Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Orzechy chronią zdrowie jelit [Fot. Profotokris - Fotolia.com]

  2018-06-07

  Orzechy chronią zdrowie jelit

  Dane sugerują, że dieta bogata w orzechy ma korzystny wpływ na zdrowie, zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci, m. in. z powodu raka oraz chorób serca. Nowe badania wskazują, że istnieje kolejny powód, by dodać orzechy do jadłospisu - korzystnie wpływają na mikroflorę jelitową.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Klimatyzacja - czy powoduje choroby? [Fot. Daylight Photo - Fotolia.com]

  2018-06-07

  Klimatyzacja - czy powoduje choroby?

  W upalne dni szczególnie doceniamy klimatyzację, bo bez niej trudno byłoby swobodnie funkcjonować. Równocześnie jednak istnieje obawa o to, że klimatyzowane powietrze może negatywnie wpływać na zdrowie. Jak naprawdę rzeczy się mają?

  Senior.pl » Choroby

 • 5 najlepszych sosów do dań z grilla [Fot. azurita - Fotolia.com]

  2018-06-06

  5 najlepszych sosów do dań z grilla

  Sezon na pyszności z grilla w pełni. Tym, co sprawi, że nawet dania przygotowane z tych samych składników i w ten sam sposób będą smakować zupełnie inaczej, jest garść sprawdzonych przepisów na aromatyczne sosy. Które z nich najlepiej podkreślą dymny aromat grillowanych smakołyków?

  Senior.pl » Styl życia

 • Sposoby na pleśniawki u dorosłych [Fot. Igor Yakushov - Fotolia.com]

  2018-06-06

  Sposoby na pleśniawki u dorosłych

  Zauważyłeś biały nalot na języku lub gardle? To może być infekcja jamy ustnej, zwana też pleśniawkami. Pleśniawki to głównie problem u noworodków – jak więc postępować, gdy schorzenie pojawia się u dorosłych?

  Senior.pl » Choroby

 • Starszy wiek przydaje korzyści: seniorzy łatwiej sobie radzą z negatywnymi emocjami [Fot. dubova - Fotolia.com]

  2018-06-06

  Starszy wiek przydaje korzyści: seniorzy łatwiej sobie radzą z negatywnymi emocjami

  Starość nierzadko kojarzy się z kłopotami zdrowotnymi, które wynikają z tego, że wraz z czasem organizm staje się słabszy fizycznie. Starszy wiek jednak przydaje nam także korzyści - w sferze zdrowia psychicznego jest raczej atutem, okazuje się bowiem, że seniorzy lepiej sobie radzą z negatywnymi emocjami.

  Senior.pl » Styl życia

 • Wybierasz się na emeryturę? Nie rób tego w czerwcu [Fot. fotomatrix - Fotolia.com]

  2018-06-06

  Wybierasz się na emeryturę? Nie rób tego w czerwcu

  Każda osoba, która złoży wniosek o emeryturę w czerwcu dostanie mniej. Lepiej, więc poczekać do lipca, aby składki objęła dodatkowo kwartalna waloryzacja. Dzieje się tak za sprawą ustawy emerytalnej, która zakłada, że każdy z nas, kto decyduje się na złożenie wniosku w pierwszym półroczu ma obliczoną comiesięczną wypłatę o waloryzację roczną, te osoby, które poczekają do lipca zyskają także waloryzacje kwartalną. Niekiedy oznacza to zwiększenie emerytury o kilkaset złotych.

  Senior.pl » Emerytura

 • Ćwicz więcej. Możesz przedłużyć swoje życie o pięć lat [Fot. thodonal - Fotolia.com]

  2018-06-06

  Ćwicz więcej. Możesz przedłużyć swoje życie o pięć lat

  Regularne ćwiczenia są niezbędne, żeby dobrze funckjonowac w starszym wieku. Pozwalają jednak nie tylko na zachowanie sprawności do sędziwych lat, ale i w ogóle przedłużają życie. Im więcej ćwiczysz, tym masz większe szanse na długowieczność.

  Senior.pl » Styl życia

 • Pożyczka na wakacje - na co zwrócić uwagę przy jej zaciąganiu? [Fot. Piotr Adamowicz - Fotolia.com]

  2018-06-05

  Pożyczka na wakacje - na co zwrócić uwagę przy jej zaciąganiu?

  Z ostatniego raportu „Sytuacja na rynku consumer finance” z 2018 r. wynika, że 12,5 proc. Polaków finansuje wakacyjne wyjazdy pożyczką. Wycieczka, a szczególnie ta zagraniczna, to koszt nawet kilku tysięcy zł – tego lata, według Travelplanet.pl, wydamy na nie średnio 2385 zł za osobę. Jednocześnie przeciętne wynagrodzenie w I kw. 2018 r. wyniosło 4622,84 zł brutto. To oznacza, że trzeba liczyć się z wydatkiem, który pochłonie ponad połowę miesięcznych dochodów. Jak wybrać najlepszą ofertę, by utrzymać domowy budżet w dobrej kondycji?

  Senior.pl » Finanse

 • Okulary na lato dla osób z wadą wzroku [Fot. thodonal - Fotolia.com]

  2018-06-05

  Okulary na lato dla osób z wadą wzroku

  Lato zbliża się wielkimi krokami, a my coraz częściej wystawiamy się na promieniowanie słoneczne – które dla naszych oczu może być bardzo niebezpieczne. Rozwiązaniem dla osób z wadami wzroku są okulary fotochromowe lub okulary przeciwsłoneczne korygujące wady wzroku. Czym się różnią i w jaki sposób dokonać właściwego wyboru?

  Senior.pl » Styl życia

 • Robert Brylewski nie żyje [fot. Robert Brylewski]

  2018-06-05

  Robert Brylewski nie żyje

  W wieku 57 lat zmarł Robert Brylewski lider i współzałożyciel zespołów punkrockowych Kryzys i Brygada Kryzys oraz grającego reggae Izraela.

  Senior.pl » Ludzie

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X