Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Wysokie temperatury a aktywność fizyczna. 5 zasad uprawiania sportu w upały [Fot. pololia - Fotolia.com]

  2018-08-08

  Wysokie temperatury a aktywność fizyczna. 5 zasad uprawiania sportu w upały

  Aby być zdrowym i móc cieszyć się atrakcyjną sylwetką, nie wystarczy sama dieta – równie ważna jest aktywność fizyczna. Teoretycznie najlepszy okres na to, żeby jak najwięcej się ruszać, stanowi wiosna i lato. W praktyce jednak wiosenna pogoda bywa bardzo kapryśna, a w lecie niejednokrotnie musimy radzić sobie z falą upałów. Jak pozostać aktywnym, gdy termometry wskazują wysoką temperaturę? Jakie sporty w takiej sytuacji najlepiej wybrać?

  Senior.pl » Styl życia

 • Ulubione warzywa i owoce Polaków? Pomidory i jabłka na czele [Fot. sunabesyou - Fotolia.com]

  2018-08-08

  Ulubione warzywa i owoce Polaków? Pomidory i jabłka na czele

  W naszej diecie powinno znaleźć się codziennie przynajmniej pięć porcji warzyw i owoców. Tymczasem niemal 1/3 Polaków uważa, że każdego dnia wystarczy zjeść dwie-trzy porcje. Polscy konsumenci mają jednak swoje preferencje: z badania zrealizowanego na potrzeby kampanii „Warzywa i owoce – na szczęście!” wynika, że najbardziej lubią pomidory i jabłka.

  Senior.pl » Styl życia

 • Jak znaleźć czas, gdy nie ma czasu? [Fot. bnorbert3 - Fotolia.com]

  2018-08-08

  Jak znaleźć czas, gdy nie ma czasu?

  Badania pokazują, że co piąty pracujący Polak traci na dojazdy do pracy nawet do 40 godzin miesięcznie. Cenne minuty tracimy też w kolejkach do kasy w sklepie czy w poczekalni u lekarza. To jednak momenty, które wcale nie muszą być zmarnowane. Czas na to, by ten czas doskonale wykorzystywać. Jak go znaleźć?

  Senior.pl » Styl życia

 • Kulinarna podróż na Bliski Wschód [Fot. materiały prasowe]

  2018-08-08

  Kulinarna podróż na Bliski Wschód

  Wakacje to czas wyjazdów, dzięki którym mamy okazje poszerzać swoją wiedzę o innych kulturach oraz poznawać nowe smaki. Przed daleką podróżą warto sprawdzić, jakich smakołyków czy dań koniecznie powinniśmy spróbować na miejscu. A może są one w zasięgu naszych rąk także i na co dzień? Dzisiaj, dzięki globalizacji, wiele produktów pochodzących z oddalonych od naszego kraju rejonów, możemy kupić w dużych sieciach handlowych lub przez Internet. Do tej grupy należą między innymi przysmaki Bliskiego Wschodu.

  Senior.pl » Styl życia

 • 5 mitów na temat ubezpieczeń turystycznych [Fot. piter2121 - Fotolia.com]

  2018-08-08

  5 mitów na temat ubezpieczeń turystycznych

  Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wakacje. Jak informuje GUS, liczba rodaków udających się na wczasy wzrosła między 2010 a 2016 rokiem o blisko 54 proc. Choć podróżujemy coraz chętniej, często rezygnujemy z zakupu ubezpieczenia turystycznego – winić za to powinniśmy wciąż pokutujące mity na jego temat.

  Senior.pl » Wakacje

 • Samotność uszkadza serce [Fot. FMTURRINI - Fotolia.com]

  2018-08-08

  Samotność uszkadza serce

  Samotność staje się współczesną plagą. Obecny styl życia, duża niezależność i mobilność sprawia, że coraz mniej rodzin wielopokoleniowych mieszka wspólnie i coraz więcej ludzi starszych żyje w pojedynkę. Oczywiście samotne mieszkanie nie musi oznaczać izolacji, ale jeśli mamy do czynienia z chorobą, niepełnosprawnością, czy po prostu bardzo sędziwym wiekiem, zwykle wiąże się z samotnością właśnie. Tymczasem jest ona bardzo niekorzystna dla naszego zdrowia, w tym dla kondycji serca.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Prosty sposób na nieświeży oddech - herbata z imbirem [Fot. shersor - Fotolia.com]

  2018-08-08

  Prosty sposób na nieświeży oddech - herbata z imbirem

  Picie herbaty z imbirem może pomóc przy nieświeżym oddechu. Dzięki zawartości gingerolu, olejku eterycznego o przciwzapalnych właściwościach, imbir może zwiększać ilość obecnego w ślinie enzymu, który neutralizuje substancje odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach.

  Senior.pl » Styl życia

 • Janusz Gajos wzywa premiera na mszę. Zobacz zwiastun filmu "Kler" [Janusz Gajos fot. Bartosz Mrozowski/Kino Świat]

  2018-08-08

  Janusz Gajos wzywa premiera na mszę. Zobacz zwiastun filmu "Kler"

  W sieci pojawił się zwiastun filmu "Kler" Wojtka Smarzowskiego.

  Senior.pl » Kultura

 • Kwas acetylosalicylowy zmniejsza ryzyko raka jajników [Fot. crevis - Fotolia.com]

  2018-08-07

  Kwas acetylosalicylowy zmniejsza ryzyko raka jajników

  Popularny lek, stosowany zwykle przy przeziębieniach i na bóle głowy, może mieć antyrakowe właściwości. Kolejne testy dowodzą, że kwas acetylosalicylowy może uchronić przed nowotworem.

  Senior.pl » Choroby

 • Zanieczyszczenie powietrza wywołuje cukrzycę? [Fot. kapichka - Fotolia.com]

  2018-08-07

  Zanieczyszczenie powietrza wywołuje cukrzycę?

  Zanieczyszczenie powietrza na różne sposoby wpływa na nasz organizm. Dotychczasowe badania wykazały, że może zwiększać ryzyko chorób serca, udaru, raka, problemów z nerkami, teraz okazuje się, że może również mieć wpływ na cukrzycę.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X