Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Czytanie książek w języku obcym ułatwia jego naukę [© monticellllo - Fotolia.com]

  2018-04-21

  Czytanie książek w języku obcym ułatwia jego naukę

  Według badań Biblioteki Narodowej niespełna 40 procent Polaków czyta przynajmniej jedną książkę rocznie, a mniej niż co dziesiąty sięga po siedem lub więcej książek w ciągu roku. Jednakże - co ciekawe - chętnie sięgamy po książki napisane nie po polsku, a także dwujęzyczne. Wynika to m.in. z tego, że dzięki nim możemy skuteczniej uczyć się języków obcych.

  Senior.pl » Edukacja

 • Pięć powodów, dla których nadmiar cukru ci szkodzi [Fot. pinkomelet - Fotolia.com]

  2018-04-20

  Pięć powodów, dla których nadmiar cukru ci szkodzi

  Według Światowej Organizacji Zdrowia dostarczamy sobie zbyt dużo cukru w diecie i więcej energii powinniśmy zyskiwać z innych składników odżywczych. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ cukier nie znajduje się jedynie w produktach, które kojarzymy jako słodkie, np. słodyczach, ale „ukryty" jest w rozmaitych artykułach, m. in. ketchupie, sosach, etc. Warto jednak szczególnie uważać na ilość cukru w diecie, bo jego nadmiar może silnie zaburzać pracę organizmu.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Jakość paliw: gorzej z olejem napędowym niż benzynami [Fot. Piotr - Fotolia.com]

  2018-04-20

  Jakość paliw: gorzej z olejem napędowym niż benzynami

  Inspekcja Handlowa zakwestionowała w ubiegłym roku 2,34 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. To minimalnie mniej niż w 2016 r. Zastrzeżenia częściej dotyczyły oleju napędowego niż benzyn.

  Senior.pl » Styl życia

 • Polska na majówkę: Dolina Baryczy [fot. Merrell]

  2018-04-20

  Polska na majówkę: Dolina Baryczy

  Szukasz wrażeń na końcu świata, przemierzasz tysiące kilometrów po to, by zobaczyć coś niespotykanego i niedostępnego w naszym kraju? Tymczasem w Polsce czekają skarby krajobrazu i natury, które koniecznie trzeba zobaczyć. Oto jeden z nich - Dolina Baryczy.

  Senior.pl » Wakacje

 • Takie jedzenie pomoże uchronić się przed oparzeniami słonecznymi [Fot. Dimid - Fotolia.com]

  2018-04-20

  Takie jedzenie pomoże uchronić się przed oparzeniami słonecznymi

  Wiosna początkowo nas nie rozpieszczała, jednak ostatnie dni obfitują w słoneczne godziny. Tym chętniej cieszymy się ładną pogodą i spędzamy czas na zewnątrz. To dobrze, z jednym zastrzeżeniem - trzeba pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Niezbędne są tu oczywiście kremy z filtrem, ale nasza dieta także ma znaczenie dla reakcji skóry na światło słoneczne. Sprawdź, co warto wprowadzić w tym celu do jadłospisu.

  Senior.pl » Styl życia

 • Czy młodzi i dojrzali Polacy rozumieją wyzwania starości? [Fot. FMTURRINI - Fotolia.com]

  2018-04-20

  Czy młodzi i dojrzali Polacy rozumieją wyzwania starości?

  Czy rozumiemy jak wygląda życie naszych rodziców czy dziadków, starszych znajomych lub sąsiadów? Jakie problemy napotykamy opiekując się niesamodzielnymi seniorami? Jak wyobrażamy sobie własną starość? W ramach kampanii Zrozumieć starość opracowano specjalne badanie „Polacy a starość”, które sprawdzi co wiemy o seniorach i ich potrzebach oraz w jaki sposób się o nich troszczymy.

  Senior.pl » Styl życia

 • 75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim [© Andrey Shevchenko - Fotolia.com]

  2018-04-19

  75. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

  19 kwietnia obchodzimy 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim – pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie i największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej.

  Senior.pl » Styl życia

 • Kawa chroni przed cukrzycą? [Fot. puhhha - Fotolia.com]

  2018-04-19

  Kawa chroni przed cukrzycą?

  Do picia kawy nikogo raczej nie trzeba zachęcać, jest jednym z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Dość dobrze została zbadana i wiadomo, że ma korzystny wpływ dla zdrowia: chroni układ sercowo-naczyniowy, wspiera profilaktykę nowotworów, wspomaga koncentrację, może zmniejszyć ryzyko demencji. Teraz okazuje się, że pomaga również uchronić się przed cukrzycą.

  Senior.pl » Zdrowie

 • 5 popularnych mitów dotyczących zdrowia. Nie wierz w nie! [Fot. goodluz - Fotolia.com]

  2018-04-19

  5 popularnych mitów dotyczących zdrowia. Nie wierz w nie!

  Chcociaż powszechny dostęp do Internetu ułatwia nam zdobywanie wiedzy, pewne nieuzasadnione naukowo przekonania dla wielu ciągle pozostają w mocy. Inne opinie z kolei zyskują nagle ogromny rozgłos jako obalające dotychczasowe poglądy, tymczasem ich realna zasadność jest nikła. Przejrzyj listę pięciu popularnych mitów.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Gruźlica nie jest chorobą z przeszłości [Fot. stockdevil - Fotolia.com]

  2018-04-19

  Gruźlica nie jest chorobą z przeszłości

  Każdego roku ponad 10 mln osób na świecie, z czego prawie 60 tys. w krajach Unii Europejskiej, w tym około 7 tys. w Polsce dowiaduje się, że ma gruźlicę. Choć dzięki postępowi medycyny gruźlica z choroby dziesiątkującej społeczeństwa stała się chorobą uleczalną, jednak wciąż stanowi zagrożenie dla zdrowia. Między innymi dlatego, że wzrasta odsetek chorych zapadających na jej lekooporną odmianę.

  Senior.pl » Choroby

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X