Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Monitory i wyświetlacze męczą wzrok i wysuszają oczy [Fot. Antonioguillem - Fotolia.com]

  2017-06-14

  Monitory i wyświetlacze męczą wzrok i wysuszają oczy

  Suchość i zaczerwienie oczu, a także pogorszenie ostrości widzenia to objawy cyfrowego zmęczenia wzroku. Oczy muszą bowiem podejmować duży wysiłek, aby wyraźnie widzieć wszystko, co wyświetla się na monitorach. Przy wielogodzinnym wpatrywaniu się w ekrany zapominamy również o tym, że prawidłowe ich nawilżenie można utrzymać dzięki częstemu mruganiu – od 15 do 20 razy na minutę. By zapobiec cyfrowemu zmęczeniu wzroku, warto wykonywać proste ćwiczenia i stosować okulary z powłoką antyrefleksyjną o niebieskim kolorze bądź relaksacyjne soczewki kontaktowe.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Za problemy z pamięcią może odpowiadać uporczywy ból... [Fot. mariesacha - Fotolia.com]

  2017-06-14

  Za problemy z pamięcią może odpowiadać uporczywy ból...

  Wiadomo, że starzenie się i różne choroby mogą osłabiać nasze zdolności poznawcze, w tym pamięć. Okazuje się, że także odczuwnaie bólu zmniejsza możliwości zapamiętywania.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Nie marnuj jedzenia. To nie jest trudne [Fot. nito - Fotolia.com]

  2017-06-13

  Nie marnuj jedzenia. To nie jest trudne

  W Polsce marnuje się blisko 9 mln ton żywności, w tym 2 miliony ton pochodzi tylko z gospodarstw domowych. Często nie zauważamy, jak dużo jedzenia wyrzucamy na co dzień, ponieważ straciło termin ważności lub zepsuło się z powodu nieodpowiednich warunków przechowywania. Jak, zmieniając drobne nawyki i przyzwyczajenia w domu, możemy wpłynąć na zmniejszenie ilości wyrzucanego jedzenia?

  Senior.pl » Styl życia

 • Portfel polskiego seniora [Fot. olly - Fotolia.com]

  2017-06-13

  Portfel polskiego seniora

  Z najnowszego raportu przygotowanego przez Krajowy Rejestr Dłużników wynika, że wzrasta liczba zadłużonych seniorów. W rejestrze widnieją nazwiska ponad 233 tys. emerytów. Ich łącznie zadłużenie opiewa na kwotę 2,87 mld złotych. To blisko o 40 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Na długi seniorów składają się przede wszystkim zobowiązania wobec banków lub innych instytucji pożyczkowych (21 proc.), niezapłacony czynsz oraz rachunki za wodę, prąd i gaz (20 proc.), czy zaległe płatności za media (13 proc.). Niskie emerytury i pogłębiające się problemy finansowe powodują, że polski senior szuka alternatywnych źródeł finansowania.

  Senior.pl » Finanse

 • Wszystko, co powinniście wiedzieć o kleszczach [Fot. fotopen - Fotolia.com]

  2017-06-13

  Wszystko, co powinniście wiedzieć o kleszczach

  Nie wszystkie przenoszą choroby, więc przy ukąszeniu nie ma powodów do paniki. Nie wolno smarować ich tłuszczem, ale po zauważeniu kleszcza na skórze, należy go niezwłocznie usunąć. Co jeszcze trzeba wiedzieć o kleszczach?

  Senior.pl » Zdrowie

 • Super-warzywa i super-owoce [Fot. lola1960 - Fotolia.com]

  2017-06-13

  Super-warzywa i super-owoce

  Spożywanie naturalnych i nieprzetworzonych produktów jest jednym z kluczowych elementów prowadzących do zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia. Teraz mamy do nich jeszcze łatwiejszy dostęp, ponieważ rozpoczął się sezon na świeże warzywa i owoce, nie z dalekich zakątków świata, ale te najlepsze, lokalne. Które z nich dostarczą naszemu organizmowi najwięcej drogocennych składników?

  Senior.pl » Zdrowie

 • Nadmiar alkoholu dodatkowo osłabia mięśnie na starość [Fot. Scott Griessel - Fotolia.com]

  2017-06-13

  Nadmiar alkoholu dodatkowo osłabia mięśnie na starość

  W starszym wieku następuje utrata tkanki mięśniowej, co oznacza i osłabienie, i wieksze ryzyko upadków. Taką sytuację dodatkowo pogarsza nadmiar alkoholu. A dotyczy to zwłaszcza kobiet.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Sześć rzeczy, na których tolerowanie życie jest zbyt krótkie [Fot. Photographee.eu - Fotolia.com]

  2017-06-13

  Sześć rzeczy, na których tolerowanie życie jest zbyt krótkie

  Czasem nie potrafisz zdecydować, jak postąpić. Nie wiesz, czy możesz zareagować w określony sposób. Zastanawiasz się, czy uniknąć konfrontacji. Czas na działanie. Jeśli chodzi o wyszczególnione niżej sprawy, nie wahaj się. Życie jest zbyt, krótkie, by je tolerować.

  Senior.pl » Styl życia

 • „Ukryty” cukier zagraża sercu [Fot. freshidea - Fotolia.com]

  2017-06-13

  „Ukryty” cukier zagraża sercu

  Cukier jest obecnie dodawany do wielu różnych produktów, m. in. do napojów, jogurtów, ketchupu, etc. Przez to zaś trudniej jest ocenić, ile go sobie realnie codziennie dostarczamy. Tymczasem nadmiar tego składnika zagraża sercu.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Co trzeci człowiek ma nadwagę, 10 proc. - otyłość [Fot. kwanchaichaiudom - Fotolia.com]

  2017-06-13

  Co trzeci człowiek ma nadwagę, 10 proc. - otyłość

  Jak wynika z najnowszych badań, ponad 10 procent światowej populacji stanowią osoby otyłe, tymczasem aż jedna trzecia ma nadwagę. Oznacza to istotny wzrost powszechnych problemów zdrowotnych i miliony przedwczesnych śmierci.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X