Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Klub Seniora w centrum Wrocławia. Bezpłatne zajęcia [fot. Angel Care]

  2017-01-11

  Klub Seniora w centrum Wrocławia. Bezpłatne zajęcia

  Być bardziej aktywnym, zmienić dietę na zdrowszą, częściej spotykać się z ludźmi. Co robią seniorzy, by swoje noworoczne postanowienia wprowadzić w życie? Pomaga im towarzystwo i wzajemna motywacja. Bodybuilding, Klub Podróżnika, lekcje tańca – już jest nowy grafik bezpłatnych zajęć dla seniorów z Wrocławia.

  Senior.pl » Pasje

 • Zdrowe dziąsła: to nie takie trudne. Poznaj 5 sprawdzonych sposobów [© batke82as - Fotolia.com]

  2017-01-11

  Zdrowe dziąsła: to nie takie trudne. Poznaj 5 sprawdzonych sposobów

  Zdrowie naszych dziąseł jest bardzo istotne dla dobrego funkcjonowania całego organizmu. Zaniedbując je ryzykujemy stanami zapalnymi, paradontozą, utratą zębów, lecz nie tylko. Badania coraz częściej wskazują na związek chorób dziąseł z zawałem serca czy demencją. Nigdy nie jest jednak za późno, by o nie zadbać. Co robić dla ich zdrowia?

  Senior.pl » Zdrowie

 • Skuteczniejsza rehabilitacja jest możliwa dzięki... przyjaźni [© Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.com]

  2017-01-10

  Skuteczniejsza rehabilitacja jest możliwa dzięki... przyjaźni

  Przyjaźń jest właściwie autoteliczna, tzn. stanowi cel sam w sobie, ale jednocześnie „przydaje się" do różnych rzeczy, m. in. jest „lekarstwem" na wiele chorób.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Nie chcesz umierać? Ćwicz [© ajr_images - Fotolia.com]

  2017-01-10

  Nie chcesz umierać? Ćwicz

  Niestety, ćwiczenia nie gwarantują nieśmiertelnosci,jest jednak i dobra wiadomość - znacząco wydłużają życie; jeśli więc nie chcesz przedwcześnie odchodzić - idź na trening.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Pijani piraci drogowi bez wyroków w zawieszeniu [© Monika Gruszewicz - Fotolia.com]

  2017-01-10

  Pijani piraci drogowi bez wyroków w zawieszeniu

  Zostaną zaostrzone kary dla piratów drogowych powodujących pod wpływem alkoholu lub narkotyków najgroźniejsze wypadki komunikacyjne, kończące się śmiercią lub ciężkim uszkodzeniem ciała. Rząd przyjął dziś projekt nowelizacji Kodeks karnego oraz niektórych innych ustaw. Kary wobec takich kierowców mają być surowsze i orzekane bez zawieszenia. Według resortu sprawiedliwości, rozwiązania te powinny przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i spadku liczby wypadków.

  Senior.pl » Styl życia

 • Rak prostaty: bardzo wczesne badania ratują życie [Prostata, © Anatomy Insider - Fotolia.com]

  2017-01-10

  Rak prostaty: bardzo wczesne badania ratują życie

  Rak prostaty, po raku płuca, zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu najczęściej występujących u mężczyzn nowotworów. Od 1980 r. liczba zachorowań na niego wzrosła kilkukrotnie – obecnie co roku tylko w naszym kraju diagnozuje się około 10 tys. nowych przypadków. 4 tys. Polaków rocznie właśnie z jego powodu umiera. Jest jednak i dobra wiadomość – dostępny jest szeroki wachlarz badań, które pozwalają przewidzieć rozwój tej choroby nawet z 20-letnim wyprzedzeniem.

  Senior.pl » Choroby

 • Pianka, pasta czy żel: co wybrać do stylizacji włosów? [© BillionPhotos.com - Fotolia.com]

  2017-01-10

  Pianka, pasta czy żel: co wybrać do stylizacji włosów?

  Ilość produktów do stylizacji włosów dostępnych na rynku wzbudza prawdziwy zawrót głowy. Jednak już sam wybór produktu odpowiedniego do potrzeb, fryzury i rodzaju włosów to już wyższa szkoła jazdy. Jak dobrać odpowiedni środek, by ułozyć włosy zgodnie z zamiarami?

  Senior.pl » Kosmetyki

 • Etykiety żywności: obowiązek podawania wartości odżywczej [Sklep, © stokkete - Fotolia.com]

  2017-01-10

  Etykiety żywności: obowiązek podawania wartości odżywczej

  Od 13 grudnia 2016 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące konieczności podawania informacji na temat wartości odżywczej na etykietach produktowych. Dla konsumentów jest to z pewnością bardzo dobra informacja - pozwoli im ona na dokonywanie bardziej świadomych wyborów zakupowych.

  Senior.pl » Styl życia

 • Rok 2016: prawie ćwierć miliona bezrobotnych mniej [© ArTo - Fotolia.com]

  2017-01-10

  Rok 2016: prawie ćwierć miliona bezrobotnych mniej

  W 2016 roku liczba osób bezrobotnych spadła o 229,7 tys. osób – ministerstwo pracy podsumowało ubiegły rok na rynku pracy. W całym 2016 roku pracodawcy zgłosili do urzędów pracy prawie 1,5 mln wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. To najwyższa liczba ofert pracy jakimi dysponowały urzędy pracy od 1993 roku.

  Senior.pl » Praca

 • Nowy Dom Senior-Wigor w Witnicy [fot. Senior Wigor]

  2017-01-10

  Nowy Dom Senior-Wigor w Witnicy

  W Witnicy w woj. lubuskim został otwarty kolejny Dom Dziennego Pobytu Senior-Wigor. Program ‪Senior-Wigor został zainicjowany wiosną 2015 roku. Domy Senior-Wigor są połączeniem uniwersytetu trzeciego wieku, klubu seniora, biblioteki i gabinetu rehabilitacyjnego.

  Senior.pl » Opieka

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X