Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Wystarczy ćwiczyć dwa razy w tygodniu, by chronić serce [Fot. Viacheslav Iakobchuk - Fotolia.com]

  2018-06-04

  Wystarczy ćwiczyć dwa razy w tygodniu, by chronić serce

  Zalecenia co do poziomu aktywności fizycznej nie są wymagajace - wystarczy ćwiczyć 150 minut tygodniowo, by być w formie i cieszyć się dobrym zdrowiem. Jednak i tak wielu ludzi ma kłopoty z wypełnieniem tych rekomendacji, dlatego uczeni sprawdzają, jaka minimalna ilość wysiłku daje wymierne korzyści. Okazuje się, że już dwa dni relatywnie krótkich ćwiczeń mogą pomóc chronić układ sercowo-naczyniowy.

  Senior.pl » Styl życia

 • Ile warzyw jedzą Polacy? [Fot. travelbook - Fotolia.com]

  2018-06-04

  Ile warzyw jedzą Polacy?

  Ile warzyw spożywają Polacy, a ile zalecają instytucje zajmujące się żywieniem? Jak komponować posiłki, by realizować te zalecenia? Dlaczego warto jeść warzywa?

  Senior.pl » Zdrowie

 • Dieta a stany zapalne - po jakie składniki warto sięgać [Fot. anaumenko - Fotolia.com]

  2018-06-04

  Dieta a stany zapalne - po jakie składniki warto sięgać

  Wielu ludzi zmaga się z przewlekłymi stanami zapalnymi, które mogą prowadzić do niebezpiecznych chorób. Odpowiednia dieta jednak pomaga osłabić to zjawisko.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Natura w służbie zdrowiu: szczaw zwyczajny na choroby oskrzeli [Fot. greenoline - Fotolia.com]

  2018-06-04

  Natura w służbie zdrowiu: szczaw zwyczajny na choroby oskrzeli

  Szczaw jest wykorzystywany w kuchni do przyrządzenia zupy, ale świetnie pasuje też do sałatek i sosów. Przydatny może być jednak także medycznie - tradycyjnie od wieków był stosowany na biegunkę i problemy z zatokami, a także zapalenie oskrzeli.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Nadciśnienie może skutkować chorobami serca, mózgu i nerek [Fot. angellodeco - Fotolia.com]

  2018-06-04

  Nadciśnienie może skutkować chorobami serca, mózgu i nerek

  Nadciśnienie jest główną przyczyną zgonów na całym świecie, pierwszym czynnikiem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych i udaru mózgu. Im wcześniej je wykryjesz, tym skuteczniej możesz działać, by zapobiec jego skutkom.

  Senior.pl » Choroby

 • Samotność prowadzi do wielu chorób - demencji, problemów z sercem i innych [Fot. Solarisys - Fotolia.com]

  2018-06-02

  Samotność prowadzi do wielu chorób - demencji, problemów z sercem i innych

  Samotnośc to prawdziwa plaga współczesnego świata. Choć nowe technologie pozwalają na pozostawanie w kontakcie z tymi, którzy fizycznie są daleko, jednocześnie pewne zmiany kulturowe doprowadziły do tego, że wielu ludzi, nie tylko starszych, odczuwa głęboką samotność. Zjawiskiem zainteresował się świat medyczny, bo okazuje się, że ma ono znaczący wpływ na nasz stan zdrowia.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Jak papierosy niszczą serce - WHO ostrzega [Fot. Milan - Fotolia.com]

  2018-06-02

  Jak papierosy niszczą serce - WHO ostrzega

  Niedawno obchodziliśmy Światowy Dzień bez Papierosa. Z tej okazji Swiatowa Organizacja Zdrowia ponownie przypomina o związku pomiędzy paleniem papierosów i chorobami układu krążenia, które są najczęstszą przyczyną zgonów na całym świecie

  Senior.pl » Zdrowie

 • Szybkie spacery mogą przedłużyć życie kobiet [Fot. Monkey Business - Fotolia.com]

  2018-06-01

  Szybkie spacery mogą przedłużyć życie kobiet

  Nie trzeba wyciskać z siebie siódmych potów, żeby zyskać znaczące korzyści dla zdrowia i móc liczyć nawet na dłuższe życie. Wystarczy już raźny spacer, żeby lepiej się poczuć i zyskać większe szanse na długowieczność.

  Senior.pl » Styl życia

 • Ranking pożyczek pozabankowych. Gdzie najniższa rata? [© Voyagerix - Fotolia.com]

  2018-06-01

  Ranking pożyczek pozabankowych. Gdzie najniższa rata?

  Każdemu zdarzają się większe często nieplanowane wydatki - czy to wskutek awarii domowego sprzętu, czy konieczności remontu mieszkania, czy choćby opłacenia wakacji. Na ogół finansujemy je z oszczędności lub bieżących przychodów. Co jednak, gdy nie mamy odłożonych tyle pieniędzy? Musimy się wówczas ratować kredytem lub pożyczką. Nie zawsze jednak bank chce udzielić kredytu lub nie mamy czasu na długie formalności. Pozostaje wówczas pożyczka pozabankowa. Z myślą o takich sytuacjach przygotowaliśmy ranking firm pożyczkowych, oferujących najkorzystniejsze warunki.

  Senior.pl » Finanse

 • Czym karmić zęby? [Fot. Stefano Garau - Fotolia.com]

  2018-05-31

  Czym karmić zęby?

  Dieta wzmacniająca nasze zęby powinna zawierać odpowiednie ilości składników mineralnych, a także witamin ułatwiających ich wchłanianie. W przypadku niedoboru wzrasta ryzyko stanów zapalnych i chorób dziąseł, a nawet ubytków. Jaka dieta jest dobra dla naszych zębów, a czego należy unikać?

  Senior.pl » Zdrowie

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X