Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Kara śmierci sprzeczna z katolickim nauczaniem. Zmiana w katechizmie [fot. Pallotinum]

  2018-08-02

  Kara śmierci sprzeczna z katolickim nauczaniem. Zmiana w katechizmie

  Watykan oficjalnie wprowadził zmiany w Katechiźmie Kościoła Katolickiego, dotyczące kary śmierci. Kościół katolicki opowiada się bezwzględnie przeciwko jej stosowaniu.

  Senior.pl » Styl życia

 • Jak odmłodzić układ krążenia - uniknij chorób serca [Fot. thodonal - Fotolia.com]

  2018-08-02

  Jak odmłodzić układ krążenia - uniknij chorób serca

  Choroby sercowo-naczyniowe od jakiegoś czasu są główną przyczyną śmierci na całym świecie. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia odpowiadają za około jedną trzecią wszystkich zgonów. Aby zmniejszyć ich ryzyko, trzeba ograniczyć sprzyjające im czynniki, takie jak nadciśnienie czy cukrzyca. Poza tym warto hamować starzenie się całego ukłądu krwionośnego poprzez odpowiedni styl życia.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Stroje plażowe na różne typy sylwetek [Fot. superelaks - Fotolia.com]

  2018-08-01

  Stroje plażowe na różne typy sylwetek

  Wybór stroju plażowego bywa dla wielu kobiet trudnym zadaniem. To moment, kiedy na jaw wychodzą wszystkie kompleksy związane z sylwetką. Kiedy widzimy się w samym kostiumie, a co gorsza, mamy się w nim pokazać na plaży czy nad basenem, zauważamy wszystkie mankamenty swojego wyglądu i zastanawiamy się jak je zatuszować, niekoniecznie za pomocą pareo.

  Senior.pl » Moda

 • Upały nasilają choroby - ostrzega WHO [Fot. Jürgen Fälchle - Fotolia.com]

  2018-07-31

  Upały nasilają choroby - ostrzega WHO

  Jak przestrzega Światowa Organizacja Zdrowia (World Health Organization), upalna pogoda może skutkować nie tylko udarami cieplnymi, ale także nasilać istniejące choroby, np. problemy sercowo-naczyniowe, dolegliwości oddechowe, choroby nerek i zaburzenia psychiczne.

  Senior.pl » Choroby

 • Już 10 minut rozmowy dziennie daje korzyści pacjentom z demencją [Fot. Ljupco Smokovski - Fotolia.com]

  2018-07-31

  Już 10 minut rozmowy dziennie daje korzyści pacjentom z demencją

  Każdy z nas potrzebuje interakcji z innymi. Bez niej gorzej się czujemy, a nawet możemy doświadczyć różnych zaburzeń. Towarzystwo innych i rozmowa ma wręcz terapeutyczny wymiar - przykładowo może poprawić jakość życia chorych na demencję.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Podróż samolotem. Co i jak ubezpieczyć? [Fot. chalabala - Fotolia.com]

  2018-07-31

  Podróż samolotem. Co i jak ubezpieczyć?

  Opóźniony lub odwołany lot? Zgubiony, zniszczony lub opóźniony bagaż? A może rezygnacja z wycieczki samolotowej tuż przed wyjazdem? Wszystkie te sytuacje zdarzają się podróżnym, zwłaszcza w wakacje. Wtedy liczba lotów jest największa, a lotniska odprawiają miliony pasażerów. Jak przygotować się do podróży samolotem i jak dochodzić swoich praw lub odszkodowania, gdy ta podróż nie przebiega zgodnie z planem?

  Senior.pl » Wakacje

 • 74. rocznica Powstania Warszawskiego - apel o godne uczczenie [© Cinematographer - Fotolia.com]

  2018-07-31

  74. rocznica Powstania Warszawskiego - apel o godne uczczenie

  O godne uczczenie 74. rocznicy Powstania Warszawskiego i o minutę ciszy w godzinę „W”, zaapelowali powstańcy warszawscy i władze miasta. Oficjalne uroczystości rocznicowe rozpoczną się 28 lipca i potrwają do 5 sierpnia.

  Senior.pl » Styl życia

 • Barwniki spożywcze: naturalne a sztuczne [Fot. Taya - Fotolia.com]

  2018-07-31

  Barwniki spożywcze: naturalne a sztuczne

  Istnieje potwierdzony przez naukowców związek pomiędzy postrzeganym kolorem, a wzrostem apetytu. Nic dziwnego więc, że w przypadku produktów spożywczych istotne są nie tylko walory smakowe, ale i estetyczne. Obecność barwników w żywności jest dziś bardzo powszechna, jednak nie należy się automatycznie ich wszystkich wystrzegać. Istnieje bowiem szerokie spektrum barwników naturalnych. Jakich nazw poszukiwać zatem na etykietach?

  Senior.pl » Styl życia

 • Biegunka. Szczególnie dotkliwa na wakacjach [Fot. andriano_cz - Fotolia.com]

  2018-07-31

  Biegunka. Szczególnie dotkliwa na wakacjach

  Biegunka to uciążliwe zaburzenie funkcji jelit, które może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak: zatrucia pokarmowe, przyczyny o podłożu psychologicznym czy hormonalnym. Najczęściej postępuje gwałtownie i zaskakuje nas w najmniej odpowiednim momencie. Aby sprawnie poradzić sobie z narastającym problemem i nie dać się wykluczyć z codziennych zajęć, należy poznać źródło dolegliwości i szybko jej przeciwdziałać.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Problem ze spłatą kredytu hipotecznego. Co zrobić? [Fot. artbeauty - Fotolia.com]

  2018-07-31

  Problem ze spłatą kredytu hipotecznego. Co zrobić?

  Przejściowe problemy z zatrudnieniem, zdarzenia losowe czy nieprzewidziane większe wydatki mogą skutecznie utrudnić regularną spłatę kredytu hipotecznego. Prawdziwe kłopoty pojawiają się jednak wtedy, gdy taka sytuacja utrzymuje się przez kolejne miesiące. Co wtedy robić?

  Senior.pl » Finanse

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X