Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Leczenie raka: zestresowany pacjent i zajęty lekarz [© forestpath - Fotolia.com]

  2017-03-21

  Leczenie raka: zestresowany pacjent i zajęty lekarz

  Diagnoza raka jest zwykle dla pacjenta tak dużym szokiem, że w trakcie pierwszej wizyty w gabinecie lekarskim nie jest w stanie przyjąć wielu informacji dotyczących swojego leczenia. Z kolei lekarze często nie mają dość czasu, by dokładnie wszystko wyjaśnić pacjentowi w czasie kolejnych wizyt. Jak radzić sobie z tą sytuacją, podpowiada dr n. med. Alicja Heyda, psychoterapeuta i psychoonkolog w Centrum Onkologii IMSC w Gliwicach.

  Senior.pl » Choroby

 • Niedziela Polaków: zakupy, praca albo domowe obowiązki [fot. collage Senior.pl]

  2017-03-21

  Niedziela Polaków: zakupy, praca albo domowe obowiązki

  Robienie zakupów, wykonywanie obowiązków domowych, jak również praca zawodowa to zajęcia, którymi Polacy powszechnie zajmują się w niedzielę – wynika z badania przeprowadzonego przez Millward Brown na zlecenie Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Na niedzielne zakupy decyduje się blisko 4/5 Polaków (79%), z kolei 2/3 (66%) wykonuje w ten dzień obowiązki domowe, a blisko połowa (43%) pracuje tak jak w inne dni tygodnia.

  Senior.pl » Styl życia

 • Dieta bezglutenowa niebezpieczna dla zdrowia? Przeczytaj, zanim zaczniesz ją stosować [© zimmytws - Fotolia.com]

  2017-03-21

  Dieta bezglutenowa niebezpieczna dla zdrowia? Przeczytaj, zanim zaczniesz ją stosować

  Dieta bezglutenowa stała bardzo popularna i stosują ją nie tylko ci, którzy chorują na celiakię czy nietolerancję glutenu. Wielu ludzi uznało, że można wyrzucić produkty z tym związkiem z diety i zyskać dobre zdrowie oraz lepsze samopoczucie. Nowe badania wskazują jednak, że to raczej nieodpowiedzialne postępowanie, bo dieta bezglutenowa w przypadku tych, którzy nie muszą jej przestrzegać, zwiększa ryzyko określonych chorób.

  Senior.pl » Zdrowie

 • "Wołyń" zdominował Orły 2017. Seweryn, Konieczna, Kulesza i Jakubik z aktorskimi wyróżnieniami [fot. collage Senior.pl]

  2017-03-21

  "Wołyń" zdominował Orły 2017. Seweryn, Konieczna, Kulesza i Jakubik z aktorskimi wyróżnieniami

  "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego okazał się wielkim triumfatorem podczas 19. edycji Polskich Nagród Filmowych Orły. Dramat zdobył aż 8 nagród, w tym za najlepszy film i najlepszą reżyserię. Dodatkowo został doceniony przez publiczność.

  Senior.pl » Kultura

 • Wiosna. Pora na piękne stopy [© Sofia Zhuravetc - Fotolia.com]

  2017-03-20

  Wiosna. Pora na piękne stopy

  Chcąc cieszyć się pięknymi i zdrowymi stopami latem, już teraz należy rozpocząć ich intensywną regenerację. Skóra stóp trzymana zimą w ciężkich i mało przewiewnych butach rogowacieje i pęka. Dodatkowo częste zmiany temperatury, przemarznięcia czy przemoczenia pozbawiają ją wody i cennych lipidów. W jaki sposób przywrócić ją do odpowiedniej kondycji? Prezentujemy kilka sposobów na domową odnowę stóp.

  Senior.pl » Uroda

 • Dlaczego bolą stawy - najpowszechniejsze przyczyny [© nebari - Fotolia.com]

  2017-03-20

  Dlaczego bolą stawy - najpowszechniejsze przyczyny

  Bóle stawów bywaja na tyle silne, że znacznie przeszkadzają w prowadzeniu normalnego życia. Niektóre przyczyny są relatywnie błahe i dość szybko mijają wraz z określoną dolegliwością, inne są uporczywe i trudne do wyleczenia. Sprawdź, co może powodować ból stawów.

  Senior.pl » Choroby

 • Mózg starzeje się po 35 roku życia. Jak o niego zadbać? [© Tatiana Shepeleva - Fotolia.com]

  2017-03-20

  Mózg starzeje się po 35 roku życia. Jak o niego zadbać?

  Procesy związane ze starzeniem się organizmu człowieka rozpoczynają się w tzw. wieku średnim, czyli ok. 35 roku życia. Mechanizmy zachodzące w ciele oraz psychice są oczywiście osobniczo zmienne i zależą od wielu czynników, jednak niewątpliwym centrum zarządzania jest mózg. Jak starzeje się ten najważniejszy organ, jak o niego dbać oraz co robić, gdy już się zestarzał?

  Senior.pl » Zdrowie

 • Udawała własną śmierć, by nie oddać długu [© Mary Stark - Fotolia.com]

  2017-03-20

  Udawała własną śmierć, by nie oddać długu

  Kobiety stanowią mniej więcej jedną trzecią dłużników w Polsce i odpowiadają za co czwartą złotówkę długu wpisanego do Krajowego Rejestru Długów. Kiedy w grę wchodzi windykacja, wizerunek łagodnej i delikatnej kobiety staje się mitem. Zdaniem negocjatorów z firmy Kaczmarski Inkasso, z kobietami-dłużnikami rozmawia się zdecydowanie trudniej niż z mężczyznami, a aby uniknąć spłaty własnych zobowiązań są one w stanie nawet udawać własną śmierć.

  Senior.pl » Styl życia

 • Wiosna! Nareszcie wiosna! [© andrey7777777 - Fotolia.com]

  2017-03-20

  Wiosna! Nareszcie wiosna!

  20 marca o godzinie 11:27 rozpoczęła się astronomiczna wiosna - Słońce przeszło ze znaku Ryb do znaku Barana. Dzień później przypada początek wiosny kalendarzowej.

  Senior.pl » Styl życia

 • Za łysienie odpowiedzialne są geny [© schankz - Fotolia.com]

  2017-03-20

  Za łysienie odpowiedzialne są geny

  Można dobrze dbać o włosy, używac najlepszych szamponów i odżywek, a także stsować zdrowa dietę, a i tak moga zacząć wypadać. Wszystkiemu winne są geny.

  Senior.pl » Uroda

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X