Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Alkohol a zdrowie - już jeden drink dziennie to wyższe ryzyko szybszej śmierci [Fot. Dreamers - Fotolia.com]

  2018-10-11

  Alkohol a zdrowie - już jeden drink dziennie to wyższe ryzyko szybszej śmierci

  Z nowych badań wynika, że już nieduże dawki alkoholu mogą na tyle szkodliwie wpływać na zdrowie, że o kilkadziesiąt procent zwiększają ryzyko przedwczesnej śmierci.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Zmiana dostawcy prądu czy gazu: Polacy nie wiedzą, że mogą oszczędzać [Fot. Markus Bormann - Fotolia.com]

  2018-10-10

  Zmiana dostawcy prądu czy gazu: Polacy nie wiedzą, że mogą oszczędzać

  Wolny rynek dostawców mediów w Polsce pozwala na wybór dowolnego dostawcy przez konsumenta. Nie wszystkie oczywiście media dają taką możliwość, ale te najbardziej popularne i obciążające domowy budżet na szczęście tak. Jednak aż 84% Polaków nigdy nie zmieniło dostawcy prądu, a 86% – gazu, choć średnie rachunki za nie wynoszą odpowiednio 125 zł i 60 zł. Co zatem, mimo ponoszenia tak wysokich kosztów, najczęściej stoi na przeszkodzie do dokonania zmiany i uzyskania lepszych warunków?

  Senior.pl » Finanse

 • RZS: pacjenci nie otrzymują wyczerpujących informacji na temat swojej choroby i leczenia [Fot. Evrymmnt - Fotolia.com]

  2018-10-10

  RZS: pacjenci nie otrzymują wyczerpujących informacji na temat swojej choroby i leczenia

  Ponad 60% pacjentów nie otrzymuje od swojego lekarza reumatologa wyczerpujących informacji na temat swojej choroby, schematu leczenia, jego celu oraz długości leczenia – wynika z badania Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”. Jedynie 29% pacjentów jest informowanych na temat kolejnych kroków, które zostałyby podjęte po niepowodzeniu obecnej terapii.

  Senior.pl » Choroby

 • Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego: zapomnieliśmy, że zawał to śmiertelne zagrożenie [Prof. Piotr Ponikowski, Fot. materiały prasowe]

  2018-10-10

  Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego: zapomnieliśmy, że zawał to śmiertelne zagrożenie

  Polska kardiologia może poszczycić się skutecznym leczeniem zawałów na naprawdę wysokim poziomie, ale słabym ogniwem pozostaje etap terapii i opieki nad pacjentem kardiologicznym w ciągu tygodni, miesięcy i lat po przebytym zawale. Tu mamy jeszcze wiele do zrobienia – mówi prof. Piotr Ponikowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

  Senior.pl » Choroby

 • Gałka muszkatołowa - królowa jesiennej kuchni [Fot. Andrij Pogranicznyj - Fotolia.com]

  2018-10-10

  Gałka muszkatołowa - królowa jesiennej kuchni

  Niektóre dodatki, takie jak ocet balsamiczny czy oliwa z oliwek podawane być powinny jedynie na zimno. Świeże zioła oraz szczypiorek, natkę pietruszki i koperek, dodajemy pod koniec gotowania, aby ich aromat nie ulotnił się przed zaserwowaniem potrawy. Istnieje też kilka przypraw, które są wprost stworzone do dań podawanych na ciepło. Należy do nich między innymi gałka muszkatołowa – idealny komponent jesiennych, rozgrzewających pyszności.

  Senior.pl » Styl życia

 • 7 sposobów, aby nie przytyć jesienią [Fot. eyetronic - Fotolia.com]

  2018-10-10

  7 sposobów, aby nie przytyć jesienią

  Gdy nadchodzi jesień, nasz organizm powoli przestawia się na tryb „trzeba przetrwać tę zimę”. A my coraz częściej mamy ochotę na ciepłe, słodkie i wysokokaloryczne potrawy. Jak uniknąć nadprogramowych kilogramów i zachować dobrą formę aż do wiosny?

  Senior.pl » Styl życia

 • 5 popularnych błędów w pielęgnacji jamy ustnej [Fot. Monkey Business - Fotolia.com]

  2018-10-10

  5 popularnych błędów w pielęgnacji jamy ustnej

  Od małego jesteśmy uczeni, że należy dbać o zęby – myć je po każdym posiłku oraz regularnie odwiedzać dentystę. Czy to wystarczy? Jeśli chcemy cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem warto sprawdzić, czy nie popełniamy błędów podczas jego pielęgnacji. O to te, które zdarzają się nam najczęściej.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Jak właściwie dobrać oświetlenie, by zadbać o komfort oczu [Fot. Jivchik - Fotolia.com]

  2018-10-10

  Jak właściwie dobrać oświetlenie, by zadbać o komfort oczu

  W okresie jesienno – zimowym prawie wszyscy odczuwamy obniżenie odporności i doświadczamy pogorszenia nastroju. Sezonowe ograniczenie dostępu do światła dziennego, nie tylko wpływa na nasze zdrowie, ale również samopoczucie. Stajemy się bardziej senni i melancholijni, często brakuje nam siły, chętniej sięgamy po słodycze i ciężkostrawne posiłki. Coraz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach, nie zdając sobie sprawy, że nieodpowiednie oświetlenie może być przyczyną zmęczenia oczu, ich łzawienia, problemów z koncentracją, bólów głowy a nawet nudności, czy depresji.

  Senior.pl » Styl życia

 • Fakty i mity na temat zaćmy [Fot. BillionPhotos.com - Fotolia.com]

  2018-10-10

  Fakty i mity na temat zaćmy

  Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów – od dobrego widzenia zależy komfort życia i łatwość wykonywania codziennych czynności. Polacy obawiają się, że pogorszenie wzroku wpłynie negatywnie na jakość ich życia, jednak pomimo tego to tylko czterech na dziesięciu z nich bada wzrok przynajmniej raz w roku. Jedną z najczęstszych przyczyn utraty jakości widzenia lub nawet całkowitej utraty wzroku jest zaćma (katarakta). Powszechność tej choroby spowodowała, że narosło wokół niej oraz sposobów jej leczenia wiele mitów. Czy zaćmę można wyleczyć domowymi sposobami? Czy operacja zalecana jest jedynie w pełnym stadium choroby? Co jest prawdą, a co mitem?

  Senior.pl » Choroby

 • List lub wideo od Mikołaja pod choinką? [© opolja - Fotolia.com]

  2018-10-10

  List lub wideo od Mikołaja pod choinką?

  <div>Nie, to nie pomyłka ani nie żart. Naprawdę w październiku piszemy o świętym Mikołaju. Co więcej - zachęcamy, żebyście i Wy o nim pomyśleli. Co prawda za oknem złota polska jesień, ale wielkimi krokami zbliża się okres, w którym zaczniemy szukać podarunków dla bliskich. Dlaczego nie pomyśleć o tym wcześniej?</div><div></div>

  Senior.pl » Styl życia

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X