Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Wnuki u dziadków na wakacjach: co robić, gdy dzieci się kłócą [Fot. yiorgosgr - Fotolia.com]

  2017-08-06

  Wnuki u dziadków na wakacjach: co robić, gdy dzieci się kłócą

  Chyba każdy rodzic czy dziadek co najmniej dwojga dzieci świetnie zna sytuacje, w których rodzeństwo nie potrafi pokojowo koegzystować i trzeba interweniować. Ileż to razy trzeba było powtarzać: „uspokójcie się!", „przestańcie!", a i zdarza się „ja z wami zwariuję!". Jeśli wnuki spędzają u Ciebie wakacje czy święta lub choćby weekendy, na pewno znasz ten problem... Zobacz, jakie strategie warto obrać, by dzieci miały ze sobą lepsze relacje.

  Senior.pl » Rodzina

 • Żywność: czeka nas drożyzna? [Fot. Comugnero Silvana - Fotolia.com]

  2017-08-06

  Żywność: czeka nas drożyzna?

  Ze wstępnych szacunków GUS wynika, że zbiory owoców z drzew będą o 30–40 proc. niższe niż w roku ubiegłym. W niektórych odmianach owoców plony mogą być na poziomie 20 procent – podkreśla prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych. Wszystkiemu winne są silne wiosenne przymrozki. To odbije się na cenach. Konsumenci mogą spodziewać się także podwyżek cen mleka i masła, wieprzowiny – w zależności od sytuacji związane z afrykańskim pomorem świń, a także mąki i pieczywa – przy intensywnych opadach deszczu pogorszy się bowiem jakość zboża.

  Senior.pl » Finanse

 • Jakie dolegliwości „leczy” złuszczanie skóry [Fot. Gennadiy Poznyakov - Fotolia.com]

  2017-08-06

  Jakie dolegliwości „leczy” złuszczanie skóry

  Złuszczanie naskórka polega na usunięciu najstarszych martwych komórek skóry na zewnętrznej jej powierzchni. Obejmuje ono różne zabiegi - i chemiczne, i mechaniczne. Ma zastosowanie zarówno kosmetyczne, jak i medyczne.

  Senior.pl » Uroda

 • Mówienie do siebie - całkiem normalne (i pomocne) zjawisko [© Thomas Mucha - Fotolia.com]

  2017-08-06

  Mówienie do siebie - całkiem normalne (i pomocne) zjawisko

  Nie, nie ocieramy się o szaleństwo, gdy mówimy sami do siebie. To całkiem normalne zjawisko i nawet pomocne - w kontrolowaniu własnych emocji.

  Senior.pl » Styl życia

 • Choroba Hashimoto - jakie są objawy i jak ją leczyć [Fot. glisic_albina - Fotolia.com]

  2017-08-05

  Choroba Hashimoto - jakie są objawy i jak ją leczyć

  Choroba Hashimoto jest przewlekłym stanem zapalnym, tj. limfocytowym zapaleniem tarczycy. Ma charakter autoimmunologiczny - tarczyca jest atakowana i niszczona przez układ odpornościowy, co wpływa na produkcję hormonów. W naszym kraju z Hashimoto zmaga się 700 tysięcy osób. Częściej chorują kobiety.

  Senior.pl » Zdrowie

 • James Cameron wraca do "Titanica" [Leonardo DiCaprio i Kate Winslet fot. Syrena]

  2017-08-05

  James Cameron wraca do "Titanica"

  James Cameron przymierza się do nowej trylogii "Terminatora", kręci sequele "Avatra", a także wraca do swego innego dzieła - "Titanica". W tym przypadku chodzi jednak o dokument.

  Senior.pl » Kultura

 • Menopauza a osteoporoza - jak zapobiec chorobie [Fot. reineg - Fotolia.com]

  2017-08-05

  Menopauza a osteoporoza - jak zapobiec chorobie

  Menopauza jest nieunikniona, ale osteoporozie można starać się zapobiec. Jakkolwiek w seniorskich latach organizm ulega przemianom, które sprzyjają rozwojowi osteoporozy, to dzięki stylowi życia jesteśmy w stanie ograniczyć ryzyko choroby.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Satyryczny dokument i piosenka dla Rogera Moore'a [Roger Moore fot. NBC]

  2017-08-04

  Satyryczny dokument i piosenka dla Rogera Moore'a

  Syn Rogera Moore'a, Geoffrey i wnuczka aktora Ambra zakończyli prace nad satyrycznym dokumentem "And the Winner Isn't", który opowiada o tym, co trzeba zrobić, by wygrać Oscara. Powstała też specjalna piosenka.

  Senior.pl » Ludzie

 • Osteoporoza. Złodziejka działająca bez wakacji [Fot. Kateryna_Kon - Fotolia.com]

  2017-08-04

  Osteoporoza. Złodziejka działająca bez wakacji

  Wyjeżdżając na wakacje zabezpieczyłaś odpowiednio dom, mieszkanie, wartościowe rzeczy. Czy wiesz, że mimo tych starań możesz być teraz okradana? Takim cichym złodziejem można nazwać osteoporozę, która przez cały czas może okradać kości z wapnia.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Emerytura zamiast renty? To nie zawsze będzie korzystne [Fot. Anke Thomass - Fotolia.com]

  2017-08-04

  Emerytura zamiast renty? To nie zawsze będzie korzystne

  Nie dla każdego rencisty złożenie wniosku o zamianę renty na emeryturę jest korzystne. Dlatego ZUS apeluje o to, żeby osoby które są na rencie z tytułu niezdolności do pracy przyznanej im do czasu osiągnięcia podwyższonego wieku emerytalnego lub na stałe i zastanawiają się czy przejść na emeryturę po osiągnięciu wieku, który je do tego uprawnia najpierw odwiedziły doradcę emerytalnego. Doradca sprawdzi, czy wysokość emerytury nie będzie niższa od renty. To ważne, gdyż w tym szczególnym przypadku nie działa zasada korzyści i jeśli wnioskowana emerytura będzie niższa od renty, to w takiej wysokości będzie wypłacana.

  Senior.pl » Emerytura

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X