Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Uśmiechaj się szczerze - łatwo nawiążesz kontakty w innymi [© Rido - Fotolia.com]

  2017-04-21

  Uśmiechaj się szczerze - łatwo nawiążesz kontakty w innymi

  Uśmiech może dużo zdziałać, pomaga nawiazać kontakt i przycyhlnie nastawia do nas rozmówcę. Jest jednak jeden warunek - uśmiech musi być szczery, jeśli jest „na pokaz", inni szybko to dostrzegą.

  Senior.pl » Związki

 • Jemy nie tylko, by zaspokoić głód. Oto inne przyczyny [© goodluz - Fotolia.com]

  2017-04-21

  Jemy nie tylko, by zaspokoić głód. Oto inne przyczyny

  Choć może się to wydawać dziwne, odczuwanie głodu to tylko jeden z powodów, dla których sięgamy po jedzenie. Tymczasem ich lista jest dłuższa, a gdy się nasilają czy powtarzają, mogą prowadzić do zaburzeń odżywiania czy problemów z wagą. Dowiedz się, dlaczego np. jesz więcej lub częściej niż potrzebujesz.

  Senior.pl » Styl życia

 • Masz trudności z rannym wstawaniem? Późnym wieczorem nie chce ci się spać? Wiń za to geny [© glisic_albina - Fotolia.com]

  2017-04-21

  Masz trudności z rannym wstawaniem? Późnym wieczorem nie chce ci się spać? Wiń za to geny

  Problemy ze snem są coraz powszechniejsze i przyczynę tego widzi się głównie we współczesnym stylu życia, który wymaga od wielu z nas długich godzin „na nogach" i skracania snu. Bez wątpienia jest to jedna z przyczyn, ale ci, którzy starają się uporządkować dobowy rytm i stać się rannymi ptaszkami, ale ich wysiłki nie przynoszą oczekiwanych skutków, mogą winić za to również geny.

  Senior.pl » Styl życia

 • Zioła w służbie zdrowiu - kolendra na niestrawność i cukrzycę [© la_vanda - Fotolia.com]

  2017-04-20

  Zioła w służbie zdrowiu - kolendra na niestrawność i cukrzycę

  Kolendra od dawna jest stosowana jako długą środek leczniczy i poprawiający smak oraz zapach. O jej właściwościach można przeczytać w źródłach, które powstały 5 tysięcy lat p.n.e.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Jak rozpoznać zapalenie płuc? [© VadimGuzhva - Fotolia.com]

  2017-04-20

  Jak rozpoznać zapalenie płuc?

  Zapalenie płuc jest wywoływane przez infekcję, która powoduje stan zapalny szczegolnie niebepieczny dla dzieci, ludzi przewlekle chorych oraz ludzi starszych. Co roku na chorobę zapadają tysiące ludzi. Jak rozpoznać jej objawy?

  Senior.pl » Choroby

 • Praca w weekendy. Co i za ile można robić? [Fot. Alex White - Fotolia.com]

  2017-04-20

  Praca w weekendy. Co i za ile można robić?

  Zarobki w Polsce, to ściśle tajna kwestia oficjalnie, pracodawcy niechętnie chwalą się tym ile płacą, ale nieoficjalnie mówią o nich otwarcie. Podobnie pracownicy. Jakie pieniądze pozwala zarobić praca w weekendy? Oto przegląd stawek.

  Senior.pl » Praca

 • Udar mózgu. Żywienie ważne w rehabilitacji [Fot. Siergiej Łabutin - Fotolia.com]

  2017-04-20

  Udar mózgu. Żywienie ważne w rehabilitacji

  Udar mózgu stanowi trzecią co do częstości przyczynę zgonów oraz najczęstszy powód trwałej niesprawności u osób powyżej 40 roku życia w Polsce. Rocznie odnotowuje się ponad 60 tysięcy udarów mózgu. Choć ich przebieg i rokowania są różne, to pacjentów dotkniętych tą chorobą neurologiczną często łączy wspólny problem. Mowa o niedożywieniu, które dotyczy nawet 62% osób po przebytym udarze mózgu.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Wyłudzony zasiłek chorobowy trzeba oddać [Fot. whitelook - Fotolia.com]

  2017-04-20

  Wyłudzony zasiłek chorobowy trzeba oddać

  Pomimo akcji informacyjnych oraz prowadzonych przez ZUS kontroli nie brakuje osób, które z Funduszu Chorobowego próbują zrobić źródło łatwego zarobku. To dosyć ryzykowne postępowanie, które niekiedy kończy się koniecznością zwrotu otrzymanego z ZUS „chorobowego” i to wraz z odsetkami. Tylko w ubiegłym roku pracownicy ZUS na Dolnym Śląsku wykazali fikcję 431 zawartych umów o pracę z dziwnie wysoką pensją.

  Senior.pl » Finanse

 • Tłuszcze trans zwiększają ryzyko zawału i udaru [© dream79 - Fotolia.com]

  2017-04-20

  Tłuszcze trans zwiększają ryzyko zawału i udaru

  Warto ograniczyć lub wyeliminować z diety tłuszcze trans - dzięki temu można znacznie zmniejszyć ryzyko udaru mózgu i zawału serca.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Polacy zadłużeni na wiele miliardów złotych [Fot. WavebreakmediaMicro - Fotolia.com]

  2017-04-20

  Polacy zadłużeni na wiele miliardów złotych

  Na Internetową Giełdę Długów wpisanych jest już blisko 1 mln Polaków, których zadłużenie wynosi ponad 7 mld zł. Z największymi problemami finansowymi borykają się mieszkańcy Mazowsza i Śląska, którzy nie uregulowali świadczeń na blisko 3 mld zł – to aż 40 proc. wszystkich zadłużeń znajdujących się w rejestrze.

  Senior.pl » Finanse

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X