Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Jak dbać o drewniane okna? [© Visions-AD - Fotolia.com]

  2017-01-04

  Jak dbać o drewniane okna?

  Prawidłowe dbanie o drewniane okna zagwarantuje piękny wygląd przez lata i zachowa ich właściwości użytkowe. Istnieje jednak przekonanie, że czynność ta jest żmudna i pracochłonna. Czy rzeczywiście tak jest?

  Senior.pl » Styl życia

 • Nieopłacalne lokaty. Oprocentowanie niemal zerowe [© theaphotography - Fotolia.com, Bank]

  2017-01-04

  Nieopłacalne lokaty. Oprocentowanie niemal zerowe

  Według GUS w Polsce powróciła inflacja. NBP przewiduje, że w przyszłym roku ceny wzrosną o 1,3%. Oprocentowanie lokat jest tak niskie, że po uwzględnieniu inflacji i podatku, realne zyski oszczędzających zbliżają się do zera, a w przyszłym roku oszczędzanie może wręcz przynosić straty. Przy inflacji na poziomie 1,3%, aby nie tracić będzie należało szukać lokat z oprocentowaniem wyższym niż 1,61%.

  Senior.pl » Finanse

 • „Niebieska Linia” czynna całodobowo. Nowy numer [fot. Niebieska Linia]

  2017-01-04

  „Niebieska Linia” czynna całodobowo. Nowy numer

  Od 1 stycznia 2017 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia" rozszerzyło swoją działalność. Obecnie Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pracuje przez całą dobę. Zmianie uległ także numer telefonu - aktualny numer to 800 120 002.

  Senior.pl » Rodzina

 • Bytom: bezpłatna gimnastyka dla seniorów [fot. SBB]

  2017-01-04

  Bytom: bezpłatna gimnastyka dla seniorów

  Dodaje energii, poprawia kondycję i samopoczucie – tyle zalet ma gimnastyka dla seniora. Od stycznia do kwietnia Agora Bytom zaprasza na sobotnie zajęcia pod okiem doświadczonych fizjoterapeutek. Wstęp wolny.

  Senior.pl » Pasje

 • 2017-01-04

  Poczta: od lutego podwyżka cen listów

  Od lutego wzrosną ceny za listy krajowe. Poczta Polska podwyżkę tłumaczy koniecznością zapewnienia rentowności usług listowych Poczty i inwestowania w rozwój firmy. Zmiana cen nie obejmie paczek, a także listów wysyłanych za granicę. Zgodę na nowy cennik wyraził już Urząd Komunikacja Elektronicznej.

  Senior.pl » Styl życia

 • Silny wiatr i śnieżyce - atak zimy w całej Polsce [Śnieżyca, © vitec40 - Fotolia.com]

  2017-01-04

  Silny wiatr i śnieżyce - atak zimy w całej Polsce

  Ostrzeżenia meteorologiczne na najbliższe godziny i dni dotyczą niemal całej Polski. IMGW wskazuje na możliwość wystąpienia silnych wiatrów, intensywnych opadów śniegu oraz zawiei i zamieci. Atak zimy może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt.

  Senior.pl » Styl życia

 • "Stary Człowiek i Może" - obejrzyj teledysk i wesprzyj WOŚP [fot. PlaydlaWOŚP]

  2017-01-03

  "Stary Człowiek i Może" - obejrzyj teledysk i wesprzyj WOŚP

  W niedzielę 15 stycznia po raz XXV zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To także kolejny rok, w którym pomoc będzie kierowana nie tylko do najmłodszych ale także do seniorów. To właśnie osobom starszym poświęcony został specjalnie przygotowany teledysk "Stary Człowiek i Może", którego każde obejrzenie to pieniądze przekazane na WOŚP.

  Senior.pl » Styl życia

 • Polskie Słowa Roku 2016: 500+, protest, edukacja, trybunał [fot. Słowo Roku]

  2017-01-03

  Polskie Słowa Roku 2016: 500+, protest, edukacja, trybunał

  Po raz szósty pracownicy Instytutu Języka Polskiego UW, prowadzący projekt „Słowa na czasie”, zorganizowali plebiscyt na najważniejsze słowo ostatnich dwunastu miesięcy. W tym roku wybór internautów był inny niż językoznawców. Internauci jako najważniejsze słowo roku 2016 wskazali „pięćset+”, a językoznawcy – „trybunał”.

  Senior.pl » Edukacja

 • Seweryn Krajewski kończy 70 lat [Seweryn Krajewski, fot. Helena Giersz CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons]

  2017-01-03

  Seweryn Krajewski kończy 70 lat

  Dziś 70-te urodziny obchodzi Seweryn Krajewski - polski kompozytor, piosenkarz, multiinstrumentalista oraz były lider jednego z najsłynniejszych polskich zespołów - "Czerwone Gitary".

  Senior.pl » Ludzie

 • Nowe zasady wydawania świadectw pracy [© Saklakova - Fotolia.com]

  2017-01-03

  Nowe zasady wydawania świadectw pracy

  Od 1 stycznia zmieniają się zasady wydawania świadectw pracy oraz zaczyna obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie świadectw pracy. Część zmian ma na celu doprecyzowanie przepisów, które dotychczas budziły wątpliwości oraz powodowały w praktyce trudności w wystawianiu pracownikom prawidłowych świadectw pracy.

  Senior.pl » Praca

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X