Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • POChP: zadyszka powinna niepokoić [Fot. Sergey Nivens - Fotolia.com]

  2017-06-12

  POChP: zadyszka powinna niepokoić

  Na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc umiera około 17 tysięcy Polaków rocznie. Główną przyczyną zachorowań jest palenie papierosów – zarówno czynne jak i bierne. Żeby wyobrazić sobie, jak czuje się chory na POChP, należałoby wbiec po schodach na drugie piętro, a następnie rozpocząć oddychanie przez słomkę. W ramach kampanii Płuca Polski w windach na terenie całego kraju pojawiły się plakaty zachęcające do refleksji nad stanem własnego zdrowia z hasłem „Jeździsz windą, bo boisz się zadyszki?”.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Dieta środziemnomorska spowalnia demencję [Fot. A_Lein - Fotolia.com]

  2017-06-12

  Dieta środziemnomorska spowalnia demencję

  Od jakiegoś czasu dieta śródziemnomorska święci prawdziwe triumfy, kolejne badania potwierdzają jej ochronny wpływ wobec wielu chorób. Wiadomo, że m. in. pomaga zapobiec chorobom serca, cukrzycy, niektórym nowotworom, etc. Teraz do tej listy można dodać także zmniejszenie objawów demencji.

  Senior.pl » Styl życia

 • Polak w prywatnym gabinecie lekarskim: co leczy, ile wydaje, jak finansuje? [Fot. sector_2010 - Fotolia.com]

  2017-06-12

  Polak w prywatnym gabinecie lekarskim: co leczy, ile wydaje, jak finansuje?

  Z danych CBOS wynika, że ¾ Polaków jest niezadowolona z działalności NFZ. Średni czas oczekiwania do lekarza specjalisty wynosi 2,5 miesiąca, jednak w przypadku niektórych specjalności kolejki są znacznie dłuższe[ii]. To właśnie dlatego ponad połowa Polaków leczy się prywatnie. Leczenie to jednak nie wszystko. Największym motorem prywatnych wizyt lekarskich jest nie tylko dbałość o zdrowie, ale również o wygląd.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Jak zatrzymać wilgoć w skórze? [Fot. YakobchukOlena - Fotolia.com]

  2017-06-12

  Jak zatrzymać wilgoć w skórze?

  Tworzą barierę ochronną i zapobiegają utracie wody. Zwiększają elastyczność skóry, nawilżają, natłuszczają i pomagają w regeneracji naskórka – to tylko niektóre zalety emolientów. Komu przynoszą największe korzyści i dlaczego?

  Senior.pl » Uroda

 • Loty łączone: sposób na zaoszczędzenie pieniędzy [Fot. Chaay_tee - Fotolia.com]

  2017-06-12

  Loty łączone: sposób na zaoszczędzenie pieniędzy

  Podczas gdy niektórzy podróżni uważają przesiadki za niewygodę, inni postrzegają je jako okazję do zaoszczędzenia pieniędzy, rozprostowania nóg, a nawet zwiedzenia nowego miasta. Prezentujemy krótki poradnik o tym, jak szybko i łatwo rezerwować loty łączone. Poniżej przedstawiono też najlepiej skomunikowane węzły lotnicze, tzw. huby, oraz kilka ciekawych faktów i wskazówek, które pozwolą przyjemnie spędzić czas w okolicach lotniska.

  Senior.pl » Styl życia

 • Za nadwagę może odpowiadać... poczucie winy [Fot. andriano_cz - Fotolia.com]

  2017-06-12

  Za nadwagę może odpowiadać... poczucie winy

  Jeśli masz nadwagę i trudno ci się powstrzymać od jedzenia, jednym z czynników tego może być poczucie winy...

  Senior.pl » Zdrowie

 • Co trzeci Polak ma nadciśnienie [Fot. ladysuzi - Fotolia.com]

  2017-06-12

  Co trzeci Polak ma nadciśnienie

  Już około 9 milionów Polaków w wieku od 18 do 79 lat choruje na nadciśnienie tętnicze - wynika z badania NATPOL. Utrzymanie tej tendencji może spowodować, że do 2035 r. liczba pacjentów z nadciśnieniem tętniczym zwiększy się o połowę. Nadciśnienie tętnicze jest głównym czynnikiem ryzyka przedwczesnych zgonów. Dodatkowo rozpowszechnienie tej choroby w naszym kraju systematycznie rośnie.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Jak zdrowo schudnąć i nie głodować [Fot. whitelook - Fotolia.com]

  2017-06-12

  Jak zdrowo schudnąć i nie głodować

  Żeby efektywnie, ale i zdrowo schudnąć, a nie głodować, trzeba jeść chude mięso i rośliny strączkowe. Dieta taka zmniejsza apetyt oraz daje szybkie i trwałe efekty.

  Senior.pl » Styl życia

 • Przewlekłe zmęczenie - przyczyny i możliwości leczenia [Fot. arekmalang - Fotolia.com]

  2017-06-11

  Przewlekłe zmęczenie - przyczyny i możliwości leczenia

  Jeśli ciągle odczuwasz zmęczenie, które przeszkadza ci w codziennym życiu, sprawdź, jakie mogą być tego przyczyny i zareaguj. Leczenie jest zależne od odkrycia prawdziwych przyczyn choroby.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Chleb razowy nie zawsze najlepszym rozwiązaniem dla zdrowej diety [Fot. arfo - Fotolia.com]

  2017-06-11

  Chleb razowy nie zawsze najlepszym rozwiązaniem dla zdrowej diety

  Pełnoziarniste pieczywo jest polecane jako zawierającie więcej błonnika i zdrowsze niż biały chleb czy bułki. Okazuje się jednak, że nie każdy musi sięgać po ten produkt, niektórzy zupełnie dobrze reagują na jego białą wersję. Naturalne bakterie występujące w jelicie są przyczyną, dla której ludzie reagują inaczej na pieczywo różnego rodzaju.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X