Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Nadmierne pocenie się - jakie dolegliwości je powodują [Fot. Victor Koldunov - Fotolia.com]

  2018-11-24

  Nadmierne pocenie się - jakie dolegliwości je powodują

  Nadmierne pocenie się to dość powszechna dolegliwość, która może dotyczyć całego ciała lub też wybranych jego części. Dolegliwość może wynikać z predyspozycji genetycznych, być efektem stosowania określonych leków lub też świadczyć o jakimś problemie zdrowotnym.

  Senior.pl » Choroby

 • Jak skutecznie zmniejszyć koszty pożyczki? [Fot. Filip Olejowski - Fotolia.com]

  2018-11-24

  Jak skutecznie zmniejszyć koszty pożyczki?

  Najczęstszym kryterium wyboru pożyczki jest kwota, jaką w ostatecznym rachunku zapłacimy za możliwość cieszenia się z dodatkowej gotówki, czyli całkowity koszt zobowiązania. Czy tę sumę możemy skutecznie zmniejszyć?

  Senior.pl » Finanse

 • Pić albo nie pić? Fakty i mity o kawie [© Lorenzo Buttitta - Fotolia.com]

  2018-11-23

  Pić albo nie pić? Fakty i mity o kawie

  Wrzesień to czas, kiedy pożegnaliśmy się już z letnim wypoczynkiem i ze zdwojonym wysiłkiem zabieramy się do pracy i nauki. Długie godziny przy biurku czy nad książką sprawiają, że częściej sięgamy po ulubioną małą czarną. Ale czy na pewno wszystko już o niej wiemy?

  Senior.pl » Pasje

 • Granat - owoc młodości i zdrowia [© Anyka - Fotolia.com]

  2018-11-23

  Granat - owoc młodości i zdrowia

  Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

  Senior.pl » Uroda

 • Ciekawostki: Bóle brzucha spowodowane dietą [Fot. vege - Fotolia.com]

  2018-11-23

  Ciekawostki: Bóle brzucha spowodowane dietą

  Ból brzucha stanowi dyskomfort, który może być objawem wielu chorób układu pokarmowego lub błędów żywieniowych. Jest to jedna z najczęstszych dolegliwości zgłaszanych lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej.

  Senior.pl » Choroby

 • Jak choroby dziąseł wpływają na ciśnienie krwi [Fot. vkara - Fotolia.com]

  2018-11-23

  Jak choroby dziąseł wpływają na ciśnienie krwi

  Z badań wynika, że choroby dziąseł mogą zaburzać leczenie nadciśnienia tętniczego.

  Senior.pl » Choroby

 • Badania profilaktyczne potrzebne w każdym wieku [fot. Diagnostyka]

  2018-11-23

  Badania profilaktyczne potrzebne w każdym wieku

  Fizjologii nie da się oszukać. Ludzki organizm podlega procesowi starzenia – z biegiem lat wydolność procesów biochemicznych spada, możliwości regeneracyjne tkanek zmniejszają się, a komórkowe mechanizmy naprawcze zawodzą. Dochodzi do kumulacji oddziaływania szkodliwych czynników środowiskowych, wynikających między innymi z przewlekłego przyjmowania leków czy niezdrowego stylu życia. Dlatego tak ważne jest regularne badanie się, by w porę zauważyć i zacząć leczyć choroby.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Dieta: strączkowy młot na cholesterol [fot. nool - Fotolia.com]

  2018-11-22

  Dieta: strączkowy młot na cholesterol

  Niezbilansowana dieta, używki, brak aktywności fizycznej, nadwaga, stres – to główne czynniki ryzyka, które sprzyjają występowaniu wysokiego cholesterolu. Stąd już tylko krok do choroby wieńcowej i zawału serca. Kluczowe jest ograniczenie spożycia tłuszczów zwierzęcych i zastąpienie ich tłuszczami roślinnymi, które pozytywnie wpływają na gospodarkę lipidową organizmu i obniżają zarówno poziom złego cholesterolu, jak i ryzyko chorób wieńcowych. Podobnie pozytywny wpływ na organizm ma także białko sojowe czy ciecierzyca.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Rozgrzewające śniadanie na trzy sposoby [Fot. ilolab - Fotolia.com]

  2018-11-22

  Rozgrzewające śniadanie na trzy sposoby

  Jak wielu z nas rano wychodzi z domu na czczo? Zdarza się właściwie każdemu. Poranny posiłek ma nam dostarczyć energii i potrzebnych składników odżywczych. Ich brak może skutkować spadkiem koncentracji i wzmożoną chęcią podjadania w ciągu dnia. Nie rezygnujemy więc ze śniadania, szczególnie jesienią, gdy nasz organizm jest często osłabiony. Jakie śniadanie będzie najodpowiedniejsze o tej porze roku?

  Senior.pl » Styl życia

 • Gdy Słońca coraz mniej: witamina D w diecie [Fot. cegli - Fotolia.com]

  2018-11-22

  Gdy Słońca coraz mniej: witamina D w diecie

  Głównym źródłem witaminy D w organizmie człowieka jest synteza skórna, która pokrywa zapotrzebowanie na ten składnik w około 80-100%. Należy jednak podkreślić, że w naszej szerokości geograficznej produkcja witaminy D może być efektywna od maja do września w godz. 10.00-15.00, pod warunkiem kąpieli słonecznej minimum 18% powierzchni ciała – czyli nieosłoniętych przedramion i podudzi, bez filtra w czasie 15 minut. Taki czas ekspozycji na słońce może w pełni pokryć całodzienne zapotrzebowanie na witaminę D u zdrowej osoby dorosłej.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.   X