Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Łuszczyca. Niełatwe życie z chorobą [Fot. greshnikov1973 - Fotolia.com]

  2018-11-29

  Łuszczyca. Niełatwe życie z chorobą

  Łuszczyca to ciężka, ogólnoustrojowa choroba przewlekła, na którą cierpi 2-3% populacji. Wciąż mówi się o niej za mało, przez co w społeczeństwie utwierdzają się krzywdzące dla chorych stereotypy, np. że łuszczycą można się zarazić. Wobec tego chorzy niemalże na każdym kroku doświadczają odrzucenia. O tym, jak wygląda niełatwe życie z chorobą, która nie pozwala o sobie zapomnieć, ale też o tym, czego uczy i co współczesna medycyna ma chorym do zaoferowania opowiada Łukasz Matusik, który od ponad 13 lat choruje na łuszczycę.

  Senior.pl » Choroby

 • Aktywność fizyczna zapewnia biologiczne odmłodzenie [Fot. pressmaster - Fotolia.com]

  2018-11-28

  Aktywność fizyczna zapewnia biologiczne odmłodzenie

  Jeśli regularnie ćwiczysz, ma duższe szanse na zachowanie młodości - metrykalnie zestarzejesz się tak samo, jak inni, ale biologicznie będziesz młodszy/a niż twoi rówieśnicy.

  Senior.pl » Styl życia

 • Quentin Tarantino się żeni [Quentin Tarantino fot. Kino Świat]

  2018-11-28

  Quentin Tarantino się żeni

  Dziś w Los Angelss odbędzie się ślub Quentin Tarantino i izraelskiej piosenkarki Danielli Pick.

  Senior.pl » Ludzie

 • Dlaczego nadwaga sama w sobie jest groźna dla zdrowia [Fot. izida1991 - Fotolia.com]

  2018-11-28

  Dlaczego nadwaga sama w sobie jest groźna dla zdrowia

  Nadmiar tkanki tłuszczowej skutkuje takimi zmianami w organizmie, ktore prowadzą do zwiększenia ciśnienia krwi, nadmiaru cholesterolu i innych zjawisk, które z kolei oznaczają wyższe ryzyko poważnych chorób. Okazuje się jednak, że nadwaga sama w sobie, bez tych dodatkowych czynników ma związek z problemami zdrowotnymi.

  Senior.pl » Choroby

 • Udział pacjentów w procesie leczenia infekcji HIV [Fot. jarun011 - Fotolia.com]

  2018-11-28

  Udział pacjentów w procesie leczenia infekcji HIV

  Terapią antyretrowirusową objętych jest w Polsce około 10 tysięcy osób seropozytywnych. Szacuje się, że każdego dnia o zakażeniu wirusem HIV dowiadują się w naszym kraju 3-4 nowe osoby. Każda z nich potrzebuje rzetelnych informacji o przebiegu swojej choroby, stałego wsparcia ze strony otoczenia oraz bliskiej współpracy z lekarzem.

  Senior.pl » Choroby

 • Przystojny pan dentysta z poczuciem humoru? Polacy nie takiego szukają [Fot. william87 - Fotolia.com]

  2018-11-28

  Przystojny pan dentysta z poczuciem humoru? Polacy nie takiego szukają

  Idealny dentysta powinien mieć poczucie humoru jak kabareciarz, tytuł profesora i koniecznie być mężczyzną? W specjalnym badaniu portalu edukacyjnego Dentysta.eu, przeprowadzonym przy wsparciu Śląskiej Izby Lekarskiej, Polacy po raz pierwszy wypowiedzieli się, jakie cechy stomatologa uznają za najważniejsze, a na jakie zupełnie nie zwracają uwagi. Wyniki zaskakują! Także samych dentystów.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Agnieszka Holland kończy 70 lat [Agnieszka Holland, fot. Martin J. Kraft - Praca własna, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons]

  2018-11-28

  Agnieszka Holland kończy 70 lat

  Dziś swoje 70. urodziny obchodzi Agnieszka Holland - reżyser filmowa i teatralna, także scenarzystka filmowa, jedna z najbardziej znanych postaci polskiego kina, ceniona również w Europie i na świecie.

  Senior.pl » Ludzie

 • Zespół jelita drażliwego (IBS) - mogą pomóc antydepresanty [Fot. Adiano - Fotolia.com]

  2018-11-28

  Zespół jelita drażliwego (IBS) - mogą pomóc antydepresanty

  Od dawna wiadomo, że stan jelit ma związek nie tylko ze zdrowiem fizycznym, ale i psychicznym - teraz odkryto, że może istnieć korelacja pomiędzy przyjmowaniem leków antydepesyjnych i łagodzeniem zespołu jelita drażliwego.

  Senior.pl » Choroby

 • Jak osobowość w młodym wieku pomaga przewidzieć długość życia [Fot. andriano_cz - Fotolia.com]

  2018-11-27

  Jak osobowość w młodym wieku pomaga przewidzieć długość życia

  Czynnikiem, który pozwala przewidzieć długość życia, jest... osobowość. Jak odkryli University of Rochester Medical Center w Nowym Jorku, ludzie, którzy jako nastolatki byli spokojni, empatyczni oraz wykazywali intelektualną ciekawość, mieli większe szanse niż inni na to, że po upływie pięćdziesięciu lat ciągle będą żyli.

  Senior.pl » Styl życia

 • Najmniej za ubezpieczenie OC płacą kierowcy po 60. roku życia [Fot. Sergey - Fotolia.com]

  2018-11-27

  Najmniej za ubezpieczenie OC płacą kierowcy po 60. roku życia

  Kierowcy, którzy ukończyli 60 lat płacą za ubezpieczenie OC mniej niż przedstawiciele pozostałych grup wiekowych. W październiku 2018 r. średnia cena obowiązkowej polisy kosztowała ich 624 zł i była tym samym o 17% niższa od średniej składki w kraju.

  Senior.pl » Finanse

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X