Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Daj szansę kuchni Bliskiego Wschodu [Fot. materiały prasowe]

  2018-10-09

  Daj szansę kuchni Bliskiego Wschodu

  Zalety kuchni śródziemnomorskiej znane są nie od dziś. Aromatyczna i zdrowa oliwa z oliwek zagościła na stałe w naszych domach, podobnie jak lekkostrawne, grillowane ryby. Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez pomidora, a pomidora – bez bazylii. Już dawno doceniliśmy urok prostoty i świeżych składników. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pójść krok dalej, i zasmakować kuchni Bliskiego Wschodu. Wiele popularnych tam składników doskonale już znasz. Ale czy wiesz, dlaczego warto poznać bliżej orientalną kuchnię i wszelkie jej tajniki?

  Senior.pl » Styl życia

 • Jak uniknąć grypy i jej groźnych powikłań? [Fot. triocean - Fotolia.com]

  2018-10-09

  Jak uniknąć grypy i jej groźnych powikłań?

  Rozpoczął się okres infekcji sezonowych. Liczba przeziębień i zachorowań na grypę będzie rosnąć, a swój punkt kulminacyjny osiągnie pomiędzy styczniem a marcem. Rocznie na świecie na grypę i choroby grypopodobne choruje od 330 milionów do nawet 1,5 miliarda osób. Od 250 do 500 tysięcy z nich umiera. Do typowych objawów grypy należą: temperatura powyżej 38⁰C, ból głowy, zmęczenie i osłabienie, suchy, męczący kaszel oraz bóle mięśni i stawów. Istnie jednak ryzyko wystąpienia poważnych powikłań pogrypowych, przede wszystkim bakteryjnego zakażenia dolnych dróg oddechowych. Co więc robić, aby nie zachorować oraz jak postępować w przypadku zachorowania?

  Senior.pl » Choroby

 • W jakich sytuacjach Polacy sięgają na po okulary? [Fot. Syda Productions - Fotolia.com]

  2018-10-09

  W jakich sytuacjach Polacy sięgają na po okulary?

  Według wyników najnowszego raportu „Polak z wadą wzroku”, aż 91 proc. badanych deklarujących problemy z widzeniem stosuje jedną z dostępnych współcześnie metod korekcji wzroku, z czego 93 proc. uczestników badania wskazało na okulary. W jakich sytuacjach Polacy ich używają, a kiedy z nich rezygnują (np. dla własnej wygody)? Aż 92 proc. respondentów wskazało, że najczęściej sięga po nie podczas korzystania z komputera.

  Senior.pl » Styl życia

 • Jak zmiany klimatyczne sprzyjają chorobom psychicznym [Fot. piyaset - Fotolia.com]

  2018-10-09

  Jak zmiany klimatyczne sprzyjają chorobom psychicznym

  Ocieplanie klimatu nie pozostaje bez wpływu na zdrowie ludzi - i dotyczy to zarówno dolegliwości fizycznych, jak i psychicznych.

  Senior.pl » Choroby

 • Ocet jabłkowy pomocny na zgagę [Fot. alicja neumiler - Fotolia.com]

  2018-10-09

  Ocet jabłkowy pomocny na zgagę

  Zgaga to uczucie pieczenia w klatce piersiowej oraz górnych częściach układu pokarmowego. Powstaje dlatego, że treść jelitowa lub żołądkowa cofa się z powrotem w kierunku przełyku. Okazuje się, że dolegliwość można osłabić dzięki octowi jabłkowemu.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Sztuczna inteligencja w służbie diagnostyki: może rozpoznać choroby siatkówki [Fot. maxsim - Fotolia.com]

  2018-10-09

  Sztuczna inteligencja w służbie diagnostyki: może rozpoznać choroby siatkówki

  Nowo opracowane oprogramowania mogą skutecznie rozpoznawać np. guzy, czy choroby siatkówki.

  Senior.pl » Choroby

 • Nobel z Ekonomii 2018 za analizę wpływu innowacji i zmian klimatu na makroekonomię [fot. Nobel Prize]

  2018-10-08

  Nobel z Ekonomii 2018 za analizę wpływu innowacji i zmian klimatu na makroekonomię

  Tegoroczna Nagroda Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych została przyznana dwóm Amerykanom: Williamowi D. Nordhausowi z Yale University i Paulowi M. Romerowi z NYU Stern School of Business.

  Senior.pl » Edukacja

 • Pomóż pszczołom jeszcze jesienią [Fot. Alekss - Fotolia.com]

  2018-10-08

  Pomóż pszczołom jeszcze jesienią

  To, co ląduje na naszych talerzach, w dużej mierze zawdzięczamy pszczołom. Jest to co trzecia łyżka pokarmu! Dzięki ich pracy powstaje 90 proc. owoców i 4 tysiące odmian warzyw. Wiele z takich produktów wzmacnia nasze zdrowie i podnosi odporność.

  Senior.pl » Styl życia

 • Lekarze: możemy pomóc pacjentom żyć dłużej po zawale [Fot. freshidea - Fotolia.com]

  2018-10-08

  Lekarze: możemy pomóc pacjentom żyć dłużej po zawale

  Jak zapewnić polskim pacjentom po przebytym zawale serca szansę na dłuższe życie, dyskutowali eksperci w trakcie edukacyjnej konferencji kardiologicznej, która odbyła się w dniach 5-6 października 2018 roku w Warszawie. W trakcie debaty pt. „Jak poprawić rokowanie pacjenta z ostrym zespołem wieńcowym w Polsce w kontekście skutecznego leczenia przeciwpłytkowego” wskazywano na wyzwania w długofalowej terapii pacjenta po przebytym zawale serca, dostępne możliwości leczenia i bariery w ich stosowaniu.

  Senior.pl » Choroby

 • Wzdęcia - 8 najczęstszych powodów [Fot. pathdoc - Fotolia.com]

  2018-10-08

  Wzdęcia - 8 najczęstszych powodów

  Wzdęcia zwykle są spowodowane nadmiernym wytwarzaniem gazu lub zaburzeniami ruchu mięśni układu pokarmowego - występuje wówczas obrzęk okolic brzucha po jedzeniu, co powoduje dyskomfort i ból.

  Senior.pl » Choroby

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X