Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Ponad połowa Polaków rozlicza PIT przez Internet [Fot. whitelook - Fotolia.com]

  2018-04-16

  Ponad połowa Polaków rozlicza PIT przez Internet

  Już ponad połowa Polaków złoży swoje zeznanie podatkowe PIT za 2017 rok przez Internet. Jest to wzrost o 6 punktów procentowych w porównaniu z rokiem poprzednim. Z elektronicznego wniosku o przygotowanie zeznania rocznego przez fiskusa (PIT-WZ) zamierza skorzystać zaledwie 5% podatników. Rośnie liczba osób, które przekazują 1 procent swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego – w tym roku OPP wsparło lub zamierza wesprzeć 82% respondentów. Ponad połowa podatników rozlicza się ze współmałżonkiem – wynika z najnowszego raportu KPMG.

  Senior.pl » Finanse

 • Jakie są objawy raka jelita grubego [Fot. crevis - Fotolia.com]

  2018-04-16

  Jakie są objawy raka jelita grubego

  Według danych World cancer research Found International rak jelita grubego i odbytnicy jest trzecim najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn i drugim najczęstszym u kobiet. Około dwie trzecie przypadków raka jelita grubego występuje w krajach o wysokich lub bardzo wysokich wskaźnikach dochodu. Sprawdź, jak objawia się ten rodzaj raka.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Czerwone przetworzone mięso stłuści ci wątrobę [Fot. olhaafanasieva - Fotolia.com]

  2018-04-16

  Czerwone przetworzone mięso stłuści ci wątrobę

  Jeśli często jesz czerwone, przetworzone mięso, narażasz swoją wątrobę na poważną chorobę. Częste jedzenie czerwonego przetworzonego mięsa ma związek z niealkoholową stłuszczeniową chorobą wątroby.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Antonio Banderas nie chce być seksownym Latynosem [Antonio Banderas fot. National Geographic]

  2018-04-16

  Antonio Banderas nie chce być seksownym Latynosem

  Antonio Banderas ma zdecydowanie dosyć grania seksownych kochanków.

  Senior.pl » Ludzie

 • 5 najlepszych herbat ziołowych [Fot. paleka - Fotolia.com]

  2018-04-15

  5 najlepszych herbat ziołowych

  Zioła to naturalne środki na wiele problemów zdrowotnych. Z całej bogatej zielarskiej palety można wybrać coś pomocnego na niemal każdą dolegliwość, zioła poprawią samopoczucie i ochronią przed różnymi kłopotami zdrowotnymi. Jedną z najbezpieczniejszych form ich przyjmowania jest herbata - tych pięć napojów to najpopularniejsze ziołowe środki.

  Senior.pl » Styl życia

 • Zioła w służbie zdrowiu: mącznica lekarska na przerost prostaty i kamicę nerkową [Fot. luisami - Fotolia.com]

  2018-04-15

  Zioła w służbie zdrowiu: mącznica lekarska na przerost prostaty i kamicę nerkową

  Mącznica lekarska (Uva Ursi) jest wykorzystywana do celów leczniczych od czasów starożytnych. Pomaga przede wszystkim na problemy z pęcherzem moczowym i nerkami.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Coraz mniej lubimy inne narody [Fot. seanlockephotography - Fotolia.com]

  2018-04-15

  Coraz mniej lubimy inne narody

  Polacy pozytywne nastawienie deklarują najczęściej wobec Czechów, Włochów, Amerykanów, Anglików, Słowaków oraz Węgrów, natomiast z największym dystansem podchodzą do Arabów i Romów – wynika z badania CBOS. Po ubiegłocznej poprawie nastawienia do innych nacji, w tym roku zanotowano pogorszenie, głównie wobec Niemców i Ukraińców – obecnie jest najmniej przychylne od mniej więcej dziesięciu lat. Z wyraźnie większym dystansem podchodzimy również do Francuzów, do których sympatię deklaruje najmniejszy od dwudziestu pięciu lat odsetek badanych.

  Senior.pl » Styl życia

 • Dieta śródziemnomorska - pokocha ją nie tylko twoje serce, ale i wątroba [Fot. Kamila Cyganek - Fotolia.com]

  2018-04-15

  Dieta śródziemnomorska - pokocha ją nie tylko twoje serce, ale i wątroba

  Dieta śródziemnomorska od dawna uważana jest za jedną z najzdrowszych, bo pomaga zachować w dobrym stanie układ sercowo-naczyniowy i wydaje się chronić przed rozmaitymi chorobami. Teraz ustalono, że może też pomóc przy problemach z wątrobą.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Siedzący tryb życia zabierze ci pamięć [Fot. olly - Fotolia.com]

  2018-04-14

  Siedzący tryb życia zabierze ci pamięć

  Już wiadomo, że długie godziny spędzone w pozycji siedzącej osłabiają ciało - zagrażają sylwetce, sprzyjają nadmiarowi cholesterolu, wywołują problemy z układem sercowo-naczyniowym. Teraz należy ogłosić kolejny powód do prowadzenia bardziej aktywnego trybu życia i unikania przesiadywania na kanapie czy w fotelu - taki sposób spędzania czasu zmniejszy ci mózg...

  Senior.pl » Styl życia

 • Miloš Forman nie żyje [Milos Forman, fot. Petr Novák, Wikipedia, CC BY-SA 3.0]

  2018-04-14

  Miloš Forman nie żyje

  Jeden z najwybitniejszych współczesnych reżyserów, laureat dwóch Oscarów, Miloš Forman nie żyje. Twórca miał 86 lat.<div id="s3gt_translate_tooltip_mini" class="s3gt_translate_tooltip_mini_box" style="background: initial !important; border: initial !important; border-radius: initial !important; border-spacing: initial !important; border-collapse: initial !important; direction: ltr !important; flex-direction: initial !important; font-weight: initial !important; height: initial !important; letter-spacing: initial !important; min-width: initial !important; max-width: initial !important; min-height: initial !important; max-height: initial !important; margin: auto !important; outline: initial !important; padding: initial !important; position: absolute; table-layout: initial !important; text-align: initial !important; text-shadow: initial !important; width: initial !important; word-break: initial !important; word-spacing: initial !important; overflow-wrap: initial !important; box-sizing: initial !important; display: initial !important; color: inherit !important; font-size: 13px !important; font-family: X-LocaleSpecific, sans-serif, Tahoma, Helvetica !important; line-height: 13px !important; vertical-align: top !important; white-space: inherit !important; left: 498px; top: 35px; opacity: 0.3">#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }</div>

  Senior.pl » Ludzie

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X