Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Dieta śródziemnomorska ochroni twój wzrok [Fot. Andrey Starostin - Fotolia.com]

  2018-10-08

  Dieta śródziemnomorska ochroni twój wzrok

  Dieta śródziemnomorska od jakiegoś czasu święci triumfy, dowiedziono bowiem, że pomaga uchronić się przed chorobami serca, demencją, osłabieniem kości, rozwojem określonych nowotworów, symptomami depresji. Do tej listy można dodać również zapobieganie osłabieniu i utracie wzroku.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Zmarł Piotr Pawłowski, prezes i założyciel Fundacji Integracja [Piotr Pawłowski, fot. Andrzej Świetlik / Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons]

  2018-10-08

  Zmarł Piotr Pawłowski, prezes i założyciel Fundacji Integracja

  8 października 2018 r. zmarł Piotr Pawłowski, założyciel i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja. Miał 52 lata.

  Senior.pl » Ludzie

 • Marcin Wicha laureatem Nike 2018 [fot. NIKE]

  2018-10-08

  Marcin Wicha laureatem Nike 2018

  Książka „Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy zdobyła nagrodę Nike 2018. Zdobyła także Nike Czytelników.

  Senior.pl » Kultura

 • Przytulaj się - osłabisz negatywne emocje i poprawisz nastrój [Fot. YakobchukOlena - Fotolia.com]

  2018-10-07

  Przytulaj się - osłabisz negatywne emocje i poprawisz nastrój

  Przytulaj się - to skutecznie osłabia negatywne emocje i poprawia nastrój, a nawet fizyczne samopoczucie.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Zmarła Montserrat Caballé [Montserrat Caballé fot. germanuncut77 - Flickr, CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons]

  2018-10-06

  Zmarła Montserrat Caballé

  Dziś w Barcelonie zmarła Montserrat Caballé, jedna z najsłynniejszych śpiewaczek operowych w historii, sopranistka o niezwykle bogatej skali głosu. Porównywana była ze słynną Marią Callas.

  Senior.pl » Ludzie

 • Zagrożenie dla serca - o każdej porze tygodnia ryzyko jest takie samo [Fot. vchalup - Fotolia.com]

  2018-10-06

  Zagrożenie dla serca - o każdej porze tygodnia ryzyko jest takie samo

  Dotychczasowe badania wskazywały, że największe ryzyko nagłego zatrzymania krążenia (sudden cardiac arrest, SCA) dotyczy wczesnych godzin porannych i poniedziałków, teraz okazuje się, że nie da się już wskazać najniebezpieczniejszych godzin czy dni - obecnie zagrożenie jest podobne, bez względu na porę.

  Senior.pl » Choroby

 • Pokojowy Nobel 2018 za walkę z przemocą seksualną podczas wojny. Denis Mukwege i Nadia Murad [fot. Nobel Prize]

  2018-10-05

  Pokojowy Nobel 2018 za walkę z przemocą seksualną podczas wojny. Denis Mukwege i Nadia Murad

  Jak ogłosił Komitet Noblowski, tegoroczna Pokojowa Nagroda Nobla została przyznana Denisowi Mukwege i Nadii Murad za ich wysiłki na rzecz położenia kresu przemocy przemocy seksualnej stnanowiacej broń podczas konfliktów zbrojnych. Oboje nagrodzeni spowodowali zwrócenie uwagi na ten problem i przyczynili się do zwalczania takich zbrodni wojennych. Denis Mukwege poświęcił całe życie na obronę ofiar. Nadia Murad jest świadkiem, który opowiada o przmocy seksualnej doświadczonej przez siebie i innych. Każde z nich na swój własny sposób pomogło lepiej uwidocznić przemoc seksualną, do której dochodzi podczas wojny, aby sprawcy mogli zostać pociągnięci do odpowiedzialności za swoje czyny.

  Senior.pl » Ludzie

 • W zdrowych jelitach zdrowy duch, czyli jak stan jelit oddziałuje na nasz mózg [Fot. Anatomy Insider - Fotolia.com]

  2018-10-05

  W zdrowych jelitach zdrowy duch, czyli jak stan jelit oddziałuje na nasz mózg

  Probiotyki mogą także wykazywać skuteczność w terapii uzupełniającej leczenie zaburzeń psychicznych. „Psychobiotyki” mają działanie przede wszystkim w stanach depresyjnych i lękowych, a także w profilaktyce efektów stresu, o czym warto przypomnieć przy okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który obchodzimy 10 października.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Badanie wzroku? To bardzo ważne [Fot. Kadmy - Fotolia.com]

  2018-10-05

  Badanie wzroku? To bardzo ważne

  Profilaktyka i propagowanie zdrowego stylu życia mają ogromny wpływ na funkcjonowanie człowieka. Szczególnie, kiedy pod uwagę weźmiemy delikatny i niezmiernie istotny w naszym życiu narząd wzroku. Wzrok jest zmysłem, który prowadzi nas przez życie. Regularne wizyty u specjalisty, odpowiednia dieta i duża świadomość - sprzyjają zapobieganiu różnego rodzaju schorzeń oczu. 11 października 2018 roku obchodzimy Światowy Dzień Wzroku (World Sight Day). Jest to doskonała okazja, by pomyśleć o wizycie kontrolnej u okulisty.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Chorzy na raka potrzebują mieć nadzieję [Fot. justocker - Fotolia.com]

  2018-10-05

  Chorzy na raka potrzebują mieć nadzieję

  Dla osoby zdrowej perspektywa przeżycia jeszcze 2 miesięcy czy 2 lat to nie jest dużo. Tymczasem z perspektywy osób chorych na nowotwory ten czas jest nie do przecenienia. Mają nadzieję, że dzięki rozwojowi medycyny ich życie zostanie przedłużone i doczekają momentu, w którym będzie możliwe nawet całkowite wyleczenie nowotworu. Ta nadzieja daje im siłę do walki – mówi dr Mariola Kosowicz, kierownik Poradni Psychoonkologii Centrum Onkologii i opowiada, jak innowacyjne terapie wpływają na proces leczenia i stan psychiczny pacjentów.

  Senior.pl » Choroby

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X