Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Jak niewłaściwy materac niszczy ci zdrowie [Fot. Rawf8 - Fotolia.com]

  2018-08-07

  Jak niewłaściwy materac niszczy ci zdrowie

  Wszyscy wiemy, że dobry sen jest kluczowy dla naszego samopoczucia, a za takowy odpowiada wiele czynników, m. in. materac, na jakim sypiasz. Jeżeli jest zużyty, nie tylko nie pozwoli ci odpocząć, ale i przysporzy dodatkowych kłopotów ze zdrowiem.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Zbyt długi sen groźny dla zdrowia [Fot. somemeans - Fotolia.com]

  2018-08-07

  Zbyt długi sen groźny dla zdrowia

  Współczesne tempo życia nierzadko skłania do długiej aktywności i ograniczania godzin przeznaczonych na sen, co może przekładać się na poważne problemy zdrowotne. Okazuje się jednak, że i nadmiernie długi odpoczynek jest groźny i to nawet bardziej niż krótszy sen.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Miejsce zamieszkania ma duży wpływ na ryzyko chorób serca. Miasto niepolecane [Fot. phpetrunina14 - Fotolia.com]

  2018-08-06

  Miejsce zamieszkania ma duży wpływ na ryzyko chorób serca. Miasto niepolecane

  Miejsce, w którym na co dzień żyjemy, ma duży wpływ na nasze samopoczucie i ryzyko rozwoju chorób. Okazuje się, że życie w mieście nie sprzyja zdrowiu.

  Senior.pl » Zdrowie

 • I nadmiar alkoholu, i abstynencja sprzyjają demencji? [Fot. Gregory Lee - Fotolia.com]

  2018-08-06

  I nadmiar alkoholu, i abstynencja sprzyjają demencji?

  Liczne badania dowiodły, że ci, którzy nadużywają alkoholu, częściej i szybciej zapadają na demencję. Okazuje się jednak, że i zupełne unikanie napojów wyskokowych może nie być dobrą startegią ochrony przed otępieniem.

  Senior.pl » Choroby

 • Dobry zwyczaj, nie poręczaj? Żyranci mają już 0,5 mld zł długów [Fot. Filip Olejowski - Fotolia.com]

  2018-08-06

  Dobry zwyczaj, nie poręczaj? Żyranci mają już 0,5 mld zł długów

  Niesolidnym dłużnikiem można zostać na dwa sposoby - zaciągając kredyt, którego się nie spłaca, albo poręczając kredyt innej osobie, która zaprzestaje spłaty. Z danych BIG InfoMonitor wynika, że ponad 36 tys. osób prywatnych nie spłaca cudzych długów, wartych niemal 0,5 mld zł. Największe zobowiązanie wynikające z umowy poręczenia ma małżeństwo z Gliwic – 44-letnia kobieta i 48-letni mężczyzna – prawie 2,7 mln zł. Licznych niesolidnych dłużników-poręczycieli, inaczej zwanych żyrantami można też spotkać w Warszawie, Łodzi i Poznaniu.

  Senior.pl » Finanse

 • Kawa naturalnym środkiem na zdrową skórę [Fot. xamtiw - Fotolia.com]

  2018-08-06

  Kawa naturalnym środkiem na zdrową skórę

  Wakacje w pełni! Tym wszystkim, którzy dopiero planują swój urlop i chcą na nim cieszyć się dobrą formą i wyglądem, podpowiadamy, w jaki sposób zadbać o zdrowie i urodę dzięki… kawie.

  Senior.pl » Uroda

 • Co jeść, by długo żyć? [Fot. Daniel Vincek - Fotolia.com]

  2018-08-05

  Co jeść, by długo żyć?

  Jedne produkty nam służą, inne powinniśmy znacznie ograniczyć lub nawet zupełnie je wyeliminować. Pewien znak czasów zaś jest taki, że te niepolecane artykuły są bardzo łatwo dostępne, a te rekomendowane już nie zawsze. W każdym razie warto zwrócić szczególną uwagę na zawartość naszego koszyka sklepowego, bo stosowana dieta może nas wpędzić w choroby lub uchronić przed wieloma dolegliwościami.

  Senior.pl » Styl życia

 • Upały nie pozwalają na sen? Jak się wyspać, pomimo gorąca [Fot. amenic181 - Fotolia.com]

  2018-08-05

  Upały nie pozwalają na sen? Jak się wyspać, pomimo gorąca

  Temperatura przekraczająca w nocy 20 stopni Celsjusza skutecznie utrudnia sen. Oto, co możesz zrobić, by osłabić oddziaływanie upału na twój nocny wypoczynek.

  Senior.pl » Styl życia

 • ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie [Fot. Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.com]

  2018-08-05

  ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie

  W pierwszym półroczu tego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakwestionował wypłatę świadczeń chorobowych na kwotę 12,6 mln zł, blisko dwa razy wyższą niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Spadła natomiast znacznie liczba osób, którym Zakład obniżył świadczenie w wyniku utraty tytułu do ubezpieczenia.

  Senior.pl » Praca

 • Nawyki anti-aging: co robić, by opóźnić starzenie się [Fot. michaelheim - Fotolia.com]

  2018-08-05

  Nawyki anti-aging: co robić, by opóźnić starzenie się

  Codzienne drobne wybory i pewne stałe nawyki przekładają się na nasz wygląd i szybkość procesu starzenia się. Zobacz, na co zwrócić uwagę, by osłabić pojawianie się oznak upływu czasu.

  Senior.pl » Uroda

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X