Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Przykry zapach stóp - jak sobie z nim poradzić? [Fot. nito - Fotolia.com]

  2017-07-31

  Przykry zapach stóp - jak sobie z nim poradzić?

  Przyczyną przykrego zapachu stóp nie jest jedynie pot, a namnażające się na skórze bakterie. Świeży pot zdrowego człowieka nie ma woni. Za jego intensywność może jednak odpowiadać nasza dieta czy zażywane lekarstwa. Duża ilość czosnku czy kalafiora oraz silne leki np. antytrądzikowe, mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu.

  Senior.pl » Uroda

 • Uwaga: Ekstremalne upały [© Marccophoto - Fotolia.com]

  2017-07-30

  Uwaga: Ekstremalne upały

  Lekarze i meteorolodzy ostrzegają przed rozpoczynającą się po raz kolejny tego lata falą ekstremalnych upałów. Temparatura w najbliższych dniach może sięgnąć nawet 36 stopni. Szczególnie narażone na skutki upału są osoby starsze, dzieci, chorzy, a także domowe zwierzęta.

  Senior.pl » Styl życia

 • Wakacyjne odwiedziny dorosłych dzieci - (nie)zakłócona radość? [© Robert Kneschke - Fotolia.com]

  2017-07-30

  Wakacyjne odwiedziny dorosłych dzieci - (nie)zakłócona radość?

  Jak pisze Kathleen Megan na łamach Washington Post, dla rodziców, którzy od niedawna mieszkają samotnie, wakacje i święta stanowią długo oczekiwaną możliwość spędzenia czasu z dziećmi. Jednakże, dłuższe odwiedziny latorośli mogą być męczące dla osób, które zdążyły przyzwyczaić się do nowego rytmu dnia, większej swobody, a jednocześnie odzwyczaić się od pewnych denerwujących zachowań swych dorosłych pociech.

  Senior.pl » Rodzina

 • Unikaj cukru - może skutkować zaburzeniami psychicznymi [fot. fascinadora - Fotolia.com]

  2017-07-30

  Unikaj cukru - może skutkować zaburzeniami psychicznymi

  Tort czy ciastka mogą kojarzyć się z przyjemnymi dla podniebienia i ogólnego nastroju chwilami, ale w istocie cukier nie służy mentalnemu samopoczuciu, mówią badacze z University College London.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Prawie 4 mln Polaków spędzi w tym roku urlop za granicą [Fot. Artur - Fotolia.com]

  2017-07-30

  Prawie 4 mln Polaków spędzi w tym roku urlop za granicą

  Trzy czwarte Polaków planuje spędzić tegoroczny urlop w kraju, a prawie 4 mln wybierze się za granicę. Najpopularniejsze są europejskie kierunki, uważane za bezpieczne i wolne od zagrożenia terrorystycznego. Polakom wyjeżdżającym za granicę, niezależnie od kierunku, eksperci i MSZ przypominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przed wyjazdem trzeba się odpowiednio przygotować do wycieczki oraz wykupić ubezpieczenie turystyczne.

  Senior.pl » Wakacje

 • Polscy kierowcy używają komórek podczas jazdy. Pomimo zakazu [Fot. auremar - Fotolia.com]

  2017-07-30

  Polscy kierowcy używają komórek podczas jazdy. Pomimo zakazu

  Wprawdzie niemal wszyscy Polacy uważają, że korzystanie z telefonów komórkowych podczas prowadzenia samochodu stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze, a blisko połowa sądzi, że jest to niebezpieczne nawet, gdy korzysta się z zestawu głośnomówiącego bądź słuchawkowego, jednak znaczna część kierowców używa do różnych celów komórek podczas jazdy – to wnioski z badania przeprowadzonego przez CBOS. Większość kierowców prowadzących rozmowy telefoniczne podczas jazdy deklaruje, że korzysta z zestawów głośnomówiących bądź słuchawkowych, jednak co trzeci podczas rozmowy na ogół trzyma telefon w ręku.

  Senior.pl » Styl życia

 • Bilety kolejowe online coraz popularniejsze [fOT. blachowicz102 - Fotolia.com]

  2017-07-30

  Bilety kolejowe online coraz popularniejsze

  Coraz więcej podróżnych kupuje bilety online. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 roku 41% pasażerów podczas zakupu biletów skorzystało ze strony intercity.pl i aplikacji IC Mobile Navigator. W analogicznym okresie ubiegłego roku liczba osób nabywających bilety w ten sposób wyniosła 39%. Pasażerowie mają możliwość zakupu biletów online na przewóz rowerów, zwierząt i rzeczy oraz wyboru kilku zniżek w jednej transakcji. Od momentu wdrożenia tej usługi podróżni kupili przez Internet ponad 38 tys. biletów dla swoich czworonożnych pupili, 50 tys. na przewóz roweru i blisko 22 tys. na duży bagaż.

  Senior.pl » Wakacje

 • Lepiej omijać korki - stanie w nich niszczy zdrowie [© shocky - Fotolia.com]

  2017-07-30

  Lepiej omijać korki - stanie w nich niszczy zdrowie

  Uliczny korek to nie tylko strata czasu. Może również przysporzyć nam kłopotów ze zdrowiem.

  Senior.pl » Styl życia

 • Dieta śródziemnomorska polecana seniorom - pomaga zachować funkcje poznawcze [© tycoon101 - Fotolia.com]

  2017-07-30

  Dieta śródziemnomorska polecana seniorom - pomaga zachować funkcje poznawcze

  Dotychczas wykazano, że dieta śródziemnomorska daje wiele korzyści dla zdrowia, teraz jednak postanowiono sprawdzić, czy należy ją zalecać również seniorom. Okazuje się, że ludzie starsi także powinni się jej trzymać.

  Senior.pl » Zdrowie

 • 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - lista tytułów konkursowych [fot. 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni]

  2017-07-29

  42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - lista tytułów konkursowych

  Organizatorzy 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ogłosili listę tytułów, które przeszły selekcję do Konkursu Głównego i do Konkursu Inne Spojrzenie. Do Konkursu Głównego zakwalifikowało się siedemnaście filmów.

  Senior.pl » Kultura

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X