Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Leki na przeziębienie. Co wchodzi w skład popularnych saszetek, tabletek i kapsułek? [Fot. vchalup - Fotolia.com]

  2017-12-06

  Leki na przeziębienie. Co wchodzi w skład popularnych saszetek, tabletek i kapsułek?

  Przy pierwszych objawach przeziębienia, gdy czujemy się niewyraźnie jak pan czy pani z reklamy telewizyjnej, zwykle brakuje nam czasu na wizytę lekarską. Tłumacząc się pracą, domem i innymi obowiązkami, przeszukujemy domową apteczkę w nadziei znalezienia cudownego środka, który szybko postawi nas na nogi. W akcie desperacji kierujemy się ku aptece, gdzie zaopatrujemy się popularne mieszanki na przeziębienie.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Ruch w starszym wieku - jakikolwiek jego rodzaj jest przydatny [Fot. Barselona Dreams - Fotolia.com]

  2017-12-06

  Ruch w starszym wieku - jakikolwiek jego rodzaj jest przydatny

  Każdy rodzaj wysiłku fizycznego przydaje się w wieku seniorskim, mówią uczeni z Cambridge University. Już taki wysiłek jak regularne chodzenie czy samodzielne wykonywanie prac domowych ma znaczenie dla lepszej ochrony zdrowia.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Psy czy koty - wiadomo już, które zwierzęta są mądrzejsze [Fot. tania_wild - Fotolia.com]

  2017-12-06

  Psy czy koty - wiadomo już, które zwierzęta są mądrzejsze

  Żartobliwie mówi się o współzawodnictwie pomiędzy właścicielami psów i kotów co do wyższości jednych milusińskich nad drugimi. Nowe badanie wskazują, że to psy mogą mieć większą moc mózgu.

  Senior.pl » Styl życia

 • Cukrzyca: cywilizacyjna pułapka. Ale nie bez wyjścia [Fot. ratmaner - Fotolia.com]

  2017-12-06

  Cukrzyca: cywilizacyjna pułapka. Ale nie bez wyjścia

  W Polsce liczba osób cierpiących z jej powodu sięga już 2,6 miliona. Uznaje się, iż co szósty chorujący nie wie o swoim schorzeniu. Ci świadomi choroby lub jej zagrożenia niespiesznie udają się na badania - ponad połowa chorych trafia do specjalistów w chwili gdy pojawiają się nie objawy, a powikłania. Cukrzyca, bo o niej mowa, w pełni zasłużyła na miano choroby cywilizacyjnej, jednak tytuł ten może odebrać jej współczesna medycyna oraz coraz większa samoświadomość pacjentów.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Okulary „zerówki” - szkodliwe dla oka? [Fot. Vadim - Fotolia.com]

  2017-12-06

  Okulary „zerówki” - szkodliwe dla oka?

  Jeszcze kilkadziesiąt lat temu noszenie okularów mogło wprawiać w zakłopotanie, jednak dzisiejsze trendy na dobre wpisały okulary w modowe stylizacje, a trafnie dopasowane oprawki stały się symbolem dobrego gustu ich właściciela, podkreślającym jego charakter. M.in. z tych względów okulary zyskały popularność nawet wśród osób bez wad wzroku – w postaci tzw. „zerówek”, czyli okularów niepełniących funkcji korekcyjnej. Czy jednak takie okulary są zdrowe dla naszych oczu?

  Senior.pl » Uroda

 • Miedź w kuchni? 5 powodów na TAK [Fot. fabioderby - Fotolia.com]

  2017-12-05

  Miedź w kuchni? 5 powodów na TAK

  Rok 2017 w trendach wnętrzarskich upływa pod hasłem „miedź” i wszystko wskazuje na to, że będzie ona modna także w następnych latach. Wraz z pojawieniem się miedzianych akcentów w naszych mieszkaniach, robi się w nich elegancko, ciepło i przytulnie. Na takim nastroju zależy nam nie tylko podczas świąt Bożego Narodzenia, ale przez cały rok. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto wykorzystać miedź w aranżacji kuchni.

  Senior.pl » Styl życia

 • Chcesz dostać podwyżkę? Zmień pracę [Fot. olly - Fotolia.com]

  2017-12-05

  Chcesz dostać podwyżkę? Zmień pracę

  Chcesz dostać podwyżkę? Dostaniesz ją ale w kolejnej pracy. Polska nie jest krajem gdzie tradycyjnie otrzymuje się podwyżkę co roku – zauważa Łukasz Komuda, ekspert Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Potwierdzają to także analizy rynku. Mimo spadku bezrobocia nasze pensje nie rosną aż tak szybko jak powinny.

  Senior.pl » Praca

 • Co nas motywuje do pracy? [Fot. darkbird - Fotolia.com]

  2017-12-05

  Co nas motywuje do pracy?

  Polacy spędzają w pracy średnio niemal 2 tys. godzin rocznie. To siódmy wynik w rankingu najbardziej zapracowanych narodów. Co motywuje pracowników do takiego zaangażowania? Jak pokazuje badanie Ipsos dla Wonga, wśród czynników pozafinansowych to dobra atmosfera w firmie najmocniej mobilizuje Polaków do pracy.

  Senior.pl » Praca

 • Rak przełyku - za jego rozwój odpowiadają bakterie wywołujące choroby dziąseł? [Fot. 7activestudio - Fotolia.com]

  2017-12-05

  Rak przełyku - za jego rozwój odpowiadają bakterie wywołujące choroby dziąseł?

  Określone bakterie, wywołujące choroby jamy ustnej mogą być odpowiedzialne na rozwój nowotworu przełyku - ostrzegają uczeni z New York University School of Medicine.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Boże Narodzenie 2017: świąteczne prezenty dla małego dziecka [© Gorilla - Fotolia.com]

  2017-12-05

  Boże Narodzenie 2017: świąteczne prezenty dla małego dziecka

  Dzieci najbardziej intensywnie przeżywają przedświąteczną i świąteczną atmosferę, a oczekiwanie na przyjście Mikołaja czy na rozpakowywanie prezentów spod choinki nawet po latach wspominane jest jako ogromne emocje. Stosunek do świąt Bożego Narodzenia w dużej mierze kształtuje się w dzieciństwie. I nie ukrywajmy - dużą rolę w tym grają prezenty.

  Senior.pl » Styl życia

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X