Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Jak nie przytyć jesienią i zimą? [Fot. ladysuzi - Fotolia.com]

  2018-11-30

  Jak nie przytyć jesienią i zimą?

  Jesień i zima to czas, gdy krótkie dni sprawiają, że częściej zostajemy w domu, mniej uważamy na swoją dietę i ograniczamy aktywność fizyczną. W efekcie, nie trudno o kilka nadprogramowych kilogramów. Jak zatem nie przytyć w okresie jesienno-zimowym?

  Senior.pl » Styl życia

 • Dojrzałe Polki są otwarte na zmiany [Fot. goodluz - Fotolia.com]

  2018-11-30

  Dojrzałe Polki są otwarte na zmiany

  Już niemal tysiąc osób 50+ wzięło udział w cyklu motywacyjnych warsztatów realizowanych w ramach kampanii „Polko, odważ się na zmiany!”. Frekwencja na warsztatach potwierdza wyniki przeprowadzonego badania „Polko, odważ się na zmiany” – Polki 50+ są otwarte na zmiany, świadome, ciekawe świata, gotowe na „rozsądne szaleństwa”.

  Senior.pl » Styl życia

 • Państwowe instytucje pomogą starszym konsumentom [Fot. hikdaigaku86 - Fotolia.com]

  2018-11-30

  Państwowe instytucje pomogą starszym konsumentom

  Osoby starsze często padają ofiarą nieuczciwych handlowców, dlatego cztery instytucje połączyły siły, aby ostrzegać seniorów. UOKiK, Policja, ZUS i KRUS podpisały porozumienie o wspólnej akcji edukacyjnej.

  Senior.pl » Styl życia

 • Bezpieczeństwo w Internecie [Fot. Sergey Nivens - Fotolia.com]

  2018-11-30

  Bezpieczeństwo w Internecie

  Z internetu korzysta w Polsce dwie trzecie dorosłych. Bezwiednie lub też intencjonalnie zostawiają oni w sieci informacje o sobie. Ogromna większość osób bywających online określa swój sposób korzystania z internetu jako bezpieczny – wynika z badania zrealizowanego przez CBOS. Niemal połowa internautów (a jeśli uwzględnić kontakt z nieprawdziwymi informacjami i nadużywanie internetu – nawet dwie trzecie) deklaruje, że miała jakieś negatywne doświadczenia wynikające z obecności w sieci.

  Senior.pl » Internet

 • Nadeszły mrozy. Nie bądź obojetny wobec potrzebujących [Fot. IRIS Productions - Fotolia.com]

  2018-11-30

  Nadeszły mrozy. Nie bądź obojetny wobec potrzebujących

  Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

  Senior.pl » Styl życia

 • Maseczki na bazie herbaty [Fot. materiały prasowe]

  2018-11-30

  Maseczki na bazie herbaty

  Niewiele uczuć może równać się z poczuciem zadbanej, idealnie nawilżonej skóry. Aby cieszyć się tym stanem jak najdłużej, należy dbać o skórę zarówno od zewnątrz, jak i od środka. Dzięki herbacie możesz zrobić to jednocześnie. Dowiedz się, jak wykorzystać herbatę jako bazę dla maseczek z glinki, aby maksymalnie wykorzystać jej upiększający potencjał.

  Senior.pl » Uroda

 • Światowy Dzień AIDS: nie ryzykuj, badaj się [Fot. Markus Mainka - Fotolia.com]

  2018-11-30

  Światowy Dzień AIDS: nie ryzykuj, badaj się

  Stosowanie nowych leków zmieniło oblicze AIDS, która ze śmiertelnej stała się przewlekłą. Zmienił się również profil osób, które zakażają się wirusem HIV. Już nie mówimy o szczególnych grupach ryzyka, lecz o ryzykownych zachowaniach, które narażają na zakażenie – każdy, kto podejmuje takie ryzyko, może się zakazić.

  Senior.pl » Choroby

 • Masaż powięziowy w walce z bólem głowy [Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.com]

  2018-11-30

  Masaż powięziowy w walce z bólem głowy

  Stres, niewyspanie, długofalowe przemęczenie - w opinii lekarzy to najważniejsze przyczyny bólu głowy, który pojawiać się może napadowo, albo towarzyszyć nam przez dłuższy czas. Ponad 90% ludzi przynajmniej raz w życiu odczuwała silny ból w tym miejscu, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. To bóle napięciowe, których można łatwo się pozbyć przy pomocy odpowiednio prowadzonej fizjoterapii.

  Senior.pl » Choroby

 • Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po raz 25 [fot. Diakonia.org.pl]

  2018-11-29

  Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po raz 25

  <div>Na przestrzeni lat świeca miłosierdzia stała się jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawanych symboli Wigilii w Polsce. To nie tylko płomień na stole wigilijnym, ale przede wszystkim realna pomoc potrzebującym i uwrażliwianie na potrzeby tych, którzy są w potrzebie. Rozpoczęła się kolejna edycja "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom". W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Świeca, która tworzy polską wigilię”.</div>

  Senior.pl » Styl życia

 • Krystyna Janda i Kasia Smutniak na Sundance [Kasia Smutniak fot. Next Film]

  2018-11-29

  Krystyna Janda i Kasia Smutniak na Sundance

  Nowy film Jacka Borcucha, "Słodki koniec dnia" ("Dolce Fine Giornata") z Krystyną Jandą i Kasią Smutniak w rolach głównych znalazł się w konkursie World Cinema Dramatic festiwalu filmowego Sundance.

  Senior.pl » Kultura

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X