Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Co trzeci Polak nigdy nie robił w domu remontu [Fot. hanohiki - Fotolia.com]

  2017-06-07

  Co trzeci Polak nigdy nie robił w domu remontu

  Prawie co trzeci Polak (32%) nigdy nie robił remontu ani nie zmieniał wystroju w mieszkaniu – wynika z badania Kantar TNS. Blisko 1/5 respondentów (19%) przeprowadziła takie prace w okresie ostatnich dwóch lat, a co szósta (16%) osoba planuje wykonać je w przeciągu najbliższego roku w sypialni, kuchni, łazience bądź salonie. W jakich sytuacjach decydujemy się na remonty? Co ósmy (13%) Polak uważa, że tego typu prace przeprowadza się przy okazji ważnych momentów bądź zmian w życiu.

  Senior.pl » Styl życia

 • Płaca minimalna w 2018 roku: rząd proponuje 2080 złotych [Fot. detailfoto - Fotolia.com]

  2017-06-06

  Płaca minimalna w 2018 roku: rząd proponuje 2080 złotych

  Na dzisiejszym posiedzeniu rząd przyjął propozycję wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2018 r. Przy proponowanej wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę na poziomie 2080 zł, kwota minimalnej stawki godzinowej w 2018 r. powinna wynosić 13,50 zł.

  Senior.pl » Praca

 • Jakie odmiany herbaty uprawia się w Indiach? [Fot. david_franklin - Fotolia.com]

  2017-06-06

  Jakie odmiany herbaty uprawia się w Indiach?

  Indie produkują ponad miliard kilogramów herbaty rocznie, co daje im drugie miejsce na świecie. Tym samym są odpowiedzialne za 12% globalnej uprawy. Już od 1840 roku herbata jest regularnie transportowana z Indii do Europy drogą morską. Dwie wiodące odmiany pochodzące z tego regionu to cieszące się dużą popularnością Assam oraz Darjeeling.

  Senior.pl » Styl życia

 • Przygotowania do wakacji za granicą. Zacznij już dziś [Fot. sebra - Fotolia.com]

  2017-06-06

  Przygotowania do wakacji za granicą. Zacznij już dziś

  Zbliżają się wakacje. Jeśli ktoś zamierza je spędzić za granicą, powinien się wcześniej do tego odpowiednio przygotować. Warto np. sprawdzić, czy przypadkiem nie kończy się ważność naszego paszportu, gdyż nowego nie uda nam się wyrobić z dnia na dzień.

  Senior.pl » Styl życia

 • W 2017 roku znacznie spadnie liczba pielęgniarek [Fot. Alexander Raths - Fotolia.com]

  2017-06-06

  W 2017 roku znacznie spadnie liczba pielęgniarek

  To, że polska służba zdrowia i zakłady opieki skarżą się na niewystarczającą liczbę pielęgniarek nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Młode pokolenia pielęgniarek często wyjeżdżają za granicę, w poszukiwaniu lepszych warunków pracy. W szpitalach zostaje co prawda wykwalifikowany i doświadczony personel, ale jest go zbyt mało, by zabezpieczyć potrzeby wszystkich pacjentów. W 2017 r roku liczba pielęgniarek jeszcze spadnie.

  Senior.pl » Praca

 • Wakacje: mobilne bankomaty w miejscowościach turystycznych [Fot. Lumina Images - Fotolia.com]

  2017-06-06

  Wakacje: mobilne bankomaty w miejscowościach turystycznych

  Polacy powoli odchodzą od gotówki, a popularność płatności zbliżeniowych i mobilnych w Polsce rośnie najszybciej w całej Europie. Wciąż jednak przy użyciu gotówki wykonywanych jest w Polsce około 80 proc. transakcji konsumenckich. W sezonie urlopowym, w okresie większego zapotrzebowania, największe banki udostępniają klientom mobilne bankomaty, które do końca wakacji będą funkcjonować w popularnych miejscowościach wypoczynkowych.

  Senior.pl » Finanse

 • Inteligentni ludzie żyją dłużej [© alexlmx - Fotolia.com]

  2017-06-05

  Inteligentni ludzie żyją dłużej

  Iloraz inteligencji ma wpływ na prawdopodobieństwo długiego życia, wynika z międzynarodowych badań.

  Senior.pl » Edukacja

 • 6 rad, jak nie komplikować sobie diety [Fot. Pio Si - Fotolia.com]

  2017-06-05

  6 rad, jak nie komplikować sobie diety

  Kalendarzowe lato zbliża się wielkimi krokami. Nadszedł czas, by zrzucić nie tylko swetry, ale również zimowe przyzwyczajenia. Omijanie treningów oraz wieczorne lenistwo z ulubionymi słodyczami muszą odejść do lamusa. Czas na rozpoczęcie letniej odnowy – bo w zdrowym ciele zdrowy duch! Warto przy tym pamiętać, że nie wszystkie „dobre rady” są dobre dla każdego. Aby osiągnąć zamierzone efekty należy dostosować dietę i plan treningowy do swojego stylu życia i preferencji.

  Senior.pl » Styl życia

 • Czego nie wiemy o gotowaniu? Słownik trudnych terminów kulinarnych [Fot. Kzenon - Fotolia.com]

  2017-06-05

  Czego nie wiemy o gotowaniu? Słownik trudnych terminów kulinarnych

  Gotowanie jest sztuką – o tym poświadczy nie tylko renomowany szef kuchni, ale i miłośnik domowych eksperymentów kulinarnych. Jak każda dziedzina artystyczna, także przyrządzenie danej potrawy wymaga pewnej dozy finezji, którą z pewnością odzwierciedlają dość skomplikowane nazwy bardzo często przewijające się w przepisach. Czym jest flambirowanie, déglaçage, stir fry czy sous-vide? Choć metody te brzmią nieco egzotycznie, z pewnością wykorzystywane są w domowej kuchni częściej, niż można by się tego spodziewać.

  Senior.pl » Styl życia

 • Jak dbać o stopy na wakacjach? [Fot. monropic - Fotolia.com]

  2017-06-05

  Jak dbać o stopy na wakacjach?

  Podczas wakacyjnych wyjazdów znacznie ograniczamy liczbę wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Ze względu na wagę bagażu najczęściej zabieramy ze sobą tylko niezbędne preparaty. Nie chcemy również tracić czasu, który potrzebny jest np. na wykonanie kąpieli i dokładnego peelingu stóp.

  Senior.pl » Uroda

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X