Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

  • Światowy Dzień Uchodźcy 2017 [© llanosgil - Fotolia.com]

    2017-06-20

    Światowy Dzień Uchodźcy 2017

    Liczba osób, które z powodu wojen i prześladowań musiały opuścić swój dom, bije wszelkie rekordy. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Uchodźcy.

    Senior.pl » Styl życia

  • Choroby tarczycy: diagnostyka. Jakie badania należy wykonać? [Fot. Alexander Raths - Fotolia.com]

    2017-06-20

    Choroby tarczycy: diagnostyka. Jakie badania należy wykonać?

    Choroby tarczycy to problem ok. 20% Polaków. Jednak objawy wskazujące na zaburzenia pracy tego gruczołu nie zawsze są swoiste, więc często diagnostyka nie jest podejmowana. Choroby tarczycy są przyczyną rozregulowania gospodarki hormonalnej oraz metabolizmu komórek, a przez to powodują nieprawidłową pracę wielu układów, m.in. rozrodczego, nerwowego i pokarmowego.

    Senior.pl » Zdrowie

  • Kasza jaglana: skarb na talerzu [Fot. SpaPartners - Fotolia.com]

    2017-06-20

    Kasza jaglana: skarb na talerzu

    Powstała z ziaren prosa kasza jaglana, nazywana przez niektórych „królową kasz” jest jedną z najzdrowszych, ze względu na swoje drogocenne składniki odżywcze. Pomimo jej kilkusetletnich korzeni przez wielu nadal jest niedoceniania. Bogactwo zawartych składników w kaszy sprawia, że pozytywnie wpływa na gospodarkę kwasowo-zasadową organizmu. Co więcej można z niej przyrządzić wiele ciekawych i smacznych dań. Dlaczego warto więc spożywać kaszę jaglaną? Przed jakimi chorobami może nas uchronić?

    Senior.pl » Zdrowie

  • Bóle stawów: przypadłość nie tylko osób starszych [Fot. Andrey Popov - Fotolia.com]

    2017-06-20

    Bóle stawów: przypadłość nie tylko osób starszych

    Dobrej kondycji stawów nie sprzyja nie tylko upływający czas, ale też styl życia wielu z nas. Spędzamy długie godziny siedząc za biurkiem, często borykamy się z nadmiarem kilogramów, mało się ruszamy albo wręcz przeciwnie – ćwiczymy zbyt intensywnie. Efekt? Dziś na bóle stawów skarży się już jedna piąta Polaków i nie są to tylko seniorzy. Co zrobić, by uniknąć tych nieprzyjemnych dolegliwości, a także nie dopuścić do groźnych powikłań?

    Senior.pl » Zdrowie

  • 9 przyczyn krwawienia z dziąseł [Fot. mintybear - Fotolia.com]

    2017-06-20

    9 przyczyn krwawienia z dziąseł

    Zbyt mocne szczotkowanie zębów to nie jedyny powód krwawienia z dziąseł. Objaw ten, choć przez wielu lekceważony, może nieść duże konsekwencje. Dowiedz się, jakie są najczęstsze źródła opuchniętych i krwawiących dziąseł.

    Senior.pl » Zdrowie

  • Kawowe aromaty z czterech stron świata [Fot. mizar_21984 - Fotolia.com]

    2017-06-20

    Kawowe aromaty z czterech stron świata

    Z miesiąca na miesiąc możemy cieszyć się coraz większą różnorodnością oferty polskich kawiarni. Rozmaite sposoby przyrządzania kawy i wielki wybór dobrych jakościowo mieszanek może być jednak onieśmielający. Jak wybrać tę najodpowiedniejszą dla siebie?

    Senior.pl » Styl życia

  • W Polsce nadal kobieta nie może być lepszym szefem [Fot. contrastwerkstatt - Fotolia.com]

    2017-06-20

    W Polsce nadal kobieta nie może być lepszym szefem

    Tylko 16% Polaków uważa, że to kobiety są lepszymi szefami niż mężczyźni. Wśród mężczyzn jeszcze mniej badanych wskazuje na kobietę jako dobrego przełożonego, bo tylko 12%. Co czwarty respondent mówi, że woli mieć szefa mężczyznę, a nie kobietę – wynika z raportu „Czy Polak ufa swojemu pracodawcy?”.

    Senior.pl » Praca

  • Dodany cukier w soku owocowym to mit [Fot. hieross - Fotolia.com]

    2017-06-20

    Dodany cukier w soku owocowym to mit

    Niewystarczająca wiedza konsumentów dotycząca cukrów zawartych w sokach owocowych przyczynia się do rozpowszechniania mitów na ten temat. Wiele osób sądzi, że sok owocowy zawiera cukier dodany. Tymczasem cukier w soku owocowym pochodzi wyłącznie z owocu, z którego sok ten wyciśnięto.

    Senior.pl » Zdrowie

  • Jak przechowywać chleb?  [Fot. sriba3 - Fotolia.com]

    2017-06-20

    Jak przechowywać chleb?

    Jaki chleb najbardziej lubimy? Świeży, pachnący i koniecznie chrupiący. Podawany z twarożkiem i sezonowymi warzywami to najsmaczniejsze letnie śniadanie. Zapracowani i wiecznie zabiegani, nie zawsze mamy okazję codziennie rano wybrać się do piekarni po świeżo pieczone bułeczki. Co więc zrobić, by pieczywo, które mamy w domu jak najdłużej zachowywało swoją świeżość?

    Senior.pl » Styl życia

  • Chcesz skutecznie pozbyć się stresu? Choć kilka minut poczytaj książkę! [Fot. thodonal - Fotolia.com]

    2017-06-20

    Chcesz skutecznie pozbyć się stresu? Choć kilka minut poczytaj książkę!

    Wystarczy naprawdę niewiele, by szybko i skutecznie osłabić odczuwanie stresu. Parę minut z książką to świetny sposób na to, przekonują uczeni.

    Senior.pl » Styl życia

  • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X