Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Sposób na stres - modlitwa [Fot. Halfpoint - Fotolia.com]

  2017-10-02

  Sposób na stres - modlitwa

  Wystarczy dwadzieścia minut dziennie skupenia modlitewnego, by osłabić napięcie i stres.

  Senior.pl » Styl życia

 • Cezary Łazarewicz z nagrodą NIKE 2017 [fot. Wydawnictwo Czarne]

  2017-10-01

  Cezary Łazarewicz z nagrodą NIKE 2017

  W tegorocznej edycji nagród NIKE laureatem został Cezary Łazarewicz, za książkę "Żeby nie było śladów”, opowiadającą o zabójstwie Grzegorza Przemyka.

  Senior.pl » Kultura

 • Międzynarodowy Dzień Osób Starszych 2017 [© dariovuksanovic - Fotolia.com]

  2017-10-01

  Międzynarodowy Dzień Osób Starszych 2017

  1 października po raz dwudziesty siódmy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Tegoroczny temat "Wkraczanie w przyszłość: zwracanie uwagi na talenty, wkład i uczestnictwo osób starszych w społeczeństwie" dotyczy wkładu, jaki seniorzy mogą mieć w życie i rozwój społeczeństw.

  Senior.pl » Styl życia

 • Sposób na lęk - pisanie [fot. bnenin - Fotolia.com]

  2017-09-30

  Sposób na lęk - pisanie

  Stałe odczuwanie lęku czy niepokoju jest bardzo uciążliwe. Okazuje się jednak, że można to osłabić opisując swoje emocje. Pisanie może pomóc tym, którzy odczuwają niepokój, w odzyskaniu równowagi i wykonywaniu stresujących zadań.

  Senior.pl » Pasje

 • Jak lepiej się wysypiać. 5 pomocnych wskazówek [© natalielb - Fotolia.com]

  2017-09-30

  Jak lepiej się wysypiać. 5 pomocnych wskazówek

  Dobry sen jest niezbywalny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie da się bez niego normalnie żyć - jeśli się nie wysypiasz, szwankuje ci mózg, serce, żołądek, etc. Sprawdź, jak można zadbać o dobry odpoczynek - lepiej się dzięki niemu poczujesz, i fizycznie, i psychicznie.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Maudie. Historia kanadyjskiej malarki w Dojrzałym Kinie [fot. Maudie]

  2017-09-30

  Maudie. Historia kanadyjskiej malarki w Dojrzałym Kinie

  W środę, 4 października, Kino Pod Baranami zaprasza dojrzałych widzów na film Maudie – pełną czułości historię romansu samotnika i kruchej, ale pełnej energii kobiety, która pragnie niezależności. Obraz zdobył nagrodę publiczności na tegorocznym festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

  Senior.pl » Kultura

 • Senior-konsument ma swoje prawa [Fot. WavebreakMediaMicro - Fotolia.com]

  2017-09-30

  Senior-konsument ma swoje prawa

  1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Sprzedawcy często wykorzystują ufność seniorów. Seniorzy niechętnie składają reklamację, nie walczą o swoje prawa, wierzą w zapewnienia sprzedawcy, a wykorzystują to nieuczciwi przedsiębiorcy. Powszechne jest podszywanie się pod sprzedawcę prądu, wprowadzanie w błąd co do leczniczych właściwości produktów.

  Senior.pl » Prawo

 • Smog: nie palmy byle czym! [Fot. Grzegorz Polak - Fotolia.com]

  2017-09-30

  Smog: nie palmy byle czym!

  „Musimy mieć świadomość, że paląc byle czym, niszczymy ludzkie zdrowie i życie. Społeczeństwo tej świadomości nie ma” – mówi dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, specjalista chorób wewnętrznych i alergologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Dr Dąbrowiecki łączy pracę zawodową z funkcją prezesa Polskiej Federacji Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

  Senior.pl » Styl życia

 • Jak zapobiegać upadkom osób starszych? [Fot. michaelheim - Fotolia.com]

  2017-09-30

  Jak zapobiegać upadkom osób starszych?

  Szacuje się, że w ciągu roku około 30 proc. osób powyżej 65. r.ż. i aż 40 proc. powyżej 80. r.ż., mieszkających we własnych domach doświadcza upadku. Wbrew pozorom na upadki osób starszych nie składają się wyłącznie obniżona sprawność organizmu oraz niezabezpieczone powierzchnie. Przyczynami niebezpiecznych sytuacji są także choroby o przebiegu przewlekłym i ostrym, spożywane pokarmy, a także skutki uboczne stosowanych leków.

  Senior.pl » Zdrowie

 • NIK: przyszli emeryci mogą mieć problem. Duży problem [Fot.mickyso - Fotolia.com]

  2017-09-30

  NIK: przyszli emeryci mogą mieć problem. Duży problem

  System przechowywania dokumentacji osobowej i płacowej nie zapewnia wszystkim Polakom możliwości dotarcia do dokumentacji sprzed 1999 roku – alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Pracownicy zlikwidowanych zakładów pracy nie mieli wpływu na to, dokąd trafiły dokumenty potwierdzające przebieg ich zatrudnienia. Tymczasem od tego może zależeć wysokość rent i emerytur, bo dokumenty przechowywane przez podmioty nieupoważnione nie są przez ZUS uznawane i nie pozwalają na otrzymanie pełnych świadczeń. Dotarcie to tych dokumentów może być długie i skomplikowane, a w niektórych przypadkach nawet niemożliwe.

  Senior.pl » Emerytura

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X