Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Prawidłowy wskaźnik BMI zmniejszy ilość ataków migreny [© Olga Marc - Fotolia.com]

  2017-04-20

  Prawidłowy wskaźnik BMI zmniejszy ilość ataków migreny

  Waga może mieć wpływ na ilość ataków migreny, sprzyja ich częstszemu pojawianiu się, gdy ma się niedowagę lub nadmiar kilgramów.

  Senior.pl » Choroby

 • Kraków: 23. Dni Norwidowskie [Fot. materiały prasowe]

  2017-04-20

  Kraków: 23. Dni Norwidowskie

  W dniach 21-26 kwietnia 2017 r. w Krakowie odbędą się 23. Dni Norwidowskie organizowane przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida we współpracy z XII Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida. Festiwal ma na celu przybliżenie twórczości tego wybitnego, wszechstronnego i ponadczasowego artysty - poety, prozaika, dramatopisarza, rzeźbiarza, malarza i rysownika.

  Senior.pl » Kultura

 • Bohater polskiego stołu. Tradycje związane z chlebem [Fot. materiały prasowe]

  2017-04-20

  Bohater polskiego stołu. Tradycje związane z chlebem

  Jest głęboko zakorzeniony w polskiej, tradycji, wierzeniach, a nawet mowie. Bohater dziesiątek przysłów i powiedzeń przez lata był obiektem kultu, rozmaitych wierzeń i ludowych obrządków. Chleb, bo o nim mowa ma w Polsce niezwykle bogaty życiorys. W różnych regionach kraju do dziś kultywuje się stare tradycje związane z chlebem, bo mimo upływu lat i zmieniającej się mody, jest on nadal nieodłącznym elementem naszej kultury.

  Senior.pl » Styl życia

 • Wenerolog. Wizyta wstydliwa, ale konieczna [Fot. Robert Kneschke - Fotolia.com]

  2017-04-20

  Wenerolog. Wizyta wstydliwa, ale konieczna

  Choroby przenoszone drogą płciową, nazywane dawniej wenerycznymi, od zawsze były problemem powszechnym, ale wstydliwym. Istotne jest, iż zlekceważenie pierwszych objawów, próby leczenia na własną rękę lub bez odpowiedniej diagnostyki mogą mieć przykre, ale i bardzo poważne konsekwencje dla zdrowia.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Graj i pomagaj "rakowcom" [Fot. Victor - Fotolia.com]

  2017-04-20

  Graj i pomagaj "rakowcom"

  Graj i pomagaj w walce z rakiem, pomagaj i baw się, pomagaj w chwili nudy lub stojąc w kolejce. WAR ON CANCER to pierwsza gra z mechanizmem synchronizacji mikropłatności z kontem konkretnych podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia. Dzięki temu poprzez rozrywkę w świecie wirtualnym można pomóc chorym walczyć z rakiem w prawdziwym życiu. Akcja gry rozgrywa się w przypominającym wnętrze organizmu Świecie, w którym gracz, przyjmując postać wojowniczki, staje do walki z rozprzestrzeniającym się nowotworem.

  Senior.pl » Styl życia

 • Bieda skraca życie - zabiera średnio dwa lata [© stephm2506 - Fotolia.com]

  2017-04-20

  Bieda skraca życie - zabiera średnio dwa lata

  Bieda jest jednym z istotnych czynników różnych chorób i przedwczesnej śmierci.

  Senior.pl » Styl życia

 • W Sulejówku powstaje Dom Seniora [fot. WRI Investment]

  2017-04-20

  W Sulejówku powstaje Dom Seniora

  To ma być obiekt wyróżniający się na tle innych ośrodków – nowoczesny, przyjazny, mogący pomieścić ponad 120 pensjonariuszy. Projekt jest realizowany pod patronatem Urzędu Miasta i Burmistrza Sulejówka.

  Senior.pl » Opieka

 • Jak „podkręcić” metabolizm? Trzy proste rady [Fot. sirastock - Fotolia.com]

  2017-04-20

  Jak „podkręcić” metabolizm? Trzy proste rady

  Duży wpływ na metabolizm naszego organizmu ma to, jak się odżywiamy. „Dieta zachodnia” rozumiana jako spożywanie małych ilości owoców, warzyw, a dużych ilości produktów przetworzonych, tłuszczu pochodzenia zwierzęcego i czerwonego mięsa sprzyja występowaniu zaburzeń metabolicznych (cukrzyca, nadciśnienie, dyslipidemie), a także nadwadze czy otyłości. Co zrobić, aby wspomóc zwalniający z wiekiem metabolizm?

  Senior.pl » Styl życia

 • Nadmierna potliwość stóp - problem, który można rozwiązać [Fot. Gehwol]

  2017-04-20

  Nadmierna potliwość stóp - problem, który można rozwiązać

  Potliwość stóp to nie tylko problem estetyczny, ale i zdrowotny, który zdarza się, że zawstydza nas w najmniej oczekiwanym momencie. Jego przyczyną może być chodzenie w nieprzewiewnym obuwiu lub skarpetkach ze sztucznych materiałów. Jeśli jednak właściwe obuwie nie poprawia sytuacji, to przed wizytą u lekarza medycyny estetycznej, warto zastosować odpowiednią pielęgnację.

  Senior.pl » Zdrowie

 • UOKiK ostrzega przed nieuczciwą firmą telekomunikacyjną [© thodonal - Fotolia.com]

  2017-04-19

  UOKiK ostrzega przed nieuczciwą firmą telekomunikacyjną

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów otrzymał ponad 200 skarg na działania Telekomunikacji Cyfrowej Sp. z o.o. w Warszawie - spółki świadczącej usługi telefoniczne w sieci stacjonarnej. UOKiK zdecydował się ostrzec konsumentów, ponieważ praktyki spółki mogą powodować znaczne straty finansowe i niekorzystne skutki dla szerokiego kręgu konsumentów.

  Senior.pl » Finanse

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X