Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Jak rozróżnić sok, nektar i napój owocowy? [© yasuhiro - Fotolia.com]

  2017-02-20

  Jak rozróżnić sok, nektar i napój owocowy?

  Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia człowiek powinien wypijać dziennie 200 ml soku. Polacy wypijają tylko 32 ml – to zdecydowanie za mało.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Jak starzeje się biust? [© gpointstudio - Fotolia.com]

  2017-02-20

  Jak starzeje się biust?

  Upływający czas jest nieubłagany dla kobiecych piersi. Już po 30 roku życia zaczynają tracić one tkankę tłuszczową, a to sprawia że stają się mniej jędrne. Choć procesu starzenia nie da się powstrzymać, to można go znacząco opóźnić. Sprawdź, jak zmienia się kondycja biustu w różnych etapach życia i zobacz jak dłużej cieszyć się jego dobrą kondycją.

  Senior.pl » Uroda

 • Przesilenie (przed)wiosenne: pomaga dieta i ruch [© ladysuzi - Fotolia.com]

  2017-02-20

  Przesilenie (przed)wiosenne: pomaga dieta i ruch

  Kiedy pod koniec i tuż po zimie pacjenci w aptece zaczynają narzekać na zmęczenie, osłabienie, senność i brak energii – wiadomo, że właśnie nadeszło... Przesilenie wiosenne, medycznie również nazywane zespołem wiosennego zmęczenia dotyczy wielu z nas. Przychodzi znienacka i może trwać nawet do kilku tygodni, ale na szczęście nie jest groźne. W zasadzie jest to sygnał, który wysyła nasz organizm, że sobie z czymś nie radzi, czegoś prawdopodobnie mu brakuje.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Psychologia: W czasach politycznego gniewu, nauka wyjaśnia uprzedzenia [© Andrey Popov - Fotolia.com]

  2017-02-20

  Psychologia: W czasach politycznego gniewu, nauka wyjaśnia uprzedzenia

  Jaskrawymi wyrazami nasilającej się polaryzacji politycznej w zachodnich demokracjach były w 2016 r. Brexit oraz wybór Donalda Trumpa w USA. Ten trend będzie prawdopodobnie kluczowym czynnikiem społecznym w roku 2017 i dlatego większą uwagę zwraca się obecnie na potrzebę poznania naukowych i psychologicznych przyczyn skłaniających ludzi do identyfikowania nieprzyjaciół na podstawie rasy, przekonań politycznych lub innych postrzeganych zagrożeń.

  Senior.pl » Styl życia

 • Złuszczanie jako kuracja anti-aging [© godfer - Fotolia.com]

  2017-02-20

  Złuszczanie jako kuracja anti-aging

  Często mówimy, że mężczyźni mają szczęście gdyż starzeją się wolniej od kobiet. A przecież używają od nas mniej kremów, nie stosują zabiegów czy skomplikowanych kuracji. W czym zatem tkwi sekret? Oczywiście w innej budowie i grubości skóry, ale także… w goleniu! Goląc się kilka razy w tygodniu fundują skórze twarzy systematyczne złuszczanie, które przedłuża jej młodość. Kobiety, które z pewnością nie ogolą twarzy w ramach zabiegu złuszczającego muszą więc radzić sobie inaczej. Co więc zafundować skórze aby przedłużyć jej młodość?

  Senior.pl » Uroda

 • Pora dnia ma wpływ na podatność na infekcję [© disq - Fotolia.com]

  2017-02-20

  Pora dnia ma wpływ na podatność na infekcję

  Jesteśmy bardziej podatni na infekcje w określonych porach dnia, gdyż nasz zegar biologiczny ma wpływ na zdolność wirusów do replikacji i rozprzestrzeniania się w komórkach.

  Senior.pl » Choroby

 • Jak rozpoznać menopauzę? 7 ważnych objawów [© Picture-Factory - Fotolia.com]

  2017-02-19

  Jak rozpoznać menopauzę? 7 ważnych objawów

  Wiele kobiet może doświadczać objawów menopauzy, zanim jeszcze na dobre się ona rozwinie. Ich nasilenie jednak oznacza zwykle poczatek klimakterium. Zobacz, jakie symptomy zapowiadają wejście w ten okres.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Danuta Szaflarska nie żyje [Danuta Szaflarska, fot. Mariusz Kubik, www.mariuszkubik.pl GFDL lub CC-BY-3.0, Wikimedia Commons]

  2017-02-19

  Danuta Szaflarska nie żyje

  Dziś w Warszawie zmarła Danuta Szaflarska - wybitna aktorka, legenda polskiego kina. Kilkanaście dni temu obchodziła swoje 102 urodziny.

  Senior.pl » Ludzie

 • Jak radzić sobie ze stresem? Kobiety i mężczyźni mają różne strategie [© denisfilm - Fotolia.com]

  2017-02-19

  Jak radzić sobie ze stresem? Kobiety i mężczyźni mają różne strategie

  Sposoby na radzenie sobie ze stresem różnią w zależności od płci. Aby rozładować napięcie, kobiety chętnie sięgają po jedzenie, zaś mężczyźni wolą uprawiać seks. Co więcej, panie częściej chcą po prostu omówić problem, a panowie raczej szukają konkretnej porady dla rozwiązania kłopotu.

  Senior.pl » Styl życia

 • Dieta przeciw łysieniu [© asife - Fotolia.com]

  2017-02-19

  Dieta przeciw łysieniu

  Uwarunkowanego genetycznie łysienia nie da się powstrzymać, niemniej dieta ma wpływ na intensywność łysienia i jeśli źle się odżywiamy, nasza gęsta czupryna łatwo rzednie. Nadmiar wolnych rodników (stres oksydacyjny) i niedobór witamin oraz składników mineralnych może wyjaśniać osłabienie włosów. Oto, co jeść, by wzmocnić włosy.

  Senior.pl » Uroda

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X