Strona główna » Wiadomości

Wiadomości Senior.pl

 • Jak naturalnie zwiększyć poziom energii do działania. 6 sposobów [Fot. Halfpoint - Fotolia.com]

  2018-02-17

  Jak naturalnie zwiększyć poziom energii do działania. 6 sposobów

  Najpowszechniejszym chyba sposobem na zwiększenie sił do działania przez cały dzień jest kawa, ale nie można przesadzić z jej ilością, bo zamiast większej energii, można doznać rozdrażnienia, mieć przyspieszony puls oraz zmagać się wieczorem z bezsennością. Wypróbuj zatem inne sposoby na zwiększenie wigoru.

  Senior.pl » Styl życia

 • Światowy Dzień Kota [fot. G. Gacki / J. Gacka]

  2018-02-17

  Światowy Dzień Kota

  W polskich domach kotów jest więcej niż psów. Według danych statystycznych "zakocone" zostało co trzecie gospodarstwo domowe. Koty niepodzielnie królują też w wielu innych krajach oraz w Internecie. Dziś mają swoje święto.

  Senior.pl » Pasje

 • Barometr zawodów 2018 [Fot. Hoda Bogdan - Fotolia.com]

  2018-02-16

  Barometr zawodów 2018

  W rozpoczynającym się roku nadal będą występować problemy ze znalezieniem pracowników, a w coraz większej grupie zawodów obserwuje się duży napływ obcokrajowców. Ukazały się wyniki trzeciej edycji ogólnopolskiego badania Barometr zawodów, realizowanego na zlecenie MPiPS.

  Senior.pl » Praca

 • Natura w służbie zdrowiu: olejek eukaliptusowy na stany zapalne i bóle głowy oraz mięśni [Fot. pinkomelet - Fotolia.com]

  2018-02-16

  Natura w służbie zdrowiu: olejek eukaliptusowy na stany zapalne i bóle głowy oraz mięśni

  Słynny przysmak koali ma właściwości prozdrowotne. Szczególnie ceniony jest olejek eukaliptusowy stosowany jako środek obkurczający i wykrztuśny w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych lub stanów zapalnych.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Jakie są objawy problemów z tarczycą - jak rozpoznać niedoczynność tarczycy [Fot. Kateryna_Kon - Fotolia.com]

  2018-02-16

  Jakie są objawy problemów z tarczycą - jak rozpoznać niedoczynność tarczycy

  Tarczyca produkuje hormon (TSH), który reguluje, między innymi, temperaturę ciała, metabolizm i bicie serca. Problemy z funkcjonowaniem organizmu zaczynają się zarówno, gdy gruczoł jest nadaktywny, jak i pracuje niedostatecznie wydajnie. Sprawdź, jakie objawy mogą świadczyć o niedoczynności. Symptomy choroby bardzo obniżają jakość życia, znacznie utrudniając wykonywanie codziennych obowiazków - zgloś się do lekarza, jeśli ich doświadczasz.

  Senior.pl » Choroby

 • Nowości kosmetyczne - pielęgnacja skóry u osób starszych [fot. TENA]

  2018-02-16

  Nowości kosmetyczne - pielęgnacja skóry u osób starszych

  Z wiekiem potrzeby organizmu się zmieniają. Zmniejsza się zapotrzebowanie na sen, spowalnia metabolizm… Nic więc dziwnego, że inne potrzeby ma też największy organ naszego ciała: skóra. Z biegiem lat staje się coraz bardziej wrażliwa i wymaga więcej uwagi. Zauważyli to już producenci kosmetyków, tworząc specjalne linie odpowiadające na problemy ze skórą typowe dla osób starszych.

  Senior.pl » Kosmetyki

 • Migrena oznacza wyższe ryzyko wielu chorób serca [Fot. andriano_cz - Fotolia.com]

  2018-02-15

  Migrena oznacza wyższe ryzyko wielu chorób serca

  Migrena mogą mieć związek z wyższym ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych, w tym zawału, udaru, choroby zakrzepowo-zatorowej (ŻChZZ) i migotania przedsionków.

  Senior.pl » Choroby

 • Wysokoprzetworzone jedzenie zwiększa ryzyko raka [Fot. robert6666 - Fotolia.com]

  2018-02-15

  Wysokoprzetworzone jedzenie zwiększa ryzyko raka

  Wysokoprzetworzona żywność nie jest najlepszym wyborem dietetycznym - od dawna wiadomo, że sprzyja rozwojowi wielu chorób. Teraz ustalono, że zwiększa ryzyko raka.

  Senior.pl » Zdrowie

 • Nie zawsze próchnica. Od czego mogą boleć zęby? [Fot. Daisy Daisy - Fotolia.com]

  2018-02-15

  Nie zawsze próchnica. Od czego mogą boleć zęby?

  Nie ma nic gorszego niż ból zęba – tak twierdzi wielu z nas. Z drugiej strony, jest on tylko objawem, który sygnalizuje, że problem tkwi głębiej i powinniśmy szukać pomocy. Choć najczęstszą przyczyną dolegliwości jest próchnica, to nie jedyną. Poznaj inne tajemnicze przyczyny, które mogą dawać taki objaw.

  Senior.pl » Choroby

 • Jak dobrać sprzęt rehabilitacyjny? [Fot. tatomm - Fotolia.com]

  2018-02-15

  Jak dobrać sprzęt rehabilitacyjny?

  Każdy przypadek niepełnosprawności jest inny, dlatego rynek obfituje w różnorodne przyrządy i urządzenia rehabilitacyjne, posiadające niezliczoną ilość funkcji. Podczas wybierania sprzętu, który ma nam pomóc w osiągnięciu sprawności lub ułatwić codzienne funkcjonowanie należy wziąć pod uwagę kilka czynników.

  Senior.pl » Opieka

 • Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

WIADOMOŚCI RSS

Artykuły promowane

REKLAMA

Szukaj w artykułach

Najpopularniejsze artykuły

Ostatnio komentowane

Popularne tematy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X