Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Fakty i mity o zabiegach laserowych [Fot. jutaphoto - Fotolia.com]

  2018-11-27

  Fakty i mity o zabiegach laserowych

  Coraz większa popularność zabiegów laserowych spowodowała, że narosło wokół nich wiele mitów. Kiedy nie powinno się im poddawać, czy są one bolesne i czy na pewno każdy może z nich skorzystać? To kilka z wielu pytań zadawanych przez pacjentów lekarzom medycyny estetycznej.

  Senior.pl » Uroda

 • Gdzie Polacy najchętniej płacą kartą kredytową? [Fot. Piotr Adamowicz - Fotolia.com]

  2018-11-27

  Gdzie Polacy najchętniej płacą kartą kredytową?

  Co czwarty dorosły Polak deklaruje, że ma w portfelu kartę kredytową. Ponad 60 proc. korzysta z nich regularnie, w tym co piąty używa jej każdego lub prawie każdego dnia. Kolejne 15 proc. deklaruje, że robi to co najmniej raz lub kilka razy w tygodniu.

  Senior.pl » Finanse

 • Odleżyny: przyczyny, zapobieganie [Fot. Rido - Fotolia.com]

  2018-11-27

  Odleżyny: przyczyny, zapobieganie

  Temat odleżyn jest rzadko poruszany w Polsce, choć dotyka tysięcy osób pozostających pod opieką domową i szpitalną. Tymczasem w wielu przypadkach odleżynom można zapobiec – aby tak się stało, potrzebna jest wiedza i dostępność metod terapeutycznych. Choć w Polsce wciąż nie ma powszechnego programu zapobiegania odleżynom, w aptekach dostępne są refundowane wyroby medyczne mogące pomóc chorym. Coraz więcej jest również źródeł, z których można czerpać wiedzę.

  Senior.pl » Choroby

 • Terapia przeciwpłytkowa to terapia ratująca życie [Fot. adragan - Fotolia.com]

  2018-11-27

  Terapia przeciwpłytkowa to terapia ratująca życie

  Zaniechanie stosowania leczenia przeciwpłytkowego przez pacjentów po przebytym zawale serca ma w wielu przypadkach śmiertelne konsekwencje. Dlaczego nawet połowa pacjentów przestaje stosować niezbędną terapię, mimo dostępności w Polsce nowoczesnych leków, zgodnych z wytycznymi europejskich towarzystw naukowych i co ma w tym kontekście do zrobienia środowisko lekarskie, mówi Prof. Andrzej Budaj, Ordynator Oddziału Kardiologii, Kierownik Kliniki Kardiologii CMKP w szpitalu Grochowskim w Warszawie.

  Senior.pl » Choroby

 • Coraz częściej sięgamy po zdrowsze mięsa [Fot. bit24 - Fotolia.com]

  2018-11-27

  Coraz częściej sięgamy po zdrowsze mięsa

  Już dwie trzecie Polaków wybiera kurczaka, kierując się przede wszystkim jego korzystnymi walorami zdrowotnymi, na tle innych mięs. Wieprzowina otrzymała natomiast niespełna 24 proc. wskazań.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Migrena - jak pokonać silny ból głowy? [Fot. Photographee.eu - Fotolia.com]

  2018-11-27

  Migrena - jak pokonać silny ból głowy?

  Ból głowy to dolegliwość, która w większym lub mniejszym stopniu dotyka niemal każdego z nas. Jednym z najbardziej znanych jest ból migrenowy, który może dotyczyć nawet połowy dorosłej populacji. Jaka jest geneza powstawania migreny, czy istnieją czynniki ryzyka wzmagające dolegliwości bólowe oraz w jaki sposób przebiega jej leczenie?

  Senior.pl » Choroby

 • Jak i kiedy powstają zmarszczki? [Fot. goodluz - Fotolia.com]

  2018-11-27

  Jak i kiedy powstają zmarszczki?

  Starzenie się skóry, podobnie jak całego organizmu, jest procesem powolnym, ale nieuniknionym. Choć na początku tego nie dostrzegamy, zaczyna się około 25. roku życia i nie ustaje już nigdy. Określenie „nieunikniony” nie oznacza jednak, że nie można go spowolnić. Poznaj najskuteczniejsze metody prewencji przeciwzmarszczkowej.

  Senior.pl » Uroda

 • Jak poprawić trawienie - 6 skutecznych sposobów [Fot. magicmine - Fotolia.com]

  2018-11-26

  Jak poprawić trawienie - 6 skutecznych sposobów

  Jeśli chcesz poprawić proces trawienia, zastosuj tych kilka wskazówek - dzięki nim osłabisz ewentualne dolegliwości żołądkowo-jelitowe i usprawnisz cały ten mechanizm.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Zagrożenie cukrzycą: słodkie napoje sprzyjają chorobie bardziej niż inne dosładzane produkty [Fot. Hayati Kayhan - Fotolia.com]

  2018-11-26

  Zagrożenie cukrzycą: słodkie napoje sprzyjają chorobie bardziej niż inne dosładzane produkty

  Już kilka badań dowiodło, że serwowanie sobie słodkich napojów zwiększa ryzyko zaburzeń metabolicznych i cukrzycy. Kolejne testy dowodzą, że napoje te są szczególnie niekorzystne dla naszego organizmu.

  Senior.pl » Choroby

 • Nadchodzi grypa - to ostatani moment na szczepienia [Fot. angkhan - Fotolia.com]

  2018-11-26

  Nadchodzi grypa - to ostatani moment na szczepienia

  Zbliża się czas największego nasilenia zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. Zakażenie wirusem grypy może dosięgnąć każdego, jednak najbardziej narażone są osoby z grup ryzyka np. seniorzy, dzieci czy kobiety w ciąży. Grypa to nie przeziębienie, a jej konsekwencje mogą prowadzić do poważnych powikłań, a nawet zgonu. Grudzień to ostatni moment na szczepienie i zabezpieczenie się przed szczytem epidemicznym.

  Senior.pl » Choroby

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X