Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Turcja na talerzu - poznaj tradycyjne tureckie przysmaki [Fot. materiały prasowe]

  2018-07-31

  Turcja na talerzu - poznaj tradycyjne tureckie przysmaki

  Turcja to kierunek, do którego Polacy ciągną nie tylko ze względu na rajskie krajobrazy i pewną, wakacyjną pogodę. Mocną stroną tego kraju jest oszałamiająca mnogością doznań smakowych kuchnia. Spróbuj Turcji na talerzu i zakochaj się w orientalnym smaku.

  Senior.pl » Wakacje

 • 10 (nie)oczywistych powodów, by odwiedzić Tunezję [fot. GG]

  2018-07-31

  10 (nie)oczywistych powodów, by odwiedzić Tunezję

  Kraina słońca, pięknych plaż, błękitnego morza. Kraj oliwy, wina i daktyli. Tunezja znów dobrze kojarzy się planującym wakacyjny wypoczynek. Jednakże powodów, by ją odwiedzić jest znacznie więcej. Czy znacie je wszystkie?

  Senior.pl » Wakacje

 • Uwaga na upały! Seniorzy szczególnie zagrożeni [Fot. Photographee.eu - Fotolia.com]

  2018-07-30

  Uwaga na upały! Seniorzy szczególnie zagrożeni

  Upały są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych. Skutki upałów mogą być poważne, a czasami prowadzą nawet do śmierci.

  Senior.pl » Styl życia

 • Seniorzy bez opieki [Fot. Alexander Raths - Fotolia.com]

  2018-07-30

  Seniorzy bez opieki

  Prawie 20 procent gmin w Polsce nie zapewnia osobom starszym opieki w miejscu zamieszkania, mimo iż należy to do ich obowiązków – twierdzi Najwyższa Izba Kontroli. Tymczasem jest to najmniej kosztowna dla samorządów forma pomocy seniorom. Problemem pozostaje brak określonych standardów takiej opieki, a co za tym idzie brak możliwości oceny jakości świadczonych usług. W 2016 r. opieką domową w skali kraju objęto nieco ponad 1 proc. seniorów powyżej 60. roku życia.

  Senior.pl » Opieka

 • Jak wziąć pożyczkę przez Internet? [Fot. jaaff - Fotolia.com]

  2018-07-30

  Jak wziąć pożyczkę przez Internet?

  Pożyczka przez Internet to gwarancja wygody i prostoty. Dzięki niej, pieniądze możemy otrzymać na konto nawet w kilkanaście minut od czasu złożenia wniosku. Jakie kroki trzeba podjąć, aby faktycznie w Internecie w łatwy i bezpieczny sposób uzyskać najlepszą „chwilówkę”?

  Senior.pl » Finanse

 • Wakacyjna Hiszpania na talerzu [Fot. exclusive-design - Fotolia.com]

  2018-07-30

  Wakacyjna Hiszpania na talerzu

  W tym roku, podobnie jak w ubiegłym większość Polaków planuje wyjazdy wypoczynkowe. Najchętniej wyjeżdżamy na 7 do 10 dni. Planując wakacje za granicą najczęściej wybieramy Hiszpanię. Tam na turystów czeka piękna pogoda, plaże, zabytki i wspaniała hiszpańska kuchnia pełna charakterystycznych potraw.

  Senior.pl » Wakacje

 • Sprawdź, jaki jest główny czynnik trwałości związku [Fot. simona - Fotolia.com]

  2018-07-30

  Sprawdź, jaki jest główny czynnik trwałości związku

  Ani satysfakcjonujący seks, ani wspólne zainteresowania nie są głównym czynnikiem trwałości związku. Okazuje się, że naważniejsza jest tu wspaniałomyślność.

  Senior.pl » Związki

 • Praca podczas upałów: obowiązki pracodawców [Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.com]

  2018-07-30

  Praca podczas upałów: obowiązki pracodawców

  Fala upałów daje się we znaki wielu Polakom. O ile znoszenie wysokich temperatur powietrza w domach wydaje się łatwiejsze, o tyle zdecydowanie trudniej o to w pracy. Warto jednak pamiętać, że w tym szczególnym okresie na pracodawcy spoczywają dodatkowe obowiązki.

  Senior.pl » Praca

 • Odsłonięte szyjki zębowe i nadwrażliwość? To objaw recesji dziąseł [Fot. Andrey Popov - Fotolia.com]

  2018-07-30

  Odsłonięte szyjki zębowe i nadwrażliwość? To objaw recesji dziąseł

  Wbrew pozorom, twarda szczoteczka nie umyje lepiej zębów, a może uszkodzić dziąsła. Chociaż w większości zwracamy uwagę tylko na stan zębów: czy nie ma próchnicy, czy są równe i białe, to równie ważna jest tkanka okalająca ząb, czyli przyzębie. Pierwsze sygnały to nadwrażliwość zębów, a także widoczne obniżenie linii dziąseł. Recesja dziąseł, bo tak fachowo nazywa się ta dolegliwość, ma kilka przyczyn. Jak zapobiegać i leczyć recesję dziąseł? Radzi lekarz stomatolog.

  Senior.pl » Choroby

 • Zaćma - jak skutecznie walczyć z chorobą? [Fot. jayzynism - Fotolia.com]

  2018-07-30

  Zaćma - jak skutecznie walczyć z chorobą?

  Według danych Światowej Organizacji Zdrowia zaćma stanowi najczęstszą przyczynę odwracalnej utraty wzroku na świecie. Szacuje się, że na całym świecie cierpi na nią ponad 65 milionów osób. O tym, czym jest zaćma, czy możemy się przed nią skutecznie ochronić i gdzie szukać fachowej pomocy, rozmawiamy z dr n. med. Justyną Badowską – okulistą.

  Senior.pl » Choroby

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X