Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Niższe rachunki za ogrzewanie: siedem sposobów na oszczędności [Fot. avirid - Fotolia.com]

  2017-10-10

  Niższe rachunki za ogrzewanie: siedem sposobów na oszczędności

  Około 2,5 tys. zł wydaje w ciągu roku na ogrzewanie rodzina mieszkająca w bloku z wielkiej płyty, którego nie poddano termomodernizacji. Trudno, by na własną rękę ociepliła blok, ale istnieją inne sposoby na obniżenie rachunków i nie wymagają wcale wielkich nakładów.

  Senior.pl » Finanse

 • Jak bezpiecznie dla oczu czytać książki? [Fot. creativefamily - Fotolia.com]

  2017-10-10

  Jak bezpiecznie dla oczu czytać książki?

  W czasach zdominowanych przez nowoczesne technologie często zapominamy o tym, że nie tylko one stanowią dla nas wyzwanie. Dużą uwagę powinniśmy przyłożyć do zagadnienia profilaktyki wzroku przy pracy z urządzeniami elektronicznymi. Jednak, czy na pewno czytając „normalną” książkę mniej obciążymy swój wzrok niż przy kontakcie z e-bookiem? Jak czytać druk, aby nie narażać na uszczerbek naszego wzroku?

  Senior.pl » Styl życia

 • Krostki w ustach? Uważaj, to może być nowotwór [Fot. vzmaze - Fotolia.com]

  2017-10-10

  Krostki w ustach? Uważaj, to może być nowotwór

  Nawracające krostki w jamie ustnej? Zazwyczaj to nic groźnego, ale czasem mogą być wczesnym objawem nowotworu. Jedną z osób, która jako pierwsza dostrzeże niepokojące zmiany może być dentysta.

  Senior.pl » Choroby

 • Upadki osób starszych w Polsce: poważny problem zdrowotny [Fot. Christian Delbert - Fotolia.com]

  2017-10-10

  Upadki osób starszych w Polsce: poważny problem zdrowotny

  Około 35-40% zdrowych osób po 65 r.ż. doznaje przynajmniej jednego upadku rocznie, a po 80 r.ż. prawie 50% – wynika z raportu „Upadki osób starszych - przyczyny i następstwa”. Liczba ta wzrasta wśród pensjonariuszy opieki instytucjonalnej do blisko 60%. W wielu przypadkach konsekwencją upadku osoby starszej jest poważne złamanie bądź uraz mózgu, a w skrajnych przypadkach, w wyniku powikłań nawet śmierć.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Nadwaga w średnim wieku to wyższe ryzyko Alzhemera na starość [Fot. reichdernatur - Fotolia.com]

  2017-10-10

  Nadwaga w średnim wieku to wyższe ryzyko Alzhemera na starość

  Zadbaj o odpowiednią wagę już dzisiaj, bo nadmiar kilogramów może się „zemścić" na starość - ci, którzy w średnim wieku cechują się zbyt wysokim wskaźnikiem masy ciała, mają aż o 80 proc. wyższe ryzyko zachorowania na Alzheimera.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Zaburzenia snu - przyczyna może być zbyt ostra kolacja [Fot. Ramon Grosso]

  2017-10-09

  Zaburzenia snu - przyczyna może być zbyt ostra kolacja

  To, co jemy wieczorną porą, ma duże znaczenie dla jakości snu. Problemy z zasypianiem, wybudzanie się, koszmary - to wszystko może wynikać z rodzaju zjedzonej kolacji.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Jak nie przytyć jesienią? Oto 5 sprawdzonych sposobów [Fot. kei907 - Fotolia.com]

  2017-10-09

  Jak nie przytyć jesienią? Oto 5 sprawdzonych sposobów

  Gdy nadchodzi jesień, coraz częściej mamy ochotę na słodkie, ciepłe i wysokokaloryczne potrawy. Nie ma w tym nic zaskakującego – organizm powoli przestawia się na tryb „trzeba jakoś przetrwać tę zimę”. Co zrobić, aby jesienna aura za oknem i podwyższony apetyt nie skończyły się niechcianymi dodatkowymi kilogramami?

  Senior.pl » Uroda

 • Przeziębienie: 6 sposobów, aby szybciej pozbyć się infekcji [Fot. stockartstudio - Fotolia.com]

  2017-10-09

  Przeziębienie: 6 sposobów, aby szybciej pozbyć się infekcji

  Budzisz się z bólem gardła, potem przychodzi katar, kaszel i kichanie – to jasne, że złapała Cię infekcja. Niestety, nie ma lekarstwa na przeziębienie, ale warto je poskromić, zanim dojdzie do powikłań np. zapalenia krtani czy płuc. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym szybciej rozprawisz się z wirusem i wrócisz do pełni sił.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Groźny mit utrudnia leczenie raka [Fot. Rido - Fotolia.com]

  2017-10-09

  Groźny mit utrudnia leczenie raka

  Każdego roku w Polsce u około 250-500 kobiet nowotwór jest diagnozowany w trakcie ciąży lub do roku po jej rozwiązaniu. Niestety lekarze obserwują stały wzrost zachorowań. Co gorsze niektórzy lekarze bagatelizują guzy u kobiet w ciąży, bo uważają, że zmiany są związane z przebudową gruczołu piersiowego i przygotowaniem do laktacji. Nadal panuje też groźny mit, że ciąża chroni przed rakiem.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Jakie są symptomy zagrożenia demencją? [Fot. Anatomy Insider - Fotolia.com]

  2017-10-08

  Jakie są symptomy zagrożenia demencją?

  Wiele społeczeństw się starzeje i demencja staje się coraz powszechniejszym problemem. Obecnie choruje na nią 47 milionów ludzi, a szacuje się, że do 2050 roku będzie około 130 milionów pacjentów z jakąś formą demencji. Warto więc poznać zarówno możliwe działania profilaktyczne, jak i nauczyć się rozpoznawać objawy świadczące o ryzyku rozwoju choroby.

  Senior.pl » Choroby

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X