Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Polskie drogi najbardziej niebezpieczne w Europie [Fot. benjaminnolte - Fotolia.com]

  2017-08-01

  Polskie drogi najbardziej niebezpieczne w Europie

  Doroczny raport Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu wykazał, że w Polsce liczba osób, które w 2016 r. poniosły śmierć w wypadku drogowym w przeliczeniu na miliard przejechanych kilometrów, jest największa w Europie. Polska ma również jeden z najwyższych wskaźników śmiertelności w wypadkach drogowych na milion mieszkańców. Zdaniem autorów raportu poprawa bezpieczeństwa na europejskich drogach postępuje zbyt wolno.

  Senior.pl » Styl życia

 • Zmierzch papierowych recept [Fot. thodonal - Fotolia.com]

  2017-08-01

  Zmierzch papierowych recept

  Koniec z receptami wypisywanymi ręcznie. Zbliża się czas e-recept. W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad pilotażem takiego rozwiązania. Pierwsze efekty mamy zobaczyć na początku przyszłego roku. W 2020 planowane jest całkowite wycofanie recept w postaci papierowej.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Ból głowy: nie lekceważ [Fot. pathdoc - Fotolia.com]

  2017-08-01

  Ból głowy: nie lekceważ

  Ból głowy zwykle traktujemy jak błahostkę i nie poświęcamy mu dużo uwagi. Jeśli dotyczy nas samych, zwykle zażywamy przeciwbólową tabletkę i wracamy do swoich spraw, jeśli kogoś innego – często myślimy, że to wymówka. Tymczasem to on jest przyczyną co dziesiątej hospitalizacji w naszym kraju – to znaczy, że z jego powodu do szpitali trafia 35 tys. Polaków rocznie. Ta dolegliwość może wiązać się z zupełnie niegroźnymi, jak i naprawdę poważnymi schorzeniami. Sprawdzamy więc, dlaczego najczęściej boli nas głowa.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Policja apeluje: nad wodą zachowaj rozsądek [Fot. Sergii Mostovyi - Fotolia.com]

  2017-08-01

  Policja apeluje: nad wodą zachowaj rozsądek

  Przed nami kolejne upalne dni. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą, jednakże często ignoruje zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Od początku wakacji, czyli od 24 czerwca br., w całej Polsce utonęły aż 94 osoby. Tylko w minioną sobotę i niedzielę funkcjonariusze odnotowali aż 16 przypadków utonięć. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą.

  Senior.pl » Styl życia

 • Praca podczas upałów: obowiązki pracodawców [Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.com]

  2017-08-01

  Praca podczas upałów: obowiązki pracodawców

  Fala upałów daje się we znaki wielu Polakom. O ile znoszenie wysokich temperatur powietrza w domach wydaje się łatwiejsze, o tyle zdecydowanie trudniej o to w pracy. Warto jednak pamiętać, że w tym szczególnym okresie na pracodawcy spoczywają dodatkowe obowiązki.

  Senior.pl » Praca

 • Obchody 73. rocznicy Powstania Warszawskiego [fot. piaskun_ - Fotolia.com]

  2017-07-31

  Obchody 73. rocznicy Powstania Warszawskiego

  Prezydent stolicy przedstawiła program oficjalnych uroczystości, których organizatorem jest m.st. Warszawa. Obchody z udziałem władz państwach, samorządowych a przede wszystkim powstańców, tradycyjnie odbędą się w Muzeum Powstania Warszawskiego, na pl. Krasińskich, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i AK, przy Gloria Victis na Powązkach oraz na wolskim Cmentarzu Powstańców Warszawskich.

  Senior.pl » Styl życia

 • 8 powodów, dla których warto iść popływać [Fot. tanazura - Fotolia.com]

  2017-07-31

  8 powodów, dla których warto iść popływać

  Lato daje nam możliwość uprawiania jednego z najzdrowszych i najprzyjemniejszych sportów i to w okolicznościach tętniącej życiem natury. Podczas pływania nasze ciało rozwija się harmonijnie – pracuje niemal każdy mięsień. Sport ten pomaga wzmocnić kondycję, ale też wpływa korzystnie na funkcjonowanie układu nerwowego. Dodatkowo, pływanie na świeżym powietrzu poprawia krążenie krwi oraz przyśpiesza metabolizm.

  Senior.pl » Styl życia

 • Firmy: jeden rachunek na przelewy składek do ZUS [Fot. whitelook - Fotolia.com]

  2017-07-31

  Firmy: jeden rachunek na przelewy składek do ZUS

  Jeden przelew do ZUS to oszczędność czasu i kosztów. Już od stycznia 2018 roku płatnicy składek na ubezpieczenia społeczne będą mogli przekazywać pieniądze do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych tylko jednym przelewem na jeden rachunek. Każdy płatnik otrzyma swój własny indywidualny rachunek bankowy, na który będzie przelewał pieniądze do ZUS.

  Senior.pl » Finanse

 • Jak uniknąć odwodnienia latem? [Fot. valya82 - Fotolia.com]

  2017-07-31

  Jak uniknąć odwodnienia latem?

  Lato to czas, w którym wzrasta temperatura, liczba słonecznych dni i aktywność fizyczna Polaków. W okresie upałów chętnie opalamy się, uprawiamy sport i spędzamy czas na świeżym powietrzu. Te wszystkie czynności pozytywnie wpływają na nasz organizm, jednak mogą również sprowadzić na nas pewne zagrożenia. Jedno z największych niebezpieczeństw, na które jesteśmy narażeni w okresie upałów, stanowi odwodnienie organizmu. Jak radzą eksperci, poza regularnym piciem wody, warto pamiętać także o spożywaniu owoców i warzyw, a także o sięganiu po soki.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Historia leczenia zaćmy [Fot. mikolajn - Fotolia.com]

  2017-07-31

  Historia leczenia zaćmy

  Trzeba przyznać, że ostatnie 50 lat w historii medycyny to znaczny postęp w leczeniu katarakty. Ale pierwsze zabiegi usunięcia tego schorzenia przeprowadzano już tysiące lat wcześniej. Jak wtedy wyglądały próby leczenia zaćmy i jaki postęp poczyniła okulistyka od tego czasu? Z pewnością znaczny. Ale nie od początku droga do sukcesu była usłana różami czy też – jak kto woli – udanymi operacjami na tak newralgicznym organie, jakim jest ludzkie oko.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X