasar - Fotolia.com]

  2017-12-02

  Uprawiaj seks, żeby poprawić stan zdrowia i samopoczucie

  Zazwyczaj do seksu nikogo nie trzeba namawiać, ale jeśli spada ci libido, to zauważ, że seks jest nie tylko dobrą zabawą i przyjemnością, ale i „środkiem" na różne dolegliwości. Oto kilka medycznych aspektów, które powinny zachęcić cię do częstszej miłości fizycznej.

  Senior.pl » Związki

 • Zobacz, co dzieje się z organizmem, gdy przestajesz pić alkohol [Fot. Andrey Cherkasov - Fotolia.com]

  2017-12-01

  Zobacz, co dzieje się z organizmem, gdy przestajesz pić alkohol

  Alkohol na różne sposoby oddziałuje na twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Jeśli zbyt często „zaglądasz do kieliszka", wyniszczasz swój organizm i rujnujesz relacje z innymi ludźmi. Jeżeli chcesz ograniczyć ilość serwowanych sobie napojów wyskokowych, dowiedz się, jakich zmian w organizmie należy się spodziewać - niech będą dodatkową motywacją do ograniczenia liczby wypijanych drinków.

  Senior.pl » Styl życia

 • Szanse na długowieczność mężczyzny zapisane w chromosomie Y? [Fot. Sondem - Fotolia.com]

  2017-12-01

  Szanse na długowieczność mężczyzny zapisane w chromosomie Y?

  W chromosmie Y zapisana jest informacja o sznasach na długowieczność, bo wskazuje na ryzyko rozwoju raka, twierdzą uczeni z Uniwersytetu w Uppsali w Szwecji.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Oszczędzamy nieefektywnie. Na lokatach tracimy [Fot. Jakub Krechowicz - Fotolia.com]

  2017-12-01

  Oszczędzamy nieefektywnie. Na lokatach tracimy

  W 2016 roku po raz pierwszy od 5 lat istotnie zwiększyła się stopa oszczędności polskich gospodarstw domowych, osiągając poziom 3,6 proc. To dobra wiadomość, choć na tle średniej dla Unii Europejskiej (11 proc.) nadal wypadamy blado. Wzrost ten przypadł na moment trudny dla oszczędnych. Spadek realnego oprocentowania depozytów, będący konsekwencją niskich stóp procentowych i rosnącej inflacji skutkował obniżeniem wartości otwieranych lokat terminowych przez cały 2017 rok.

  Senior.pl » Finanse

 • Drezno: Striezelmarkt i inne jarmarki bożonarodzeniowe [fot. Sylvio Dittrich / JEN]

  2017-11-30

  Drezno: Striezelmarkt i inne jarmarki bożonarodzeniowe

  Na przełomie listopada i grudnia w Dreźnie odbywa się Striezelmarkt, najstarszy Jarmark Bożonarodzeniowy w całych Niemczech. Nie każdy jednak wie, że w tym samym czasie w Dreźnie odbywa się jeszcze dziesięć innych Jarmarków Bożonarodzeniowych.

  Senior.pl » Wakacje

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X