Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Dlaczego warto ćwiczyć także po siedemdziesiątce [Fot. vectorfusionart - Fotolia.com]

  2018-06-10

  Dlaczego warto ćwiczyć także po siedemdziesiątce

  Nowe badania dowiodły, że ćwiczenia mogą osłabiać efekty genetycznych predyspozycji do otyłości także w starszym wieku.

  Senior.pl » Styl życia

 • Jak sobie radzić z samotnością [Fot. DREIDREIEINS Foto - Fotolia.com]

  2018-06-09

  Jak sobie radzić z samotnością

  Samotność to współczesna plaga. Chociaż łatwiej nam się komunikować z innymi, np. dzięki nowym technologiom, to współczesny styl życia sprzyja izolacji i rozluźnianiu więzi międzyludzkich. Co robić, gdy poczucie samotności jest przemożne?

  Senior.pl » Styl życia

 • Zęby wskaźnikiem zdrowia [Fot. Herrndorff - Fotolia.com]

  2018-06-08

  Zęby wskaźnikiem zdrowia

  Bakterie wywołujące próchnicę sieją spustoszenie w całym organizmie. Zmiany skórne, problemy z oczami, choroby serca, nerek czy stawów mogą być spowodowane ogniskami zapalnymi w jamie ustnej. Zaniedbane zęby prowadzą do rozwoju groźnych schorzeń, niektóre z nich mogą powodować zagrożenie dla życia, rzadko jednak zdajemy sobie z tego sprawę.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Nie żyje Anthony Bourdain [Anthony Bourdain, fot. Peabody Awards, CC BY 2.0, Wikimedia Commons]

  2018-06-08

  Nie żyje Anthony Bourdain

  W wieku 61 lat odszedł Anthony Bourdain, jeden z najbardziej znanych szefów kuchni i prowadzących programy kulinarno-podróżnicze. Popełnił samobójstwo.

  Senior.pl » Ludzie

 • Jakie są objawy jaskry? [Fot. JGade - Fotolia.com]

  2018-06-08

  Jakie są objawy jaskry?

  Jaskra, poważna choroba oczu, rozwija się w dwóch głównych postaciach: jedna z nich to pierwotna jaskra z otwartym kątem przesączania (primary open-angle glaucoma, POAG), druga zaś to jaskra z zamkniętym kątem przesączania (angle-closure glaucoma, ACG). Pierwsza z wymienionych jest szczególnie niebezpieczna, ponieważ nie daje objawów przed znaczną utratą wzroku. Jakie symptomy powinny być alarmujące? Co robić, by uchronić się przed chorobą?

  Senior.pl » Choroby

 • Zdolności poznawcze w starszym wieku można poprawić... pijąc sok pomarańczowy [Fot. Sea Wave - Fotolia.com]

  2018-06-08

  Zdolności poznawcze w starszym wieku można poprawić... pijąc sok pomarańczowy

  Badania wskazują, że regularne spożywanie flawonoidów, związków znajdujących się np. w soku pomarańczowym, wiąże się z korzyściami zdrowotnymi u osób starszych z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi i chorobami neurodegeneracyjnymi.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Piękne nogi na lato. Kilka praktycznych porad [Fot. T.Agrici - Fotolia.com]

  2018-06-07

  Piękne nogi na lato. Kilka praktycznych porad

  Zdrowe i atrakcyjne nogi na lato – to cel wielu kobiet. Przed nami przecież weekendowe i wakacyjne wyjazdy – piesze wycieczki, chodzenie po górach, plażowanie i długie spacery. Z pięknej pogody za oknem i ciepłych wieczorów chcemy korzystać jak najdłużej. Jednak zmęczone, opuchnięte i ciężkie nogi często powodują, że z braku sił rezygnujemy z wielu aktywności. Jak więc wspomóc prawidłowe krążenie krwi i zadbać o dobrą formę naszych ud i łydek?

  Senior.pl » Zdrowie

 • Większość Polaków używa okularów przeciwsłonecznych, które nie chronią wzroku  [Fot. Maksim Shebeko - Fotolia.com]

  2018-06-07

  Większość Polaków używa okularów przeciwsłonecznych, które nie chronią wzroku

  Jak wynika z badań, aż 83% Polaków przyznaje, że zdarza się im używać nieodpowiednich okularów przeciwsłonecznych bez filtra. Eksperci alarmują, że noszenie przyciemnianych soczewek bez wysokiej jakości filtrów przynosi efekt przeciwny do zamierzonego – do oczu dociera więcej szkodliwych promieni słonecznych niż bez okularów istotnie zwiększając ryzyko uszkodzenia wzroku.

  Senior.pl » Styl życia

 • Jak podróżować tanio i komfortowo? [Fot. YakobchukOlena - Fotolia.com]

  2018-06-07

  Jak podróżować tanio i komfortowo?

  Nadszedł czas upragnionych urlopów. A wyjazdy bywają kosztowne. Dziś sprawdzamy, czy da się tego uniknąć? Czy możliwe jest tanie podróżowanie? No i na czym w podróży można zaoszczędzić? Przedstawiamy praktyczny poradnik dla podróżników, którzy chcą przemierzyć świat, nie wydając przy tym kroci.

  Senior.pl » Wakacje

 • Uprawiaj seks. Dzięki temu zyskasz lepszą pamięć [Fot. Andriy Bezuglov - Fotolia.com]

  2018-06-07

  Uprawiaj seks. Dzięki temu zyskasz lepszą pamięć

  Warto uprawiać seks z szeregu różnych powodów - nie tylko zacieśnia więzi między partnerami, ale ma bardzo dobry wpływ na stan zdrowia i samoocenę. Do długiej listy korzyści z miłości fizycznej należy teraz dopisać poprawę pamięci u ludzi w dojrzałym wieku, podaje The Independent.

  Senior.pl » Styl życia

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X