Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Dziedziczenie długów w US i ZUS [Fot. Richard Villalon - Fotolia.com]

  2018-10-05

  Dziedziczenie długów w US i ZUS

  To, czy krewni dziedziczą długi zmarłego, zależy od wielu czynników. Dziedziczenie możliwe jest na podstawie przepisów określonych w rozdziale 15 ordynacji podatkowej „Odpowiedzialność podatkowa osób trzecich”. Nie oznacza to, że automatycznie w skład spadku wchodzą prawa i obowiązki podatkowe zmarłego, który np. prowadził działalność gospodarczą.

  Senior.pl » Finanse

 • Jak zmniejszyć widoczność zmarszczek [Fot. YakobchukOlena - Fotolia.com]

  2018-10-04

  Jak zmniejszyć widoczność zmarszczek

  Jakkolwiek nie da się całkowicie powstrzymać rozwoju zmarszczek, a ich ilość oraz czas powstania ma istotny związek z genami, jednakże styl życia również w niemałym stopniu wpływa na stan naszej skóry. Sprawdź, jak może zmniejszyć widoczność oznak starzenia się.

  Senior.pl » Uroda

 • Choroba najbliższej osoby: opiekun również potrzebuje wsparcia [Fot. hemvala40 - Fotolia.com]

  2018-10-04

  Choroba najbliższej osoby: opiekun również potrzebuje wsparcia

  Bliscy osoby przewlekle chorej często z dnia na dzień muszą wejść w nową rolę i zmierzyć się z nieznanymi dotąd problemami i emocjami. Strach, wątpliwości, smutek, poczucie bezradności – to najczęściej wymieniane uczucia, towarzyszące opiekunom w nowej sytuacji. Jakie wyzwania są dla nich najtrudniejsze? Jaka pomoc może okazać się dla nich najcenniejsza?

  Senior.pl » Opieka

 • Kuchnia blisko natury. Borowik szlachetny [Fot. materiały prasowe]

  2018-10-04

  Kuchnia blisko natury. Borowik szlachetny

  Jesień to idealny czas na grzybobranie. Powrót do domu z koszem wypełnionym aromatycznymi leśnymi skarbami przynosi wiele satysfakcji i otwiera nowe kulinarne możliwości. Grzybobranie bywa wyjątkowo atrakcyjne, jeśli wśród zebranych grzybów mamy borowiki szlachetne, zwane także prawdziwkami. Są to grzyby szczególnie lubiane i doceniane nie tylko ze względu na wyborny smak oraz leśny aromat. Borowiki uznaje się również za wartościowe ze względu na zawarte w nich bogactwo składników odżywczych.

  Senior.pl » Styl życia

 • Terapie skojarzone - lepsza skuteczność leczenia POChP [Fot. New Africa - Fotolia.com]

  2018-10-04

  Terapie skojarzone - lepsza skuteczność leczenia POChP

  Na POChP chorują najczęściej osoby w wieku średnim (po 40. roku życia) i podeszłym, ponieważ zwykle sięga się po papierosy w młodości, a pierwszych objawów choroby można się spodziewać po kilkunastu latach ekspozycji na czynniki niszczące układ oddechowy. Najnowszą formą leczenia jest natomiast terapia trójlekowa – mówi prof. dr. hab. n. med. Paweł Śliwiński, Kierownik II Kliniki Chorób Płuc w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, prezes Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc.

  Senior.pl » Choroby

 • Chipsy niekoniecznie ziemniaczane - z czego przygotować chrupiące talarki? [Fot. alexshyripa - Fotolia.com]

  2018-10-04

  Chipsy niekoniecznie ziemniaczane - z czego przygotować chrupiące talarki?

  Jesienne wieczory filmowe lub leniwe popołudnia z książką i kubkiem gorącej herbaty to idealna okazja do przegryzania drobnych przekąsek. Aby oprzeć się pokusie sięgnięcia po chipsy czy czekoladki, warto poznać kilka domowych receptur na chrupiące, niezwykle smakowite i korzystniejsze dla naszego zdrowia smakołyki. W ten sposób przygotujemy rarytasy wolne od niezdrowych dodatków i stanowiące połączenie naszych ulubionych smaków.

  Senior.pl » Styl życia

 • Przetworzone mięso zwiększa ryzyko raka piersi? [Fot. exclusive-design - Fotolia.com]

  2018-10-03

  Przetworzone mięso zwiększa ryzyko raka piersi?

  Kolejne badania potwierdzają ostrzeżenia Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące związku pomiędzy jedzeniem przetworzonego mięsa i podwyższonego ryzyka rozwoju różnych form raka. Teraz ustalono, że takie produkty sprzyjają pojawieniu się raka piersi.

  Senior.pl » Choroby

 • Nobel z chemii 2018 - za wykorzystanie zasad ewolucji w badaniach chmicznych [fot. Nobel Prize]

  2018-10-03

  Nobel z chemii 2018 - za wykorzystanie zasad ewolucji w badaniach chmicznych

  Tegoroczną Nagrodę Nobla w Dziedzinie Chemii otrzymali Frances H. Arnold, Gregory P. Winter i George P. Smith - uhonorowano ich za wykorzystanie zasad eweolucji w badaniach chemicznych, które doprowadziły do opracowania leków nowej generacji.

  Senior.pl » Edukacja

 • Profilaktyka grypy - sposób na epidemię [Fot. bnorbert3 - Fotolia.com]

  2018-10-03

  Profilaktyka grypy - sposób na epidemię

  Od września 2017 roku do końca sezonu grypowego w naszym kraju odnotowano 47 zgonów z powodu grypy i zarejestrowano przeszło 5 mln przypadków zakażeń. W sezonie 2013/2014 było ich o ponad połowę mniej (około 2 mln), a w dopiero co rozpoczętym sezonie odnotowano już 54.848 podejrzeń i zachorowań na grypę. Średnia dzienna zapadalność od 8 do 15 września 2018 r. wynosiła 17,8 na 100 tys. ludności. Czy sezon 2018/2019 przyniesie niechlubny rekord, skoro Polska znajduje się na przedostatnim miejscu pod względem odsetka wyszczepialności w Unii Europejskiej?

  Senior.pl » Choroby

 • Zbadaj wzrok nim go stracisz [Fot. max dallocco - Fotolia.com]

  2018-10-03

  Zbadaj wzrok nim go stracisz

  Według danych GUS, co czwarta dorosła osoba w Polsce ma problem z przeczytaniem gazety a wadę wzroku ma już ponad 50% dzisiejszej młodzieży. Oznacza to, że za chwilę będziemy musieli się zmierzyć z prawdziwą epidemią. Rocznie zaburzenia widzenia są przyczyną ok 2,5 tysiąca zwolnień zdrowotnych.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X